Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 12:56

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 339/2022 privind zonele metropolitane, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:198 66 42 41 14 14 9 12
- voturi pentru (DA):192 65 41 41 13 14 9 9
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 - 1 - - 1
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Badea Mihai-Alexandru USR DA
13. Badiu Georgel AUR DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Banias Mircea Marius PNL DA
16. Barbu Costel PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD -
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Bîrcă Constantin PSD DA
24. Blaga Daniel-Codruț USR DA
25. Bota Călin-Ioan PNL DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Oana-Gianina PSD DA
31. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
32. Buzoianu Diana-Anda USR DA
33. Calotă Florică Ică PNL DA
34. Cambera Oana-Alexandra USR DA
35. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
37. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chirilă Virgil Alin PSD DA
40. Ciofu Cătălina PNL DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciornei Radu Tudor USR DA
43. Ciubuc Ciprian - DA
44. Coarnă Dumitru - DA
45. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
46. Cozma Adrian-Felician PNL DA
47. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
48. Cristian Brian USR DA
49. Crușoveanu Marian PNL DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Cupșa Ioan PNL DA
52. Damian Romulus-Marius PSD DA
53. Drancă Andrei-Iulian USR DA
54. Drulă Cătălin USR DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Dumitru Florian-Emil PNL DA
57. Enachi Raisa AUR DA
58. Farago Petru UDMR DA
59. Fălcoi Nicu USR DA
60. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
61. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
62. Florea Daniel PSD DA
63. Flucuș Dumitru AUR DA
64. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
65. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
66. Gál Károly UDMR DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
69. Georgescu Nicolae PSD DA
70. Gheba Daniel-Sorin USR DA
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
72. Gheorghiu Bogdan PNL DA
73. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
74. Giugea Nicolae - Abținere
75. Giurgiu Adrian USR DA
76. Gliga Dumitrița PSD DA
77. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
78. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
79. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
80. Grosaru Andi-Gabriel - DA
81. Hajdu Gábor UDMR DA
82. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
83. Havârneanu Filip USR DA
84. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
85. Huțu Alexandra PSD DA
86. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
87. Iancu Marius-Ionel PSD DA
88. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
89. Ilie Victor USR DA
90. Ion Stelian-Cristian USR DA
91. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
92. Kelemen Attila UDMR DA
93. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
94. Könczei Csaba UDMR DA
95. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
96. Lazăr Teodor USR DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
98. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
99. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
100. Lupu Andrei-Răzvan - DA
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
103. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
104. Mang Ioan PSD DA
105. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
106. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
107. Mărculescu Dumitru PNL DA
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
109. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
110. Miftode Marius-Andrei USR DA
111. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
112. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
113. Miklós Zoltán UDMR DA
114. Mina Marian PSD DA
115. Mircea Florin PSD DA
116. Miruță Radu-Dinel USR DA
117. Moisin Radu-Marin PNL DA
118. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
119. Molnar Ervin PNL DA
120. Molnar Radu-Iulian USR DA
121. Morar Olivia-Diana PNL DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
123. Munteanu Remus PSD DA
124. Murariu Oana USR DA
125. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
126. Nassar Rodica PSD DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
128. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
129. Neagu Denisa-Elena USR DA
130. Nechita Aurel PSD DA
131. Niță Nicu PSD DA
132. Orban Ludovic - DA
133. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
134. Oteșanu Daniela PSD DA
135. Özmen Oana-Marciana PNL DA
136. Pambuccian Varujan Minoritati DA
137. Panait Radu USR DA
138. Pavelescu Nicolae PSD DA
139. Pecingină Gheorghe PNL NU
140. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
141. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
142. Piper-Savu Florin PSD DA
143. Plăiașu Gabriel - Abținere
144. Polak Tudor PNL DA
145. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
146. Pop Rareș Tudor USR DA
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
148. Popescu Dan-Cristian PSD DA
149. Popica Eduard-Andrei PSD DA
150. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
151. Prună Cristina-Mădălina USR DA
152. Prunean Alin-Costel USR DA
153. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
154. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
155. Rizea Cristina Camelia - DA
156. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
157. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
158. Salan Viorel PSD DA
159. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
160. Scripnic Lilian AUR DA
161. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Simion George-Nicolae AUR DA
164. Stancu Ionel Minoritati DA
165. Stancu Paul PSD DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD DA
167. Stănescu Vetuța PNL DA
168. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
169. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
170. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
171. Szabó Ödön UDMR DA
172. Șandru Cosmin PNL DA
173. Șerban Gianina AUR DA
174. Șișcu George PNL DA
175. Tanasă Dan AUR DA
176. Tănase Antonel - NU
177. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
178. Tătaru Nelu PNL DA
179. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
180. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
181. Terente Eugen USR DA
182. Thellmann Christine PNL DA
183. Toda Daniel-Liviu USR DA
184. Todosiu Beniamin USR DA
185. Toma Ilie PSD DA
186. Toma Vasilică PSD DA
187. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
188. Turcan Raluca PNL DA
189. Tușa Adriana Diana PSD DA
190. Țachianu Marian PSD DA
191. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
192. Varga Glad-Aurel PNL DA
193. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
194. Vîlceanu Dan PNL DA
195. Vulpescu Ioan PSD DA
196. Weber Mihai PSD DA
197. Zakarias Zoltán UDMR DA
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 23:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro