Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 13:32 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 13:32

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament admis - 7
PL 342/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.98/2016 privind achizițiile publice, Legii nr.99/2016 privind achizițiile sectoriale, Legii nr. 100/2016 privind concesiunile de lucrări și concesiunile de servicii, precum și a Legii nr.101/2016 privind remediile și căile de atac în materie de atribuire a contractelor de achiziție publică, a contractelor sectoriale și a contractelor de concesiune de lucrări și concesiune de servicii, precum și pentru organizarea și funcționrea Consiliului Național de Soluționare a Contestațiilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:233 78 53 46 16 13 9 18
- voturi pentru (DA):82 1 1 46 16 - - 18
- voturi împotrivă (NU):150 77 52 - - 12 9 -
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Amet Varol Minoritati NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Balint Liviu-Ioan PNL NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD NU
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Bende Sándor UDMR NU
27. Benga Tudor - Vlad USR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Bulai Oana-Gianina PSD NU
37. Burciu Cristina PNL NU
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calista Mara-Daniela PNL NU
40. Cambera Oana-Alexandra USR DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chira Claudiu-Martin - DA
44. Chirilă Virgil Alin PSD NU
45. Ciofu Cătălina PNL NU
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
47. Ciornei Radu Tudor USR DA
48. Ciubuc Ciprian - DA
49. Coarnă Dumitru - DA
50. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
51. Cozma Adrian-Felician PNL NU
52. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
53. Cristian Brian USR DA
54. Crîstici Ognean Minoritati NU
55. Crușoveanu Marian PNL NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR NU
57. Cupșa Ioan PNL NU
58. Damian Romulus-Marius PSD NU
59. Dancă Ionel - DA
60. Dămureanu Ringo AUR DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Drancă Andrei-Iulian USR DA
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
65. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
66. Dumitru Florian-Emil PNL NU
67. Enachi Raisa AUR DA
68. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
69. Fălcoi Nicu USR DA
70. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
71. Florea Oana-Consuela PSD NU
72. Floroiu Ionel PSD NU
73. Flucuș Dumitru AUR DA
74. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
75. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
76. Gál Károly UDMR NU
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
78. Gavrilă Anamaria - DA
79. Georgescu Nicolae PSD NU
80. Gheba Daniel-Sorin USR DA
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
82. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
83. Giugea Nicolae - DA
84. Giurgiu Adrian USR DA
85. Gliga Dumitrița PSD NU
86. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
87. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
88. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
89. Grosaru Andi-Gabriel - DA
90. Gudu Michael PNL NU
91. Hajdu Gábor UDMR NU
92. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
93. Havârneanu Filip USR DA
94. Hărătău Elena PNL NU
95. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
96. Huțu Alexandra PSD NU
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
98. Iancu Marius-Ionel PSD NU
99. Ichim Cristian-Paul USR DA
100. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
101. Ilie Victor USR DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
103. Intotero Natalia-Elena PSD NU
104. Ion Stelian-Cristian USR DA
105. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
106. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
107. Kelemen Attila UDMR NU
108. Kiss János PNL NU
109. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
110. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
111. Könczei Csaba UDMR NU
112. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
113. Lazăr Ion-Marian USR DA
114. Lazăr Teodor USR DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
116. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
117. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
118. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
119. Lupu Andrei-Răzvan - DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD NU
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
122. Mang Ioan PSD NU
123. Manta Claudiu PSD NU
124. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
125. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
126. Mărculescu Dumitru PNL NU
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
129. Miftode Marius-Andrei USR DA
130. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
132. Miklós Zoltán UDMR NU
133. Mina Marian PSD NU
134. Miruță Radu-Dinel USR DA
135. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
136. Moisin Radu-Marin PNL NU
137. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
138. Molnar Ervin PNL NU
139. Molnar Radu-Iulian USR DA
140. Morar Olivia-Diana PNL NU
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
142. Munteanu Remus PSD NU
143. Murariu Oana USR DA
144. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
145. Mușoiu Ștefan PSD NU
146. Nassar Rodica PSD NU
147. Năcuță Sorin PNL NU
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
149. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
150. Neagu Denisa-Elena USR DA
151. Neață Eugen PSD NU
152. Nechita Aurel PSD NU
153. Niță Nicu PSD NU
154. Orban Ludovic - DA
155. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
156. Oteșanu Daniela PSD NU
157. Özmen Oana-Marciana PNL NU
158. Pambuccian Varujan Minoritati NU
159. Panait Radu USR DA
160. Pavelescu Nicolae PSD NU
161. Pecingină Gheorghe PNL NU
162. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
164. Piper-Savu Florin PSD NU
165. Plăiașu Gabriel - DA
166. Polak Tudor PNL NU
167. Pop Rareș Tudor USR DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
169. Popescu Dan-Cristian PSD NU
170. Popica Eduard-Andrei PSD NU
171. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
172. Presură Alexandra PSD NU
173. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
174. Prună Cristina-Mădălina USR DA
175. Prunean Alin-Costel USR DA
176. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
177. Rizea Cristina Camelia - DA
178. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
179. Roșca Mircea PNL NU
180. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
181. Salan Viorel PSD NU
182. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
183. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
184. Scripnic Lilian AUR DA
185. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
186. Seres Dénes UDMR NU
187. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
188. Simion George-Nicolae AUR DA
189. Simonis Alfred - Robert PSD NU
190. Solomon Adrian PSD NU
191. Stancu Ionel Minoritati NU
192. Stativă Irinel Ioan PSD NU
193. Stănescu Vetuța PNL NU
194. Stângă George-Cătălin PNL NU
195. Stoian Maria PNL NU
196. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
197. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
198. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
199. Szabó Ödön UDMR NU
200. Șandru Cosmin PNL NU
201. Șerban Gianina AUR DA
202. Șișcu George PNL NU
203. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
204. Șoldan Gheorghe PSD NU
205. Tanasă Dan AUR DA
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
207. Tătaru Nelu PNL NU
208. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
209. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
210. Terente Eugen USR DA
211. Thellmann Christine PNL NU
212. Tobă Francisc - DA
213. Toda Daniel-Liviu USR DA
214. Todosiu Beniamin USR DA
215. Toma Ilie PSD NU
216. Tudorache Daniel PSD NU
217. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
218. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
219. Turcan Raluca PNL NU
220. Țachianu Marian PSD NU
221. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
222. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
223. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
224. Varga Glad-Aurel PNL NU
225. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
226. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
227. Vîlceanu Dan PNL NU
228. Volosatîi Boris AUR DA
229. Vulpescu Ioan PSD NU
230. Weber Mihai PSD NU
231. Zakarias Zoltán UDMR Abținere
232. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 23:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro