Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2022 > 12:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 mai 2022, ora 12:06

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 92/2022 pentru completarea art.201 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.57/2019 privind Codul administrativ
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:275 96 60 50 23 16 13 17
- voturi pentru (DA):184 96 60 - - 16 11 1
- voturi împotrivă (NU):87 - - 49 23 - - 15
- abțineri:3 - - 1 - - 1 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR NU
16. Badiu Georgel AUR NU
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
30. Berescu Monica-Elena USR NU
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR NU
34. Bola Bogdan-Alexandru - NU
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR NU
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra USR NU
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR NU
51. Chichirău Cosette-Paula USR NU
52. Chira Claudiu-Martin - NU
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor USR NU
57. Ciubuc Ciprian - NU
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coarnă Dumitru - NU
60. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cristea Andi-Lucian PSD DA
64. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
65. Cristian Brian USR NU
66. Crîstici Ognean Minoritati DA
67. Crușoveanu Marian PNL DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Damian Romulus-Marius PSD DA
71. Dehelean Silviu USR NU
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR NU
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
77. Dumitru Florian-Emil PNL DA
78. Enachi Raisa AUR NU
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Daniel PSD DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
89. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
90. Gál Károly UDMR DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Anamaria - DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheba Daniel-Sorin USR NU
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Giurgiu Adrian USR NU
100. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
101. Gliga Dumitrița PSD DA
102. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
108. Havârneanu Filip USR NU
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Horga Maria-Gabriela PNL DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
113. Huțu Alexandra PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ichim Cristian-Paul USR NU
117. Ilie Victor USR NU
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR NU
121. Ionescu George - NU
122. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
123. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
124. Kelemen Attila UDMR DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Kiss János PNL DA
127. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
128. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
129. Könczei Csaba UDMR DA
130. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
131. Lasca Mihai Ioan - NU
132. Lazăr Ion-Marian USR NU
133. Lazăr Teodor USR NU
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
137. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
138. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
139. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
143. Mang Ioan PSD DA
144. Manta Claudiu PSD DA
145. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
146. Mărculescu Dumitru PNL DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Miftode Marius-Andrei USR NU
150. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Miklós Zoltán UDMR DA
153. Mina Marian PSD DA
154. Mircea Florin PSD DA
155. Miruță Radu-Dinel USR NU
156. Mitrea Dumitrina AUR NU
157. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
158. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
159. Molnar Ervin PNL DA
160. Molnar Radu-Iulian USR NU
161. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
162. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
163. Munteanu Remus PSD DA
164. Murariu Oana USR NU
165. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
166. Mușoiu Ștefan PSD DA
167. Nacov Gheorghe Minoritati DA
168. Nagy Vasile AUR NU
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Năcuță Sorin PNL DA
171. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
172. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
173. Neagu Denisa-Elena USR NU
174. Neață Eugen PSD DA
175. Niță Nicu PSD DA
176. Orban Ludovic - NU
177. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Özmen Oana-Marciana USR NU
180. Paladi George-Adrian PSD DA
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Panait Radu USR NU
183. Paraschiv Rodica PSD DA
184. Pavelescu Nicolae PSD DA
185. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Piper-Savu Florin PSD DA
188. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
189. Plăiașu Gabriel - NU
190. Polak Tudor PNL DA
191. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
192. Pop Darius AUR NU
193. Pop Rareș Tudor USR NU
194. Popa Alexandru PNL DA
195. Popa Radu Mihai PSD DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
198. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
199. Popica Eduard-Andrei PSD DA
200. Predescu Ana-Loredana PSD DA
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR NU
205. Prunean Alin-Costel USR NU
206. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
207. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
208. Rizea Cristina Camelia USR NU
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
210. Roman Florin-Claudiu PNL DA
211. Roman Nicolae - NU
212. Roșca Mircea PNL DA
213. Rujan Dumitru PNL DA
214. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
215. Salan Viorel PSD DA
216. Sandu Viorica PSD DA
217. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
218. Scripnic Lilian AUR NU
219. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
222. Simion George-Nicolae AUR NU
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stancu Paul PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Vetuța PNL DA
229. Stângă George-Cătălin PNL DA
230. Stoian Maria PNL DA
231. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
232. Stoica Diana USR NU
233. Stoica Elena PSD DA
234. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Szabó Ödön UDMR DA
239. Șandru Cosmin PNL DA
240. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
241. Șerban Gianina AUR NU
242. Șimon Gheorghe PSD DA
243. Șișcu George PNL DA
244. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
245. Șoldan Gheorghe PSD DA
246. Ștefan Ion - NU
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Tanasă Dan AUR NU
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
250. Tătaru Nelu PNL DA
251. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
252. Terente Eugen USR NU
253. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
254. Tobă Francisc - NU
255. Toda Daniel-Liviu USR NU
256. Todosiu Beniamin USR NU
257. Toma Ilie PSD DA
258. Trăilă Cristina PNL DA
259. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
260. Tudorache Daniel PSD DA
261. Turcan Raluca PNL DA
262. Tușa Adriana Diana PSD DA
263. Țachianu Marian PSD DA
264. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
265. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
266. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
267. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
270. Volosatîi Boris AUR NU
271. Vulpescu Ioan PSD DA
272. Weber Mihai PSD DA
273. Wiener Adrian USR NU
274. Zakarias Zoltán UDMR DA
275. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 august 2022, 9:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro