Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 18:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 18:19

Subiect vot: Timp dezbatere
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:260 83 32 35 20 7 11 8 23 10 13 10 5 3
- voturi pentru (DA):239 82 32 34 17 7 11 2 21 10 12 6 5 -
- voturi împotrivă (NU):17 1 - - 3 - - 5 1 - - 4 - 3
- abțineri:2 - - 1 - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - - 1 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
13. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
14. Azamfirei Leonard senator PSD -
15. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR DA
23. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
24. Băltărețu Viorel deputat USR DA
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Bende Sándor deputat UDMR DA
27. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
28. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
29. Bica Dănuț senator PNL DA
30. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
31. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
33. Bodea Marius senator USR DA
34. Bola Bogdan-Alexandru deputat - Abținere
35. Bordei Cristian senator USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
38. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
40. Busuioc Andrei senator AUR DA
41. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
42. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
44. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
45. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
48. Cernic Sebastian senator USR -
49. Chelaru Mircia deputat AUR DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
52. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
54. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
56. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
57. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
58. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
59. Cîtea Vasile deputat PSD DA
60. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
61. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
62. Corlățean Titus senator PSD DA
63. Cosma Dorinel senator AUR NU
64. Costea Adrian senator AUR DA
65. Crețu Gabriela senator PSD DA
66. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
67. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
68. Cristian Brian deputat USR DA
69. Cristina Ioan senator PNL DA
70. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
71. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
72. Csoma Botond deputat UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
74. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
75. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
76. Dăneasă Mircea senator AUR NU
77. Dehelean Silviu deputat USR Abținere
78. Deneș Ioan senator PSD DA
79. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
80. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
81. Drulă Cătălin deputat USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
84. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
85. Enachi Raisa deputat AUR DA
86. Fădor Angelica deputat PNL DA
87. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
88. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
89. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
90. Firu Stela senator PNL DA
91. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
92. Florean Ovidiu-Iosif senator - NU
93. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
94. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
95. Gál Károly deputat UDMR DA
96. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
98. Georgescu Laura senator PSD DA
99. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
100. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
101. Giugea Nicolae deputat - NU
102. Giurgiu Adrian deputat USR DA
103. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
104. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
106. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
107. Hatos Adrian senator PNL DA
108. Havârneanu Filip deputat USR DA
109. Hărătău Elena deputat PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
111. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
112. Humelnicu Marius senator PSD DA
113. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
114. Huțu Alexandra deputat PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
116. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
117. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
118. Iordache Ion senator - NU
119. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
120. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
121. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
122. Kiss János deputat PNL DA
123. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
124. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
125. Könczei Csaba deputat UDMR DA
126. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
127. Lavric Sorin senator AUR DA
128. Lazăr Teodor deputat USR DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
130. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
131. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
132. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
133. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
134. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
135. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
136. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
137. Mang Ioan deputat PSD DA
138. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
139. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
140. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
141. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
143. Mina Marian deputat PSD DA
144. Mircea Florin deputat PSD DA
145. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
146. Mirea Siminica senator PSD DA
147. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
148. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
149. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
150. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
151. Molnar Ervin deputat PNL DA
152. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
153. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
154. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
155. Munteanu Remus deputat PSD DA
156. Murariu Oana deputat USR DA
157. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
158. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
159. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
160. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
161. Nagy Vasile deputat AUR DA
162. Năcuță Sorin deputat PNL DA
163. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
164. Neagu Ionuț senator AUR NU
165. Neață Eugen deputat PSD DA
166. Nechita Aurel deputat PSD DA
167. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
168. Niță Nicu deputat PSD DA
169. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
170. Orban Ludovic deputat - NU
171. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
172. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
173. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
174. Panait Radu deputat USR DA
175. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
176. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
177. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
178. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
179. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
181. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
182. Pop Darius deputat AUR DA
183. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
184. Popa Alexandru deputat PNL DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
186. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD NU
187. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
188. Potecă Vasilica senator PNL DA
189. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
190. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
191. Presură Alexandra deputat PSD DA
192. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
193. Puiu Ovidiu senator PSD DA
194. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
195. Rafila Alexandru deputat PSD DA
196. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
197. Răducanu Sebastian senator PSD DA
198. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
199. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
200. Roman Nicolae deputat AUR DA
201. Romașcanu Lucian senator PSD NU
202. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
203. Salan Viorel deputat PSD DA
204. Sandu Viorica deputat PSD DA
205. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
206. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
207. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
209. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
210. Solomon Adrian deputat PSD DA
211. Stan Ioan senator PSD DA
212. Stancu Paul deputat PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
214. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
215. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
216. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
217. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
218. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
219. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
220. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
221. Stroe Felix senator PSD DA
222. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
223. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
224. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
225. Szabó Ödön deputat UDMR DA
226. Șandru Cosmin deputat PNL DA
227. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
228. Șerban Gianina deputat AUR NU
229. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
230. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
231. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
232. Șovăială Constantin deputat - DA
233. Tănase Antonel deputat - NU
234. Tătaru Nelu deputat PNL DA
235. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
236. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
237. Terente Eugen deputat USR DA
238. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
239. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
240. Todosiu Beniamin deputat USR DA
241. Toma Ilie deputat PSD DA
242. Toma Vasilică deputat PSD DA
243. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
244. Trufin Lucian senator PSD DA
245. Tudorache Daniel deputat PSD DA
246. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
247. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
248. Turos Lóránd senator UDMR DA
249. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
250. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
251. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
252. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
253. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
254. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
255. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
256. Vlașin Sorin senator PSD DA
257. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
258. Weber Mihai deputat PSD DA
259. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 4 octombrie 2022, 3:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro