Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 12:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 12:07

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 237/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr. 208 din 20 iulie 2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente, și a Legii nr. 115 din 19 mai 2015 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, pentru modificarea Legii administrației publice locale nr.215/2001, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:234 79 45 41 24 13 14 18
- voturi pentru (DA):232 78 45 41 24 13 14 17
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bota Călin-Ioan PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra USR DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
40. Chelaru Mircia AUR DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chira Claudiu-Martin - DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubuc Ciprian - DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Coarnă Dumitru - DA
49. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
50. Constantin Daniel PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian PSD DA
52. Cristian Brian USR DA
53. Crîstici Ognean Minoritati DA
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dancă Ionel - DA
58. Dămureanu Ringo AUR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
62. Dumitru Florian-Emil PNL DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Enachi Raisa AUR DA
65. Farago Petru UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
68. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
69. Florea Daniel PSD DA
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Flucuș Dumitru AUR DA
73. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Gál Károly UDMR DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilă Anamaria - DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
79. Gheba Daniel-Sorin USR DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
82. Ghiță Daniel-Florin PSD -
83. Giugea Nicolae - DA
84. Giurgiu Adrian USR DA
85. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
86. Gliga Dumitrița PSD DA
87. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
88. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
89. Grosaru Andi-Gabriel - DA
90. Gudu Michael PNL DA
91. Hajdu Gábor UDMR DA
92. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
93. Havârneanu Filip USR DA
94. Hărătău Elena PNL DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
97. Huțu Alexandra PSD DA
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ichim Cristian-Paul USR DA
102. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
103. Ilie Victor USR DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR DA
106. Ionescu George - DA
107. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
108. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
109. Kelemen Attila UDMR DA
110. Kiss János PNL DA
111. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
112. Könczei Csaba UDMR DA
113. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
114. Lasca Mihai Ioan - DA
115. Lazăr Ion-Marian USR DA
116. Lazăr Teodor USR DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
121. Lupu Andrei-Răzvan - NU
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
125. Mang Ioan PSD DA
126. Manta Claudiu PSD DA
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
128. Mărculescu Dumitru PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Miftode Marius-Andrei USR DA
132. Miklós Zoltán UDMR DA
133. Mina Marian PSD DA
134. Mircea Florin PSD DA
135. Miruță Radu-Dinel USR DA
136. Mitrea Dumitrina AUR DA
137. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
138. Moisin Radu-Marin PNL DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Molnar Ervin PNL DA
141. Molnar Radu-Iulian USR DA
142. Morar Olivia-Diana PNL DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
144. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
145. Munteanu Remus PSD DA
146. Murariu Oana USR DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nagy Vasile AUR DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năcuță Sorin PNL DA
151. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechita Aurel PSD DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Orban Ludovic - DA
156. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Özmen Oana-Marciana PNL DA
159. Paladi George-Adrian PSD DA
160. Panait Radu USR DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pavelescu Nicolae PSD DA
163. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Piper-Savu Florin PSD DA
167. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
168. Plăiașu Gabriel - DA
169. Polak Tudor PNL DA
170. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
171. Pop Darius AUR DA
172. Pop Rareș Tudor USR DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
175. Popica Eduard-Andrei PSD DA
176. Predescu Ana-Loredana PSD DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prună Cristina-Mădălina USR DA
179. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
180. Rizea Cristina Camelia USR DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
182. Roșca Mircea PNL DA
183. Rujan Dumitru PNL DA
184. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
185. Salan Viorel PSD DA
186. Sandu Viorica PSD DA
187. Scripnic Lilian AUR DA
188. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Stancu Ionel Minoritati DA
191. Stancu Paul PSD DA
192. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
193. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
194. Stoica Diana USR DA
195. Stoica Elena PSD DA
196. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
197. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
198. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
199. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
200. Szabó Ödön UDMR DA
201. Șandru Cosmin PNL DA
202. Șerban Gianina AUR DA
203. Șimon Gheorghe PSD DA
204. Șișcu George PNL DA
205. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
206. Șoldan Gheorghe PSD DA
207. Șoptică Costel PNL DA
208. Tanasă Dan AUR DA
209. Tănase Antonel - DA
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
211. Tătaru Nelu PNL DA
212. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
213. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
214. Terente Eugen USR DA
215. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
216. Toda Daniel-Liviu USR DA
217. Todosiu Beniamin USR DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Toma Vasilică PSD DA
220. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
221. Tudorache Daniel PSD DA
222. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
223. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Tuță George-Cristian PNL DA
226. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
228. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
229. Vexler Silviu Minoritati DA
230. Volosatîi Boris AUR DA
231. Vulpescu Ioan PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Zakarias Zoltán UDMR DA
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 6:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro