Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.05.2007 > 13:33 Versiunea pentru printare
Marți, 22 mai 2007, ora 13:33

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
PL 182/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 2/2007 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 116/2006 privind protecția socială acordată persoanelor disponibilizate prin concedieri colective efectuate ca urmare a restructurării și reorganizării unor societăți naționale, regii autonome, companii naționale și societăți comerciale cu capital majoritar de stat, precum și a societăților comerciale și regiilor autonome subordonate autorităților administrației publice locale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:184 57 36 19 28 16 5 10 13
- voturi pentru (DA):181 55 36 19 27 16 5 10 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Becșenescu Dumitru - DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
29. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
30. Călian Petru PC DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Chiper Gheorghe PSD DA
33. Chiș Filonaș PSD DA
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
35. Ciopraga Mircea PNL DA
36. Cliveti Minodora PSD DA
37. Codîrlă Liviu PRM DA
38. Crăciunescu Grigore PNL DA
39. Cutean Vasile Emilian PSD DA
40. Diaconescu Marin PRM DA
41. Diaconescu Renică PC DA
42. Dida Corneliu Ioan PSD DA
43. Dobre Traian PNL DA
44. Dorneanu Valer PSD DA
45. Dragomir Dumitru PRM DA
46. Dragomir Gheorghe PNL DA
47. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
48. Dumitrescu Zamfir - DA
49. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
50. Dumitriu Mihai PSD DA
51. Dumitru Ion PSD DA
52. Duțu Stelian PD-L DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
55. Fenechiu Relu PNL DA
56. Firczak Gheorghe Minoritati DA
57. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
58. Furo Iuliu Ioan PRM DA
59. Gabor Gheorghe PNL DA
60. Găleteanu Monalisa PSD DA
61. Georgescu Filip PSD DA
62. Gerea Andrei Dominic PNL DA
63. Gheorghe Valeriu PNL DA
64. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
65. Ghișe Ioan PNL DA
66. Giurgiu Mircia - DA
67. Godja Petru PSD DA
68. Gonțea Ion PD-L -
69. Grigore Dan PD-L DA
70. Grosaru Mircea Minoritati DA
71. Gubandru Aurel PSD DA
72. Hoban Ioan PNL DA
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Igaș Traian Constantin PD-L DA
76. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
77. Ionescu Daniel PSD DA
78. Iriza Marius PRM DA
79. Kerekes Károly UDMR DA
80. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
81. Kovacs Attila UDMR DA
82. Lakatos Petru UDMR DA
83. Lambrino Radu PD-L DA
84. Liga Dănuț PD-L DA
85. Longher Ghervazen Minoritati DA
86. Luchian Ion PNL DA
87. Macaleți Costică PSD DA
88. Magheru Paul PRM DA
89. Manta Pantelimon - DA
90. Marian Dan Mihai PNL DA
91. Marin Constantin PSD DA
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Máté András-Levente UDMR DA
94. Matei Cătălin Lucian PSD DA
95. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
96. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
97. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
98. Mătușa Tudor PRM DA
99. Merce Ilie PRM DA
100. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
101. Micula Cătălin PNL DA
102. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
103. Mircea Costache PRM DA
104. Mircovici Niculae Minoritati DA
105. Mironescu Laurențiu PD-L DA
106. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
107. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
108. Mînzînă Ion PRM DA
109. Mocanu Alexandru PD-L DA
110. Mocanu Vasile PSD DA
111. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
112. Mohora Tudor PSD DA
113. Moldovan Emil Radu PSD DA
114. Momanu Corneliu - DA
115. Movilă Petru PD-L DA
116. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
117. Nechita Aurel PSD DA
118. Nedelcu Gabriela PSD DA
119. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
120. Nicolicea Eugen PSD DA
121. Nițulescu Teodor PSD Abținere
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Olarean Aurel PD-L DA
124. Olteanu Bogdan PNL DA
125. Ovidenie Costel - DA
126. Palăr Ionel PNL DA
127. Pavelescu Aurelian - DA
128. Pop Claudiu Adrian PSD DA
129. Popa Daniela PC DA
130. Popa Nicolae - DA
131. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
132. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
133. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
134. Pușcaș Vasile PSD DA
135. Pușcă Mircea Valer PNL DA
136. Radan Mihai Minoritati DA
137. Rădulescu Cristian PD-L DA
138. Rogin Marius PD-L DA
139. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
140. Rus Ioan Aurel PRM DA
141. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
142. Rușanu Dan Radu PNL DA
143. Sasu Ion PSD DA
144. Săniuță Marian-Florian PSD DA
145. Săpunaru Nini PNL DA
146. Sârbu Marian PSD -
147. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
148. Scutaru Adrian George PNL DA
149. Seres Dénes UDMR DA
150. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
151. Sirețeanu Mihail PSD DA
152. Sóki Béla UDMR DA
153. Soporan Vasile Filip PSD DA
154. Stan Ioan PSD DA
155. Stan Ion PSD DA
156. Stanciu Anghel PSD DA
157. Stativă Irinel Ioan PSD DA
158. Stoica Ion - DA
159. Străchinaru Petre PD-L DA
160. Strungă Emil PNL DA
161. Szekely Levente Csaba UDMR DA
162. Șandru Marcela Lavinia - DA
163. Știucă Alecsandru PSD DA
164. Tabără Valeriu PD-L DA
165. Tamás Sándor UDMR DA
166. Tămagă Constantin PSD DA
167. Tărniceru Petru PSD DA
168. Timar Liviu PSD DA
169. Timiș Ioan PNL DA
170. Todoran Pavel PSD DA
171. Toró Tiberiu UDMR DA
172. Țundrea Ioan PC DA
173. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
174. Ujeniuc Dragoș - DA
175. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
176. Ursărescu Dorinel PNL DA
177. Vainer Aurel Minoritati DA
178. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
179. Văsioiu Horia PD-L DA
180. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
181. Voinea Florea PSD DA
182. Zaharia Claudius Mihail - DA
183. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
184. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 2 octombrie 2022, 19:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro