Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 12:06 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 12:06

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 457/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.272/2004 privind protecția și promovarea drepturilor copilului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:196 65 46 37 15 10 10 13
- voturi pentru (DA):191 65 45 37 14 10 10 10
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bola Bogdan-Alexandru - DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Oana-Gianina PSD DA
33. Burciu Cristina PNL DA
34. Buzoianu Diana-Anda USR DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra USR DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
40. Chelaru Mircia AUR DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chira Claudiu-Martin - DA
43. Ciofu Cătălina PNL DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciornei Radu Tudor USR DA
46. Ciubuc Ciprian - DA
47. Coarnă Dumitru - DA
48. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
49. Cristian Brian USR DA
50. Crîstici Ognean Minoritati DA
51. Crușoveanu Marian PNL DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Damian Romulus-Marius PSD DA
55. Dehelean Silviu USR DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Drancă Andrei-Iulian USR DA
58. Drulă Cătălin USR DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
61. Dumitru Florian-Emil PNL DA
62. Enachi Raisa AUR DA
63. Farago Petru UDMR DA
64. Fălcoi Nicu USR DA
65. Fechet Mircea PNL DA
66. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
67. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
68. Florea Daniel PSD DA
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Flucuș Dumitru AUR DA
72. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
73. Gál Károly UDMR DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gheba Daniel-Sorin USR DA
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
77. Gheorghiu Bogdan PNL DA
78. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
79. Giugea Nicolae - Abținere
80. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
81. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
82. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
83. Grosaru Andi-Gabriel - DA
84. Hajdu Gábor UDMR DA
85. Havârneanu Filip USR DA
86. Hărătău Elena PNL DA
87. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
88. Huțu Alexandra PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ichim Cristian-Paul USR DA
91. Ilie Victor USR DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Ion Stelian-Cristian USR DA
94. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
95. Kelemen Attila UDMR DA
96. Kiss János PNL DA
97. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
98. Könczei Csaba UDMR DA
99. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
100. Lazăr Ion-Marian USR DA
101. Lazăr Teodor USR DA
102. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
103. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
104. Lupu Andrei-Răzvan - DA
105. Macovei Silviu Nicu PSD DA
106. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
107. Mang Ioan PSD DA
108. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
109. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
110. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
112. Miftode Marius-Andrei USR DA
113. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
114. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
115. Mina Marian PSD DA
116. Miruță Radu-Dinel USR DA
117. Moisin Radu-Marin PNL DA
118. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
119. Molnar Ervin PNL DA
120. Molnar Radu-Iulian USR DA
121. Morar Olivia-Diana PNL DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
123. Munteanu Remus PSD DA
124. Murariu Oana USR DA
125. Mușoiu Ștefan PSD DA
126. Nacov Gheorghe Minoritati DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
128. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
129. Neagu Denisa-Elena USR DA
130. Neață Eugen PSD DA
131. Nechita Aurel PSD DA
132. Niță Nicu PSD DA
133. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
134. Oteșanu Daniela PSD DA
135. Pambuccian Varujan Minoritati DA
136. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
137. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
138. Piper-Savu Florin PSD DA
139. Plăiașu Gabriel - Abținere
140. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
141. Popa Alexandru PNL -
142. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
143. Popescu Dan-Cristian PSD DA
144. Popica Eduard-Andrei PSD DA
145. Presură Alexandra PSD DA
146. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
147. Rizea Cristina Camelia - DA
148. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
149. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
150. Salan Viorel PSD DA
151. Sandu Viorica PSD DA
152. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
153. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
154. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
155. Simion George-Nicolae AUR DA
156. Stancu Ionel Minoritati DA
157. Stativă Irinel Ioan PSD DA
158. Stănescu Vetuța PNL DA
159. Stângă George-Cătălin PNL DA
160. Stoian Maria PNL DA
161. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
162. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
163. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
164. Szabó Ödön UDMR DA
165. Șandru Cosmin PNL DA
166. Șerban Gianina AUR DA
167. Șimon Gheorghe PSD DA
168. Șișcu George PNL DA
169. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
170. Șoldan Gheorghe PSD DA
171. Șoptică Costel PNL DA
172. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
173. Tanasă Dan AUR DA
174. Tănase Antonel - Abținere
175. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
176. Tătaru Nelu PNL DA
177. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
178. Terente Eugen USR DA
179. Thellmann Christine PNL DA
180. Toda Daniel-Liviu USR DA
181. Todosiu Beniamin USR DA
182. Toma Ilie PSD DA
183. Toma Vasilică PSD DA
184. Tudorache Daniel PSD DA
185. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
186. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
187. Turcan Raluca PNL DA
188. Tușa Adriana Diana PSD DA
189. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
190. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
191. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
192. Vîlceanu Dan PNL DA
193. Volosatîi Boris AUR DA
194. Vulpescu Ioan PSD DA
195. Weber Mihai PSD DA
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 23:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro