Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 12:45

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:206 75 42 37 17 11 8 16
- voturi pentru (DA):187 75 42 37 - 11 8 14
- voturi împotrivă (NU):18 - - - 17 - - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR NU
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR NU
17. Balan Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Costel PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bola Bogdan-Alexandru - DA
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Oana-Gianina PSD DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Cambera Oana-Alexandra USR DA
40. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
42. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chira Claudiu-Martin - DA
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciornei Radu Tudor USR DA
49. Ciubuc Ciprian - DA
50. Coarnă Dumitru - NU
51. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
52. Cozma Adrian-Felician PNL DA
53. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
54. Cristian Brian USR DA
55. Crușoveanu Marian PNL DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Damian Romulus-Marius PSD DA
59. Dămureanu Ringo AUR NU
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Drancă Andrei-Iulian USR DA
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
66. Dumitru Florian-Emil PNL DA
67. Enachi Raisa AUR NU
68. Fălcoi Nicu USR DA
69. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
70. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
71. Florea Daniel PSD DA
72. Florea Oana-Consuela PSD DA
73. Flucuș Dumitru AUR NU
74. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
75. Gál Károly UDMR DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Georgescu Nicolae PSD DA
78. Gheba Daniel-Sorin USR DA
79. Giugea Nicolae - DA
80. Giurgiu Adrian USR DA
81. Gliga Dumitrița PSD DA
82. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
83. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
84. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
85. Grosaru Andi-Gabriel - DA
86. Gudu Michael PNL DA
87. Hajdu Gábor UDMR DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
90. Huțu Alexandra PSD DA
91. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
92. Iancu Marius-Ionel PSD DA
93. Ichim Cristian-Paul USR DA
94. Ilie Victor USR DA
95. Ion Stelian-Cristian USR DA
96. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
97. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
98. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
99. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
100. Könczei Csaba UDMR DA
101. Lazăr Ion-Marian USR DA
102. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
103. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
104. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
105. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
106. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
107. Macovei Silviu Nicu PSD DA
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
109. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
110. Mang Ioan PSD DA
111. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
112. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
113. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Miftode Marius-Andrei USR DA
116. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Miklós Zoltán UDMR DA
119. Mina Marian PSD DA
120. Mircea Florin PSD DA
121. Miruță Radu-Dinel USR DA
122. Moisin Radu-Marin PNL DA
123. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
124. Molnar Ervin PNL DA
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
126. Munteanu Remus PSD DA
127. Murariu Oana USR DA
128. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
129. Nassar Rodica PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
131. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
132. Neagu Denisa-Elena USR DA
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Orban Ludovic - DA
137. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
138. Oteșanu Daniela PSD DA
139. Özmen Oana-Marciana PNL DA
140. Pambuccian Varujan Minoritati DA
141. Panait Radu USR DA
142. Pavelescu Nicolae PSD DA
143. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
145. Piper-Savu Florin PSD DA
146. Plăiașu Gabriel - DA
147. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
148. Popa Alexandru PNL DA
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
150. Popescu Dan-Cristian PSD DA
151. Popica Eduard-Andrei PSD DA
152. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
153. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
154. Rizea Cristina Camelia - DA
155. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
156. Roșca Mircea PNL DA
157. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
158. Salan Viorel PSD DA
159. Sandu Viorica PSD DA
160. Scripnic Lilian AUR NU
161. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Simion George-Nicolae AUR NU
164. Solomon Adrian PSD DA
165. Stativă Irinel Ioan PSD DA
166. Stănescu Vetuța PNL DA
167. Stângă George-Cătălin PNL DA
168. Stoian Maria PNL DA
169. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
170. Stoica Elena PSD DA
171. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
172. Szabó Ödön UDMR DA
173. Șandru Cosmin PNL DA
174. Șerban Gianina AUR NU
175. Șimon Gheorghe PSD DA
176. Șișcu George PNL DA
177. Șoldan Gheorghe PSD DA
178. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
179. Tanasă Dan AUR NU
180. Tănase Antonel - DA
181. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
182. Tătaru Nelu PNL DA
183. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
184. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
185. Terente Eugen USR DA
186. Thellmann Christine PNL DA
187. Tobă Francisc - DA
188. Toda Daniel-Liviu USR DA
189. Todosiu Beniamin USR DA
190. Toma Ilie PSD DA
191. Toma Vasilică PSD DA
192. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
193. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
194. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
195. Turcan Raluca PNL DA
196. Tușa Adriana Diana PSD DA
197. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
198. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
199. Varga Glad-Aurel PNL DA
200. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
201. Volosatîi Boris AUR NU
202. Vulpescu Ioan PSD DA
203. Weber Mihai PSD DA
204. Zakarias Zoltán UDMR DA
205. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
206. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 22:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro