Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.04.2022 > 11:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 aprilie 2022, ora 11:48

Subiect vot: Vot final - PL-x 111/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 111/2022 privind modificarea art.65 alin.(5) din Legea nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:276 100 61 51 18 14 15 17
- voturi pentru (DA):198 100 61 2 1 14 15 5
- voturi împotrivă (NU):56 - - 44 - - - 12
- abțineri:22 - - 5 17 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR Abținere
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR NU
16. Badiu Georgel AUR Abținere
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR NU
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
30. Berescu Monica-Elena USR NU
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR NU
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - NU
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR NU
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra USR NU
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chelaru Mircia AUR Abținere
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR NU
55. Chira Claudiu-Martin - NU
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor USR NU
60. Ciubuc Ciprian - DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Coarnă Dumitru - NU
63. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cristea Andi-Lucian PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
67. Cristian Brian USR NU
68. Crîstici Ognean Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dehelean Silviu USR NU
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR NU
75. Drulă Cătălin USR NU
76. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
77. Dumitru Florian-Emil PNL DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fechet Mircea PNL DA
82. Feodor Silviu Minoritati DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Daniel PSD DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Flucuș Dumitru AUR Abținere
89. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
90. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Gál Károly UDMR DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilă Anamaria - DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin USR NU
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
100. Giugea Nicolae - NU
101. Giurgiu Adrian USR NU
102. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
103. Gliga Dumitrița PSD DA
104. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
105. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
106. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Hajdu Gábor UDMR DA
110. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
111. Havârneanu Filip USR NU
112. Hărătău Elena PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
115. Huțu Alexandra PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ichim Cristian-Paul USR NU
120. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
121. Ilie Victor USR NU
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR NU
125. Ionescu George - NU
126. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
127. Kelemen Attila UDMR DA
128. Kiss János PNL DA
129. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
130. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
131. Könczei Csaba UDMR DA
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
133. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
134. Lazăr Ion-Marian USR NU
135. Lazăr Teodor USR NU
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
139. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
140. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
141. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
145. Mang Ioan PSD DA
146. Manta Claudiu PSD DA
147. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
148. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
149. Mărculescu Dumitru PNL DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Miftode Marius-Andrei USR NU
153. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Miklós Zoltán UDMR DA
156. Mina Marian PSD DA
157. Mircea Florin PSD DA
158. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
159. Moisin Radu-Marin PNL DA
160. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
161. Molnar Ervin PNL DA
162. Molnar Radu-Iulian USR NU
163. Munteanu Remus PSD DA
164. Murariu Oana USR NU
165. Mușoiu Ștefan PSD DA
166. Nacov Gheorghe Minoritati DA
167. Nagy Vasile AUR Abținere
168. Năcuță Sorin PNL DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
170. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
171. Neagu Denisa-Elena USR NU
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechita Aurel PSD DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Orban Ludovic - NU
176. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Paladi George-Adrian PSD DA
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Panait Radu USR NU
181. Paraschiv Rodica PSD DA
182. Pavelescu Nicolae PSD DA
183. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
184. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
185. Piper-Savu Florin PSD DA
186. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
187. Plăiașu Gabriel - NU
188. Polak Tudor PNL DA
189. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
190. Pop Darius AUR Abținere
191. Pop Rareș Tudor USR NU
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Dan-Cristian PSD DA
194. Popescu Pavel PNL DA
195. Popica Eduard-Andrei PSD DA
196. Predescu Ana-Loredana PSD DA
197. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
198. Presură Alexandra PSD DA
199. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
200. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
201. Prunean Alin-Costel USR NU
202. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
203. Rizea Cristina Camelia USR NU
204. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
205. Roman Florin-Claudiu PNL DA
206. Roman Nicolae - DA
207. Roșca Mircea PNL DA
208. Rujan Dumitru PNL DA
209. Salan Viorel PSD DA
210. Sandu Viorica PSD DA
211. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
212. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
213. Scripnic Lilian AUR Abținere
214. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
217. Simion George-Nicolae AUR Abținere
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Stancu Ionel Minoritati DA
220. Stancu Paul PSD DA
221. Stativă Irinel Ioan PSD DA
222. Stângă George-Cătălin PNL DA
223. Stoian Maria PNL DA
224. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
225. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
226. Stoica Diana USR NU
227. Stoica Elena PSD DA
228. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
229. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șandru Cosmin PNL DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șișcu George PNL DA
236. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Șovăială Constantin - NU
239. Ștefan Ion - NU
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Tanasă Dan AUR Abținere
242. Tănase Antonel - NU
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Tătaru Nelu PNL DA
245. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
246. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
247. Terente Eugen USR NU
248. Thellmann Christine PNL DA
249. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
250. Tobă Francisc - DA
251. Toda Daniel-Liviu USR NU
252. Todosiu Beniamin USR Abținere
253. Toma Ilie PSD DA
254. Toma Vasilică PSD DA
255. Trăilă Cristina PNL DA
256. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
259. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Tușa Adriana Diana PSD DA
262. Tuță George-Cristian PNL DA
263. Țachianu Marian PSD DA
264. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
265. Țoiu Oana-Silvia USR NU
266. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
267. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
268. Varga Glad-Aurel PNL DA
269. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
270. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
271. Vulpescu Ioan PSD DA
272. Weber Mihai PSD DA
273. Wiener Adrian USR NU
274. Zakarias Zoltán UDMR DA
275. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 august 2022, 3:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro