Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 12:00 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 12:00

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Amendament respins
PL 233/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.237/2015 privind autorizarea și supravegherea activității de asigurare și reasigurare și pentru modificarea Legii nr.236/2018 privind distribuția de asigurări
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:185 56 41 40 16 8 8 16
- voturi pentru (DA):78 - 8 40 16 1 - 13
- voturi împotrivă (NU):102 55 32 - - 7 8 -
- abțineri:5 1 1 - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Banias Mircea Marius PNL NU
19. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băltărețu Viorel USR DA
22. Bejinariu Eugen PSD NU
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL Abținere
26. Bîrcă Constantin PSD NU
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
33. Burciu Cristina PNL NU
34. Buzoianu Diana-Anda USR DA
35. Calotă Florică Ică PNL NU
36. Cambera Oana-Alexandra USR DA
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
38. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
39. Chelaru Mircia AUR DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Chira Claudiu-Martin - DA
42. Chirilă Virgil Alin PSD NU
43. Ciofu Cătălina PNL NU
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
45. Ciornei Radu Tudor USR DA
46. Ciubuc Ciprian - Abținere
47. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
48. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
49. Cristian Brian USR DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR NU
51. Cupșa Ioan PNL NU
52. Damian Romulus-Marius PSD NU
53. Dancă Ionel - DA
54. Dehelean Silviu USR DA
55. Drancă Andrei-Iulian USR DA
56. Drulă Cătălin USR DA
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
58. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
59. Dumitru Florian-Emil PNL NU
60. Enachi Raisa AUR DA
61. Fădor Angelica PNL NU
62. Fălcoi Nicu USR DA
63. Fechet Mircea PNL NU
64. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
65. Florea Daniel PSD NU
66. Florea Oana-Consuela PSD NU
67. Floroiu Ionel PSD NU
68. Flucuș Dumitru AUR DA
69. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
70. Gál Károly UDMR NU
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
72. Gavrilă Anamaria - DA
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
74. Gheba Daniel-Sorin USR DA
75. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
76. Giugea Nicolae - DA
77. Giurgiu Adrian USR DA
78. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
79. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
80. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
81. Grosaru Andi-Gabriel - DA
82. Hajdu Gábor UDMR NU
83. Havârneanu Filip USR DA
84. Hărătău Elena PNL NU
85. Horga Maria-Gabriela PNL NU
86. Huțu Alexandra PSD NU
87. Iancu Marius-Ionel PSD NU
88. Ibram Iusein Minoritati NU
89. Ichim Cristian-Paul USR DA
90. Ilie Victor USR DA
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
92. Ion Stelian-Cristian USR DA
93. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
94. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
95. Kelemen Attila UDMR NU
96. Kiss János PNL NU
97. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
98. Könczei Csaba UDMR NU
99. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
100. Lasca Mihai Ioan - DA
101. Lazăr Ion-Marian USR DA
102. Lazăr Teodor USR DA
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
104. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
105. Lupu Andrei-Răzvan - DA
106. Macovei Silviu Nicu PSD NU
107. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
109. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
110. Miftode Marius-Andrei USR DA
111. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
112. Mina Marian PSD NU
113. Mircea Florin PSD NU
114. Moisin Radu-Marin PNL DA
115. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
116. Molnar Ervin PNL NU
117. Molnar Radu-Iulian USR DA
118. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
119. Munteanu Remus PSD NU
120. Murariu Oana USR DA
121. Nacov Gheorghe Minoritati NU
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
123. Neagu Denisa-Elena USR DA
124. Neață Eugen PSD NU
125. Nechita Aurel PSD NU
126. Niță Nicu PSD NU
127. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
128. Oteșanu Daniela PSD NU
129. Pambuccian Varujan Minoritati NU
130. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
131. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
132. Plăiașu Gabriel - DA
133. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
135. Popica Eduard-Andrei PSD NU
136. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
137. Presură Alexandra PSD NU
138. Rizea Cristina Camelia - DA
139. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
140. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
141. Sandu Viorica PSD NU
142. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
143. Scripnic Lilian AUR DA
144. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
145. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
146. Simion George-Nicolae AUR DA
147. Solomon Adrian PSD NU
148. Stancu Ionel Minoritati NU
149. Stativă Irinel Ioan PSD NU
150. Stănescu Vetuța PNL NU
151. Stângă George-Cătălin PNL NU
152. Stoian Maria PNL NU
153. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
154. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
155. Szabó Ödön UDMR NU
156. Șerban Gianina AUR DA
157. Șimon Gheorghe PSD NU
158. Șișcu George PNL NU
159. Șoldan Gheorghe PSD NU
160. Șoptică Costel PNL NU
161. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
162. Tanasă Dan AUR DA
163. Tănase Antonel - DA
164. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
165. Tătaru Nelu PNL NU
166. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
167. Terente Eugen USR DA
168. Thellmann Christine PNL NU
169. Tobă Francisc - DA
170. Toda Daniel-Liviu USR DA
171. Todosiu Beniamin USR DA
172. Toma Ilie PSD NU
173. Toma Vasilică PSD NU
174. Tudorache Daniel PSD NU
175. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
176. Turcan Raluca PNL NU
177. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
178. Varga Glad-Aurel PNL NU
179. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
180. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
181. Volosatîi Boris AUR DA
182. Vulpescu Ioan PSD NU
183. Weber Mihai PSD NU
184. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
185. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 22:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro