Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 11:45 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 11:45

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 221/2022 pentru reglementarea unor măsuri privind cadrul general aplicabil constituirii și funcționării băncilor de dezvoltare din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:156 47 26 37 14 9 7 16
- voturi pentru (DA):151 47 26 37 14 9 7 11
- voturi împotrivă (NU):5 - - - - - - 5
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Badea Mihai-Alexandru USR DA
12. Badiu Georgel AUR DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Barbu Costel PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băltărețu Viorel USR DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
20. Blaga Daniel-Codruț USR DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Bulai Oana-Gianina PSD DA
25. Buzoianu Diana-Anda USR DA
26. Calotă Florică Ică PNL DA
27. Cambera Oana-Alexandra USR DA
28. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
29. Chelaru Mircia AUR DA
30. Chira Claudiu-Martin - NU
31. Chirilă Virgil Alin PSD DA
32. Ciofu Cătălina PNL DA
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
34. Ciornei Radu Tudor USR DA
35. Ciubuc Ciprian - DA
36. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
37. Cristian Brian USR DA
38. Crîstici Ognean Minoritati DA
39. Csép Éva-Andrea UDMR DA
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Damian Romulus-Marius PSD DA
42. Dehelean Silviu USR DA
43. Drancă Andrei-Iulian USR DA
44. Drulă Cătălin USR DA
45. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
46. Dumitru Florian-Emil PNL DA
47. Dunava Costel Neculai PSD DA
48. Enachi Raisa AUR DA
49. Fălcoi Nicu USR DA
50. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
51. Florea Daniel PSD DA
52. Florea Oana-Consuela PSD DA
53. Floroiu Ionel PSD DA
54. Flucuș Dumitru AUR DA
55. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
56. Gál Károly UDMR DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Gavrilă Anamaria - DA
59. Gheba Daniel-Sorin USR DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Giugea Nicolae - NU
62. Giurgiu Adrian USR DA
63. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
64. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
65. Grosaru Andi-Gabriel - DA
66. Hajdu Gábor UDMR DA
67. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
68. Havârneanu Filip USR DA
69. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
70. Horga Maria-Gabriela PNL DA
71. Ichim Cristian-Paul USR DA
72. Ilie Victor USR DA
73. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
74. Ion Stelian-Cristian USR DA
75. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
76. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
77. Kiss János PNL DA
78. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
79. Könczei Csaba UDMR DA
80. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
81. Lasca Mihai Ioan - DA
82. Lazăr Ion-Marian USR DA
83. Lazăr Teodor USR DA
84. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
85. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
86. Lupu Andrei-Răzvan - DA
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
90. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
91. Miftode Marius-Andrei USR DA
92. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
93. Mircea Florin PSD DA
94. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
95. Molnar Ervin PNL DA
96. Molnar Radu-Iulian USR DA
97. Munteanu Remus PSD DA
98. Murariu Oana USR DA
99. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
100. Neață Eugen PSD DA
101. Nechita Aurel PSD DA
102. Niță Nicu PSD DA
103. Orban Ludovic - DA
104. Oteșanu Daniela PSD DA
105. Pambuccian Varujan Minoritati DA
106. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
107. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
108. Plăiașu Gabriel - NU
109. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
110. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
111. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
112. Popica Eduard-Andrei PSD DA
113. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
114. Prunean Alin-Costel USR DA
115. Rizea Cristina Camelia - DA
116. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
117. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
118. Salan Viorel PSD DA
119. Sandu Viorica PSD DA
120. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
121. Simion George-Nicolae AUR DA
122. Solomon Adrian PSD DA
123. Stancu Ionel Minoritati DA
124. Stativă Irinel Ioan PSD DA
125. Stănescu Vetuța PNL DA
126. Stângă George-Cătălin PNL DA
127. Stoian Maria PNL DA
128. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
129. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
130. Szabó Ödön UDMR DA
131. Șandru Cosmin PNL DA
132. Șerban Gianina AUR DA
133. Șimon Gheorghe PSD DA
134. Tanasă Dan AUR DA
135. Tănase Antonel - NU
136. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
137. Tătaru Nelu PNL DA
138. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
139. Terente Eugen USR DA
140. Tobă Francisc - DA
141. Toda Daniel-Liviu USR DA
142. Todosiu Beniamin USR DA
143. Tudorache Daniel PSD DA
144. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
145. Turcan Raluca PNL DA
146. Țachianu Marian PSD DA
147. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
148. Varga Glad-Aurel PNL DA
149. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
150. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
151. Volosatîi Boris AUR DA
152. Vulpescu Ioan PSD DA
153. Weber Mihai PSD DA
154. Zakarias Zoltán UDMR DA
155. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
156. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 23:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro