Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 13:30 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 13:30

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 342/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.98/2016 privind achizițiile publice, Legii nr.99/2016 privind achizițiile sectoriale, Legii nr. 100/2016 privind concesiunile de lucrări și concesiunile de servicii, precum și a Legii nr.101/2016 privind remediile și căile de atac în materie de atribuire a contractelor de achiziție publică, a contractelor sectoriale și a contractelor de concesiune de lucrări și concesiune de servicii, precum și pentru organizarea și funcționrea Consiliului Național de Soluționare a Contestațiilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:220 75 47 42 17 12 9 18
- voturi pentru (DA):77 1 3 42 16 - - 15
- voturi împotrivă (NU):140 74 44 - 1 12 9 -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Aelenei Dănuț - Abținere
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
7. Amet Varol Minoritati NU
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Axinia Adrian-George AUR NU
11. Badea Mihai-Alexandru USR DA
12. Badiu Georgel AUR DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PNL NU
15. Banias Mircea Marius PNL NU
16. Barbu Costel PNL NU
17. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
18. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bălășoiu Aurel PSD NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Bende Sándor UDMR NU
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
25. Bîrcă Constantin PSD NU
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bola Bogdan-Alexandru - DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bulai Oana-Gianina PSD NU
33. Burciu Cristina PNL NU
34. Buzoianu Diana-Anda USR DA
35. Calista Mara-Daniela PNL NU
36. Cambera Oana-Alexandra USR DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chira Claudiu-Martin - DA
40. Chirilă Virgil Alin PSD NU
41. Ciofu Cătălina PNL NU
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
43. Ciornei Radu Tudor USR DA
44. Ciubuc Ciprian - Abținere
45. Coarnă Dumitru - DA
46. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
47. Cozma Adrian-Felician PNL NU
48. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
49. Cristian Brian USR DA
50. Crîstici Ognean Minoritati NU
51. Crușoveanu Marian PNL NU
52. Csép Éva-Andrea UDMR NU
53. Cupșa Ioan PNL NU
54. Damian Romulus-Marius PSD NU
55. Dancă Ionel - DA
56. Dămureanu Ringo AUR DA
57. Dehelean Silviu USR DA
58. Drancă Andrei-Iulian USR DA
59. Drulă Cătălin USR DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dumitru Florian-Emil PNL NU
62. Enachi Raisa AUR DA
63. Farago Petru UDMR NU
64. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
65. Fălcoi Nicu USR DA
66. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
67. Florea Daniel PSD NU
68. Florea Oana-Consuela PSD NU
69. Floroiu Ionel PSD NU
70. Flucuș Dumitru AUR DA
71. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
72. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
73. Gál Károly UDMR NU
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
75. Gavrilă Anamaria - DA
76. Georgescu Nicolae PSD NU
77. Gheba Daniel-Sorin USR DA
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
79. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
80. Giugea Nicolae - DA
81. Giurgiu Adrian USR DA
82. Gliga Dumitrița PSD NU
83. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
84. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
85. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
86. Grosaru Andi-Gabriel - DA
87. Gudu Michael PNL NU
88. Hajdu Gábor UDMR NU
89. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
90. Havârneanu Filip USR DA
91. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
92. Iancu Marius-Ionel PSD NU
93. Ichim Cristian-Paul USR DA
94. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
95. Ilie Victor USR DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
97. Intotero Natalia-Elena PSD NU
98. Ion Stelian-Cristian USR DA
99. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
100. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
101. Kelemen Attila UDMR NU
102. Kiss János PNL NU
103. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
104. Könczei Csaba UDMR NU
105. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
106. Lazăr Ion-Marian USR DA
107. Lazăr Teodor USR DA
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
109. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
110. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
111. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
112. Lupu Andrei-Răzvan - DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD NU
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
115. Mang Ioan PSD NU
116. Manta Claudiu PSD NU
117. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
118. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
119. Mărculescu Dumitru PNL NU
120. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
122. Miftode Marius-Andrei USR DA
123. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
125. Mina Marian PSD NU
126. Miruță Radu-Dinel USR DA
127. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
128. Moisin Radu-Marin PNL NU
129. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
130. Molnar Radu-Iulian USR DA
131. Morar Olivia-Diana PNL NU
132. Munteanu Remus PSD NU
133. Murariu Oana USR DA
134. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
135. Nassar Rodica PSD NU
136. Năcuță Sorin PNL NU
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
138. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
139. Neagu Denisa-Elena USR DA
140. Neață Eugen PSD NU
141. Nechita Aurel PSD NU
142. Niță Nicu PSD NU
143. Orban Ludovic - DA
144. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
145. Oteșanu Daniela PSD NU
146. Özmen Oana-Marciana PNL NU
147. Pambuccian Varujan Minoritati NU
148. Panait Radu USR DA
149. Pavelescu Nicolae PSD NU
150. Pecingină Gheorghe PNL NU
151. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
153. Piper-Savu Florin PSD NU
154. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
155. Plăiașu Gabriel - DA
156. Polak Tudor PNL NU
157. Pop Rareș Tudor USR DA
158. Popa Alexandru PNL DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
160. Popescu Dan-Cristian PSD NU
161. Popica Eduard-Andrei PSD NU
162. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
163. Presură Alexandra PSD NU
164. Prună Cristina-Mădălina USR DA
165. Prunean Alin-Costel USR DA
166. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
167. Rizea Cristina Camelia - DA
168. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
169. Roșca Mircea PNL NU
170. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
171. Salan Viorel PSD NU
172. Sandu Viorica PSD NU
173. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
174. Scripnic Lilian AUR DA
175. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
176. Seres Dénes UDMR NU
177. Simion George-Nicolae AUR DA
178. Simonis Alfred - Robert PSD NU
179. Solomon Adrian PSD NU
180. Stancu Ionel Minoritati NU
181. Stativă Irinel Ioan PSD NU
182. Stănescu Vetuța PNL NU
183. Stângă George-Cătălin PNL NU
184. Stoian Maria PNL NU
185. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
186. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
187. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
188. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
189. Szabó Ödön UDMR NU
190. Șandru Cosmin PNL NU
191. Șerban Gianina AUR DA
192. Șișcu George PNL NU
193. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
194. Șoldan Gheorghe PSD NU
195. Tanasă Dan AUR DA
196. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
197. Tătaru Nelu PNL NU
198. Terente Eugen USR DA
199. Tobă Francisc - DA
200. Toda Daniel-Liviu USR DA
201. Todosiu Beniamin USR DA
202. Toma Ilie PSD NU
203. Tudorache Daniel PSD NU
204. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
205. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
206. Turcan Raluca PNL NU
207. Țachianu Marian PSD NU
208. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
209. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
210. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
211. Varga Glad-Aurel PNL NU
212. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
213. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
214. Vîlceanu Dan PNL NU
215. Volosatîi Boris AUR DA
216. Vulpescu Ioan PSD NU
217. Weber Mihai PSD NU
218. Zakarias Zoltán UDMR NU
219. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 22:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro