Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.05.2022 > 11:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 mai 2022, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 134/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.58/1934 asupra cambiei și biletului la ordin
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:254 87 56 42 23 16 14 16
- voturi pentru (DA):217 87 56 42 - 15 13 4
- voturi împotrivă (NU):8 - - - - - - 8
- abțineri:29 - - - 23 1 1 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR Abținere
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR Abținere
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badiu Georgel AUR Abținere
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - NU
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra USR DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR Abținere
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciornei Radu Tudor USR DA
55. Ciubuc Ciprian - Abținere
56. Coarnă Dumitru - Abținere
57. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
58. Cozma Adrian-Felician PNL DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dancă Ionel - Abținere
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR DA
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa AUR Abținere
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Fălcoi Nicu USR DA
80. Fechet Mircea PNL DA
81. Feodor Silviu Minoritati DA
82. Florea Daniel PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR Abținere
86. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
87. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Anamaria - DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin USR DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Giugea Nicolae - NU
95. Giurgiu Adrian USR DA
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Gliga Dumitrița PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
105. Havârneanu Filip USR DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ichim Cristian-Paul USR DA
113. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
114. Ilie Victor USR DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ion Stelian-Cristian USR DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Könczei Csaba UDMR DA
124. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
125. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
126. Lasca Mihai Ioan - DA
127. Lazăr Teodor USR DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Mang Ioan PSD DA
136. Manta Claudiu PSD DA
137. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
138. Mărculescu Dumitru PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Miftode Marius-Andrei USR DA
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Miklós Zoltán UDMR Abținere
144. Mina Marian PSD DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Miruță Radu-Dinel USR DA
147. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
148. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Molnar Ervin PNL DA
151. Molnar Radu-Iulian USR DA
152. Morar Olivia-Diana PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
154. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
155. Murariu Oana USR DA
156. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs UDMR DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Năcuță Sorin PNL DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
163. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
164. Neagu Denisa-Elena USR DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Orban Ludovic - NU
168. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Paladi George-Adrian PSD DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pavelescu Nicolae PSD DA
173. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
174. Pecingină Gheorghe PNL DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Piper-Savu Florin PSD DA
178. Polak Tudor PNL DA
179. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Dan-Cristian PSD DA
182. Popescu Pavel PNL DA
183. Popica Eduard-Andrei PSD DA
184. Predescu Ana-Loredana PSD DA
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR DA
187. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
188. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
189. Rizea Cristina Camelia USR DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
191. Roman Florin-Claudiu PNL DA
192. Roșca Mircea PNL DA
193. Rujan Dumitru PNL DA
194. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
195. Salan Viorel PSD DA
196. Sandu Viorica PSD DA
197. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
198. Scripnic Lilian AUR Abținere
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Simion George-Nicolae AUR Abținere
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Stancu Paul PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Vetuța PNL DA
206. Stângă George-Cătălin PNL DA
207. Stoian Maria PNL DA
208. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
209. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
210. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
212. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Șandru Cosmin PNL DA
215. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
216. Șerban Gianina AUR Abținere
217. Șimon Gheorghe PSD DA
218. Șișcu George PNL DA
219. Șoptică Costel PNL DA
220. Ștefan Ion - NU
221. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
222. Tanasă Dan AUR Abținere
223. Tănase Antonel - NU
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Tătaru Nelu PNL DA
226. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
227. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
228. Terente Eugen USR DA
229. Thellmann Christine PNL DA
230. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
231. Tobă Francisc - DA
232. Toda Daniel-Liviu USR DA
233. Todosiu Beniamin USR DA
234. Toma Ilie PSD DA
235. Toma Vasilică PSD DA
236. Trăilă Cristina PNL DA
237. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
238. Tudorache Daniel PSD DA
239. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
240. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
241. Tuță George-Cristian PNL DA
242. Țachianu Marian PSD DA
243. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
244. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
245. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
246. Vexler Silviu Minoritati DA
247. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
248. Vîlceanu Dan PNL DA
249. Volosatîi Boris AUR Abținere
250. Vulpescu Ioan PSD DA
251. Weber Mihai PSD DA
252. Wiener Adrian USR DA
253. Zakarias Zoltán UDMR DA
254. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 august 2022, 1:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro