Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 12:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 12:09

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 196/2018 pentru modificarea Legii nr. 33/2007 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:229 79 43 39 24 13 13 18
- voturi pentru (DA):149 79 43 - - 13 13 1
- voturi împotrivă (NU):56 - - 39 - - - 17
- abțineri:24 - - - 24 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR Abținere
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Badiu Georgel AUR Abținere
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR NU
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR NU
28. Bota Călin-Ioan PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR NU
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR NU
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra USR NU
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chelaru Mircia AUR Abținere
42. Chichirău Cosette-Paula USR NU
43. Chira Claudiu-Martin - NU
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubuc Ciprian - NU
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Coarnă Dumitru - NU
50. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
51. Constantin Daniel PNL DA
52. Cristea Andi-Lucian PSD DA
53. Cristian Brian USR NU
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dancă Ionel - NU
58. Dămureanu Ringo AUR Abținere
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
61. Dumitru Florian-Emil PNL DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Enachi Raisa AUR Abținere
64. Farago Petru UDMR DA
65. Fădor Angelica PNL DA
66. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
67. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
68. Florea Daniel PSD DA
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Flucuș Dumitru AUR Abținere
72. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Gál Károly UDMR DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilă Anamaria - NU
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
78. Gheba Daniel-Sorin USR NU
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
81. Giugea Nicolae - NU
82. Giurgiu Adrian USR NU
83. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
84. Gliga Dumitrița PSD DA
85. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
86. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
87. Grosaru Andi-Gabriel - DA
88. Gudu Michael PNL DA
89. Hajdu Gábor UDMR DA
90. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
91. Havârneanu Filip USR NU
92. Hărătău Elena PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
95. Huțu Alexandra PSD DA
96. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
97. Iancu Marius-Ionel PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Ichim Cristian-Paul USR NU
100. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
101. Ilie Victor USR NU
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR NU
104. Ionescu George - NU
105. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
106. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
107. Kelemen Attila UDMR DA
108. Kiss János PNL DA
109. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
110. Könczei Csaba UDMR DA
111. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
112. Lasca Mihai Ioan - NU
113. Lazăr Ion-Marian USR NU
114. Lazăr Teodor USR NU
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
118. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
119. Lupu Andrei-Răzvan - NU
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
123. Mang Ioan PSD DA
124. Manta Claudiu PSD DA
125. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
126. Mărculescu Dumitru PNL DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Miftode Marius-Andrei USR NU
130. Miklós Zoltán UDMR DA
131. Mina Marian PSD DA
132. Mircea Florin PSD DA
133. Miruță Radu-Dinel USR NU
134. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
135. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
136. Moisin Radu-Marin PNL DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Molnar Ervin PNL DA
139. Molnar Radu-Iulian USR NU
140. Morar Olivia-Diana PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
142. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
143. Munteanu Remus PSD DA
144. Murariu Oana USR NU
145. Mușoiu Ștefan PSD DA
146. Nagy Vasile AUR Abținere
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Năcuță Sorin PNL DA
149. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nechita Aurel PSD DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Orban Ludovic - NU
154. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Özmen Oana-Marciana PNL DA
157. Paladi George-Adrian PSD DA
158. Panait Radu USR NU
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Pavelescu Nicolae PSD DA
161. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
162. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Piper-Savu Florin PSD DA
165. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
166. Plăiașu Gabriel - NU
167. Polak Tudor PNL DA
168. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
169. Pop Darius AUR Abținere
170. Pop Rareș Tudor USR NU
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
173. Popica Eduard-Andrei PSD DA
174. Predescu Ana-Loredana PSD DA
175. Presură Alexandra PSD DA
176. Prună Cristina-Mădălina USR NU
177. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
178. Rizea Cristina Camelia USR NU
179. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
180. Rujan Dumitru PNL DA
181. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
182. Salan Viorel PSD DA
183. Sandu Viorica PSD DA
184. Scripnic Lilian AUR Abținere
185. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
186. Seres Dénes UDMR DA
187. Stancu Ionel Minoritati DA
188. Stancu Paul PSD DA
189. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
190. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
191. Stoica Elena PSD DA
192. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
193. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
194. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
195. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
196. Szabó Ödön UDMR DA
197. Șandru Cosmin PNL DA
198. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
199. Șerban Gianina AUR Abținere
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șișcu George PNL DA
202. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
203. Șoldan Gheorghe PSD DA
204. Șoptică Costel PNL DA
205. Tanasă Dan AUR Abținere
206. Tănase Antonel - NU
207. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
208. Tătaru Nelu PNL DA
209. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
210. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
211. Terente Eugen USR NU
212. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
213. Toda Daniel-Liviu USR NU
214. Todosiu Beniamin USR NU
215. Toma Ilie PSD DA
216. Toma Vasilică PSD DA
217. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
218. Tudorache Daniel PSD DA
219. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
220. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
221. Turcan Raluca PNL DA
222. Tuță George-Cristian PNL DA
223. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
224. Vexler Silviu Minoritati DA
225. Volosatîi Boris AUR Abținere
226. Vulpescu Ioan PSD DA
227. Weber Mihai PSD DA
228. Zakarias Zoltán UDMR DA
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 6:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro