Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.11.2021 > 11:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 noiembrie 2021, ora 11:44

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 576/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.138/2020 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.118/2020 privind aprobarea Programului de susținere a întreprinderilor mici și mijlocii "IMM LEASING DE ECHIPAMENTE ȘI UTILAJE"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:309 104 76 54 27 19 17 12
- voturi pentru (DA):308 104 76 54 26 19 17 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR -
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița - DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benedek Zacharie UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR DA
36. Berescu Monica-Elena USR DA
37. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
39. Bîrcă Constantin PSD DA
40. Blaga Daniel-Codruț USR DA
41. Bode Lucian Nicolae PNL DA
42. Bola Bogdan-Alexandru - DA
43. Bota Călin-Ioan PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bulai Oana-Gianina PSD DA
50. Burciu Cristina PNL DA
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda USR DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
58. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chira Claudiu-Martin - DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR DA
67. Ciubuc Ciprian AUR DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coarnă Dumitru PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician PNL DA
73. Cristea Andi-Lucian PSD DA
74. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
75. Cristian Brian USR DA
76. Crîstici Ognean Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian PNL DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Dămureanu Ringo AUR DA
82. Dehelean Silviu USR DA
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Drancă Andrei-Iulian USR DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
88. Dumitru Florian-Emil PNL DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Enachi Raisa AUR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Fădor Angelica PNL DA
93. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
94. Fălcoi Nicu USR DA
95. Fechet Mircea PNL DA
96. Feodor Silviu Minoritati DA
97. Feodorov Lucian AUR DA
98. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Flucuș Dumitru PNL DA
103. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
104. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Gál Károly UDMR DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Anamaria - DA
109. Georgescu Nicolae PSD DA
110. Gheba Daniel-Sorin USR DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghiu Bogdan PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
115. Giugea Nicolae - DA
116. Giurgiu Adrian USR DA
117. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
118. Gliga Dumitrița PSD DA
119. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
120. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
123. Gudu Michael PNL DA
124. Hajdu Gábor UDMR DA
125. Halici Nicușor PSD DA
126. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
127. Havârneanu Filip USR DA
128. Hărătău Elena PNL DA
129. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
130. Horga Maria-Gabriela PNL DA
131. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
132. Huțu Alexandra PSD DA
133. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
134. Iancu Marius-Ionel PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ichim Cristian-Paul USR DA
137. Ilie Victor USR DA
138. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ion Stelian-Cristian USR DA
141. Ionescu George - DA
142. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
143. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
144. Kelemen Attila UDMR DA
145. Kiss János PNL DA
146. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
147. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
148. Könczei Csaba UDMR DA
149. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
150. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
151. Lazăr Ion-Marian USR DA
152. Lazăr Teodor USR DA
153. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
154. Longher Ghervazen Minoritati DA
155. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
156. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
157. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
158. Macovei Silviu Nicu PSD DA
159. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
160. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
161. Mang Ioan PSD DA
162. Manta Claudiu PSD DA
163. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
164. Mărculescu Dumitru PNL DA
165. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Miftode Marius-Andrei USR DA
168. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
169. Miklós Zoltán UDMR DA
170. Mina Marian PSD DA
171. Mircea Florin PSD DA
172. Miruță Radu-Dinel USR DA
173. Mitrea Dumitrina AUR DA
174. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
175. Moisin Radu-Marin PNL DA
176. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
177. Molnar Ervin PNL DA
178. Molnar Radu-Iulian USR DA
179. Morar Olivia-Diana PNL DA
180. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
181. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
182. Munteanu Remus PSD DA
183. Murariu Oana USR DA
184. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
185. Mușoiu Ștefan PSD DA
186. Nacov Gheorghe Minoritati DA
187. Nagy Szabolcs UDMR DA
188. Năcuță Sorin PNL DA
189. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
190. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
191. Neagu Denisa-Elena USR DA
192. Neață Eugen PSD DA
193. Nechita Aurel PSD DA
194. Niță Nicu PSD DA
195. Olar Corneliu PNL DA
196. Orban Ludovic - DA
197. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
198. Özmen Oana-Marciana USR DA
199. Paladi George-Adrian PSD DA
200. Pambuccian Varujan Minoritati DA
201. Panait Radu USR DA
202. Paraschiv Rodica PSD DA
203. Pavelescu Nicolae PSD DA
204. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
205. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
206. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
207. Piper-Savu Florin PSD DA
208. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
209. Plăiașu Gabriel - DA
210. Polak Tudor PNL DA
211. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
212. Pop Darius AUR DA
213. Pop Rareș Tudor USR DA
214. Popa Alexandru PNL DA
215. Popa Radu Mihai PSD DA
216. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian PSD DA
218. Popescu Pavel PNL DA
219. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
220. Popica Eduard-Andrei PSD DA
221. Predescu Ana-Loredana PSD DA
222. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
223. Presură Alexandra PSD DA
224. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
225. Prună Cristina-Mădălina USR DA
226. Prunean Alin-Costel USR DA
227. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
228. Rafila Alexandru PSD DA
229. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
230. Rizea Cristina Camelia USR DA
231. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
232. Roman Florin-Claudiu PNL DA
233. Roșca Mircea PNL DA
234. Rujan Dumitru PNL DA
235. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
236. Salan Viorel PSD DA
237. Sandu Viorica PSD DA
238. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
239. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
240. Scripnic Lilian AUR DA
241. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
244. Simion George-Nicolae AUR DA
245. Simonis Alfred - Robert PSD DA
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stancu Paul PSD DA
249. Stativă Irinel Ioan PSD DA
250. Stănescu Vetuța PNL DA
251. Stângă George-Cătălin PNL DA
252. Stoian Maria PNL DA
253. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
254. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
255. Stoica Diana USR DA
256. Stoica Elena PSD DA
257. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
258. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
259. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
260. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
261. Szabó Ödön UDMR DA
262. Șandru Cosmin PNL DA
263. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
264. Șerban Gianina AUR DA
265. Șimon Gheorghe PSD DA
266. Șișcu George PNL DA
267. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
268. Șoldan Gheorghe PSD DA
269. Șoptică Costel PNL DA
270. Șovăială Constantin - DA
271. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
272. Tanasă Dan AUR DA
273. Tănase Antonel - DA
274. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
275. Tătaru Nelu PNL DA
276. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
277. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
278. Terente Eugen USR DA
279. Thellmann Christine PNL DA
280. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
281. Tobă Francisc - DA
282. Toda Daniel-Liviu USR DA
283. Todosiu Beniamin USR DA
284. Toma Ilie PSD DA
285. Toma Vasilică PSD DA
286. Trăilă Cristina PNL DA
287. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
290. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
291. Turcan Raluca PNL DA
292. Tușa Adriana Diana PSD DA
293. Tuță George-Cristian PNL DA
294. Țachianu Marian PSD DA
295. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
296. Țoiu Oana-Silvia USR DA
297. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
298. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
299. Varga Glad-Aurel PNL DA
300. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
301. Vexler Silviu Minoritati DA
302. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
303. Volosatîi Boris AUR DA
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Weber Mihai PSD DA
306. Wiener Adrian USR DA
307. Zakarias Zoltán UDMR DA
308. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
309. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 26 ianuarie 2022, 16:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro