Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.05.2007 > 13:27 Versiunea pentru printare
Marți, 22 mai 2007, ora 13:27

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-35
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 201/2007 privind completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.209/2005 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul proprietății
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:194 59 38 22 28 16 6 10 15
- voturi pentru (DA):129 7 37 21 27 16 2 9 10
- voturi împotrivă (NU):62 49 1 1 1 - 4 1 5
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Becșenescu Dumitru - DA
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Brînzan Ovidiu PSD NU
22. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Ioan PSD NU
26. Buzatu Dan Horațiu - NU
27. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
31. Călian Petru PC NU
32. Călin Ion PSD NU
33. Câmpanu Liviu PNL DA
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Chiș Filonaș PSD NU
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Cliveti Minodora PSD NU
39. Cocrea Olguța - DA
40. Codîrlă Liviu PRM DA
41. Crăciunescu Grigore PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Dan Iosif PSD Abținere
44. Diaconescu Marin PRM DA
45. Diaconescu Renică PC DA
46. Dida Corneliu Ioan PSD NU
47. Dobre Traian PNL DA
48. Dorneanu Valer PSD NU
49. Dragomir Dumitru PRM DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
52. Dumitrescu Zamfir - NU
53. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
54. Dumitriu Mihai PSD NU
55. Dumitru Ion PSD NU
56. Duțu Stelian PD-L DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
59. Fenechiu Relu PNL DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati NU
61. Florea Damian PC DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Găleteanu Monalisa PSD NU
66. Georgescu Filip PSD NU
67. Gerea Andrei Dominic PNL DA
68. Gheorghe Valeriu PNL DA
69. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
70. Ghișe Ioan PNL DA
71. Giurgiu Mircia - NU
72. Godja Petru PSD NU
73. Gonțea Ion PD-L DA
74. Grigore Dan PD-L DA
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gubandru Aurel PSD NU
77. Hoban Ioan PNL DA
78. Iancu Iulian PSD NU
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Igaș Traian Constantin PD-L DA
81. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
82. Ionescu Daniel PSD NU
83. Iriza Marius PRM DA
84. Iustian Mircea Teodor - NU
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
87. Kovacs Attila UDMR DA
88. Lakatos Petru UDMR DA
89. Lambrino Radu PD-L DA
90. Liga Dănuț PD-L DA
91. Longher Ghervazen Minoritati DA
92. Luchian Ion PNL DA
93. Macaleți Costică PSD NU
94. Magheru Paul PRM DA
95. Manta Pantelimon - DA
96. Marian Dan Mihai PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR DA
100. Matei Cătălin Lucian PSD NU
101. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD -
103. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
104. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
105. Mătușa Tudor PRM DA
106. Merce Ilie PRM DA
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
108. Micula Cătălin PNL DA
109. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
110. Mircea Costache PRM DA
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mironescu Laurențiu PD-L DA
113. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
114. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
115. Mînzînă Ion PRM DA
116. Mocanu Alexandru PD-L DA
117. Mocanu Vasile PSD NU
118. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
119. Mohora Tudor PSD NU
120. Moisoiu Adrian PRM DA
121. Moldovan Emil Radu PSD NU
122. Momanu Corneliu - DA
123. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
124. Movilă Petru PD-L DA
125. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
126. Nechita Aurel PSD NU
127. Nedelcu Gabriela PSD NU
128. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
129. Nicolicea Eugen PSD NU
130. Nițulescu Teodor PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD NU
132. Olarean Aurel PD-L DA
133. Olteanu Bogdan PNL DA
134. Ovidenie Costel - DA
135. Palăr Ionel PNL DA
136. Pop Claudiu Adrian PSD NU
137. Popa Daniela PC NU
138. Popa Nicolae - DA
139. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
140. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
141. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
142. Pușcaș Vasile PSD NU
143. Pușcă Mircea Valer PNL DA
144. Radan Mihai Minoritati DA
145. Rădulescu Cristian PD-L NU
146. Rogin Marius PD-L DA
147. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
148. Rus Ioan Aurel PRM DA
149. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
150. Rușanu Dan Radu PNL NU
151. Sasu Ion PSD NU
152. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
153. Săpunaru Nini PNL DA
154. Sârb Gheorghe PD-L DA
155. Sârbu Marian PSD NU
156. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
157. Scutaru Adrian George PNL DA
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
160. Sirețeanu Mihail PSD NU
161. Sóki Béla UDMR DA
162. Soporan Vasile Filip PSD DA
163. Stan Ioan PSD NU
164. Stan Ion PSD NU
165. Stanciu Anghel PSD NU
166. Stativă Irinel Ioan PSD NU
167. Stoica Ion - DA
168. Străchinaru Petre PD-L DA
169. Strungă Emil PNL DA
170. Szekely Levente Csaba UDMR DA
171. Șandru Marcela Lavinia - DA
172. Știucă Alecsandru PSD NU
173. Tabără Valeriu PD-L DA
174. Tamás Sándor UDMR DA
175. Tămagă Constantin PSD NU
176. Tărniceru Petru PSD NU
177. Timar Liviu PSD NU
178. Timiș Ioan PNL DA
179. Todoran Pavel PSD NU
180. Toró Tiberiu UDMR DA
181. Tudor Marcu PRM DA
182. Țundrea Ioan PC NU
183. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
184. Ujeniuc Dragoș - DA
185. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
186. Ursărescu Dorinel PNL DA
187. Vainer Aurel Minoritati DA
188. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
189. Văsioiu Horia PD-L DA
190. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
191. Voinea Florea PSD NU
192. Zaharia Claudius Mihail - DA
193. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
194. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 25 septembrie 2022, 8:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro