Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 11:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 11:59

Poziție pe
ordinea de zi:
22
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 443/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.295/2004 privind regimul armelor și al munițiilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:239 80 47 42 24 13 15 18
- voturi pentru (DA):237 79 47 42 23 13 15 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR DA
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra USR DA
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chelaru Mircia AUR DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chira Claudiu-Martin - DA
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubuc Ciprian - DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Coarnă Dumitru - DA
51. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
52. Constantin Daniel PNL DA
53. Cristea Andi-Lucian PSD DA
54. Cristian Brian USR DA
55. Crîstici Ognean Minoritati DA
56. Crușoveanu Marian PNL DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dancă Ionel - DA
60. Dămureanu Ringo AUR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Drulă Cătălin USR DA
63. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
64. Dumitru Florian-Emil PNL DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Enachi Raisa AUR DA
67. Farago Petru UDMR DA
68. Fădor Angelica PNL DA
69. Feodor Silviu Minoritati DA
70. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
71. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
72. Florea Daniel PSD DA
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Flucuș Dumitru AUR DA
76. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Gál Károly UDMR DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilă Anamaria - DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
82. Gheba Daniel-Sorin USR DA
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
86. Giugea Nicolae - DA
87. Giurgiu Adrian USR DA
88. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
89. Gliga Dumitrița PSD DA
90. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
91. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
92. Grosaru Andi-Gabriel - DA
93. Gudu Michael PNL DA
94. Hajdu Gábor UDMR DA
95. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
96. Havârneanu Filip USR DA
97. Hărătău Elena PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
100. Huțu Alexandra PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ichim Cristian-Paul USR DA
104. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
105. Ilie Victor USR DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ionescu George - DA
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kiss János PNL DA
113. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
114. Könczei Csaba UDMR DA
115. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
116. Lasca Mihai Ioan - DA
117. Lazăr Ion-Marian USR DA
118. Lazăr Teodor USR DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lupu Andrei-Răzvan - DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
127. Mang Ioan PSD DA
128. Manta Claudiu PSD DA
129. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
130. Mărculescu Dumitru PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Miftode Marius-Andrei USR DA
134. Miklós Zoltán UDMR DA
135. Mina Marian PSD DA
136. Mircea Florin PSD DA
137. Miruță Radu-Dinel USR DA
138. Mitrea Dumitrina AUR DA
139. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
140. Moisin Radu-Marin PNL DA
141. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
142. Molnar Ervin PNL DA
143. Molnar Radu-Iulian USR DA
144. Morar Olivia-Diana PNL DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
147. Munteanu Remus PSD DA
148. Murariu Oana USR DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nagy Vasile AUR DA
151. Nassar Rodica PSD DA
152. Năcuță Sorin PNL DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechita Aurel PSD DA
155. Niță Nicu PSD -
156. Orban Ludovic - DA
157. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Özmen Oana-Marciana PNL DA
160. Paladi George-Adrian PSD DA
161. Panait Radu USR DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pavelescu Nicolae PSD DA
164. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Piper-Savu Florin PSD DA
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
169. Plăiașu Gabriel - DA
170. Polak Tudor PNL DA
171. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
172. Pop Darius AUR DA
173. Pop Rareș Tudor USR DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
176. Popica Eduard-Andrei PSD DA
177. Predescu Ana-Loredana PSD DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR DA
180. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
181. Rizea Cristina Camelia USR DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
183. Roșca Mircea PNL DA
184. Rujan Dumitru PNL DA
185. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
186. Salan Viorel PSD DA
187. Sandu Viorica PSD DA
188. Scripnic Lilian AUR DA
189. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Stancu Ionel Minoritati DA
192. Stancu Paul PSD DA
193. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
194. Stoica Ciprian-Titi AUR -
195. Stoica Diana USR DA
196. Stoica Elena PSD DA
197. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
198. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
199. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Szabó Ödön UDMR DA
202. Șandru Cosmin PNL DA
203. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
204. Șerban Gianina AUR DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șișcu George PNL DA
207. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
208. Șoldan Gheorghe PSD DA
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Tanasă Dan AUR DA
211. Tănase Antonel - DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Tătaru Nelu PNL DA
214. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
215. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
216. Terente Eugen USR DA
217. Thellmann Christine PNL DA
218. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
219. Toda Daniel-Liviu USR DA
220. Todosiu Beniamin USR DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Toma Vasilică PSD DA
223. Trăilă Cristina PNL DA
224. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
225. Tudorache Daniel PSD DA
226. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
227. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
228. Turcan Raluca PNL DA
229. Tușa Adriana Diana PSD DA
230. Tuță George-Cristian PNL DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
232. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
233. Vexler Silviu Minoritati DA
234. Volosatîi Boris AUR DA
235. Vulpescu Ioan PSD DA
236. Weber Mihai PSD DA
237. Wiener Adrian USR DA
238. Zakarias Zoltán UDMR DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 5:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro