Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 13:45 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 13:45

Poziție pe
ordinea de zi:
24
Subiect vot: Amendament respins - 4
PL 193/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.27/2022 privind măsurile aplicabile clienților finali din piața de energie electrică și gaze naturale în perioada 1 aprilie 2022-31 martie 2023, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul energiei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:233 79 50 44 17 15 12 16
- voturi pentru (DA):78 - - 44 17 1 - 16
- voturi împotrivă (NU):154 78 50 - - 14 12 -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Amet Varol Minoritati NU
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
11. Andronache Gabriel PNL NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL NU
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL NU
20. Balint Liviu-Ioan PNL NU
21. Banias Mircea Marius PNL NU
22. Barbu Costel PNL NU
23. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Bălășoiu Aurel PSD NU
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD NU
28. Bende Sándor UDMR NU
29. Benga Tudor - Vlad USR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
32. Bîrcă Constantin PSD NU
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL NU
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD -
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
40. Bulai Oana-Gianina PSD NU
41. Burciu Cristina PNL NU
42. Buzoianu Diana-Anda USR DA
43. Calista Mara-Daniela PNL NU
44. Cambera Oana-Alexandra USR DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
46. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD NU
50. Ciofu Cătălina PNL NU
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
52. Ciornei Radu Tudor USR DA
53. Coarnă Dumitru - DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Constantin Daniel PNL NU
56. Cozma Adrian-Felician PNL NU
57. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati NU
60. Crușoveanu Marian PNL NU
61. Csép Éva-Andrea UDMR NU
62. Damian Romulus-Marius PSD NU
63. Dancă Ionel - DA
64. Dămureanu Ringo AUR DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD NU
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
69. Dumitru Florian-Emil PNL NU
70. Dunava Costel Neculai PSD NU
71. Enachi Raisa AUR DA
72. Farago Petru UDMR NU
73. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
74. Fălcoi Nicu USR DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
76. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
77. Florea Daniel PSD NU
78. Florea Oana-Consuela PSD NU
79. Floroiu Ionel PSD NU
80. Flucuș Dumitru AUR DA
81. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
82. Gál Károly UDMR NU
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
84. Gavrilă Anamaria - DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
86. Georgescu Nicolae PSD NU
87. Gheba Daniel-Sorin USR DA
88. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
89. Giugea Nicolae - DA
90. Giurgiu Adrian USR DA
91. Gliga Dumitrița PSD NU
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
93. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
94. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
95. Grosaru Andi-Gabriel - DA
96. Gudu Michael PNL NU
97. Hajdu Gábor UDMR NU
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
99. Havârneanu Filip USR DA
100. Hărătău Elena PNL NU
101. Horga Maria-Gabriela PNL NU
102. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
103. Huțu Alexandra PSD NU
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
105. Iancu Marius-Ionel PSD NU
106. Ichim Cristian-Paul USR DA
107. Ilie Victor USR DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
109. Intotero Natalia-Elena PSD NU
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
112. Kelemen Attila UDMR NU
113. Kiss János PNL NU
114. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
115. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
116. Könczei Csaba UDMR NU
117. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
118. Lazăr Ion-Marian USR DA
119. Lazăr Teodor USR DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
122. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
123. Lupu Andrei-Răzvan - DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD NU
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
127. Mang Ioan PSD NU
128. Manta Claudiu PSD NU
129. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
130. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
131. Mărculescu Dumitru PNL NU
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
134. Miftode Marius-Andrei USR DA
135. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
137. Miklós Zoltán UDMR NU
138. Mircea Florin PSD NU
139. Miruță Radu-Dinel USR DA
140. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
141. Moisin Radu-Marin PNL NU
142. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
143. Molnar Radu-Iulian USR DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Munteanu Remus PSD NU
146. Murariu Oana USR DA
147. Mușoiu Ștefan PSD NU
148. Nacov Gheorghe Minoritati NU
149. Nassar Rodica PSD NU
150. Năcuță Sorin PNL NU
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
153. Neagu Denisa-Elena USR DA
154. Neață Eugen PSD NU
155. Nechita Aurel PSD NU
156. Niță Nicu PSD NU
157. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
158. Oteșanu Daniela PSD NU
159. Özmen Oana-Marciana PNL NU
160. Pambuccian Varujan Minoritati NU
161. Panait Radu USR DA
162. Pavelescu Nicolae PSD NU
163. Pecingină Gheorghe PNL NU
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
166. Piper-Savu Florin PSD NU
167. Plăiașu Gabriel - DA
168. Pop Rareș Tudor USR DA
169. Popa Alexandru PNL NU
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
171. Popescu Dan-Cristian PSD NU
172. Popica Eduard-Andrei PSD NU
173. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
174. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
175. Prună Cristina-Mădălina USR DA
176. Prunean Alin-Costel USR DA
177. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
178. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
179. Rizea Cristina Camelia - DA
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
181. Roșca Mircea PNL NU
182. Rujan Dumitru PNL NU
183. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
184. Salan Viorel PSD NU
185. Sandu Viorica PSD NU
186. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
187. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
188. Scripnic Lilian AUR DA
189. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
190. Seres Dénes UDMR NU
191. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
192. Simion George-Nicolae AUR DA
193. Simonis Alfred - Robert PSD NU
194. Solomon Adrian PSD NU
195. Stancu Ionel Minoritati NU
196. Stancu Paul PSD NU
197. Stativă Irinel Ioan PSD NU
198. Stănescu Vetuța PNL NU
199. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
200. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
201. Stoica Elena PSD NU
202. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
203. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
205. Szabó Ödön UDMR NU
206. Șandru Cosmin PNL NU
207. Șerban Gianina AUR DA
208. Șișcu George PNL NU
209. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
210. Șoldan Gheorghe PSD NU
211. Tanasă Dan AUR DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
213. Terente Eugen USR DA
214. Thellmann Christine PNL NU
215. Tobă Francisc - DA
216. Toda Daniel-Liviu USR DA
217. Todosiu Beniamin USR DA
218. Toma Ilie PSD NU
219. Tudorache Daniel PSD NU
220. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
221. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
222. Turcan Raluca PNL NU
223. Tușa Adriana Diana PSD NU
224. Țachianu Marian PSD NU
225. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
226. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
227. Varga Glad-Aurel PNL NU
228. Volosatîi Boris AUR DA
229. Vulpescu Ioan PSD NU
230. Weber Mihai PSD NU
231. Zakarias Zoltán UDMR NU
232. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 23:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro