Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2021 > 15:47 Versiunea pentru printare
Marți, 15 iunie 2021, ora 15:47

Subiect vot: Aprobare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:219 - 83 49 - 18 13 - 29 22 - 5
- voturi pentru (DA):215 - 82 49 - 18 13 - 26 22 - 5
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - - 2 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
4. Amet Varol deputat Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Antal István-Loránt senator UDMR DA
9. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
10. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
13. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
14. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
15. Balan Ioan deputat PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
17. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
18. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
19. Barbu Costel deputat PNL DA
20. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
21. Barna Ilie Dan deputat USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
23. Băltărețu Viorel deputat USR DA
24. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
26. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
27. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
28. Bica Dănuț senator PNL DA
29. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
30. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
32. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
33. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
34. Bodea Marius senator USR DA
35. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
36. Bordei Cristian senator USR DA
37. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
38. Buican Cristian deputat PNL DA
39. Bulai Iulian deputat USR DA
40. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
41. Burciu Cristina deputat PNL DA
42. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
44. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
45. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
47. Carp Gheorghe senator PNL DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
49. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
50. Cernic Sebastian senator USR DA
51. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
52. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
53. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
54. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
55. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
56. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL NU
57. Constantin Daniel deputat PNL DA
58. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
60. Cristian Brian deputat USR DA
61. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
63. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
64. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
65. Csoma Botond deputat UDMR DA
66. Cupșa Ioan deputat PNL DA
67. Dancă Ionel deputat PNL DA
68. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
69. Dehelean Silviu deputat USR DA
70. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
71. Dragu Anca Dana senator USR DA
72. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
73. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
74. Farago Petru deputat UDMR DA
75. Fădor Angelica deputat PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
77. Fălcoi Nicu deputat USR DA
78. Fechet Mircea deputat PNL DA
79. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
80. Firu Stela senator PNL DA
81. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
82. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
83. Gál Károly deputat UDMR DA
84. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
85. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
86. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
88. Ghica Cristian senator USR DA
89. Giugea Nicolae deputat PNL DA
90. Giurgiu Adrian deputat USR DA
91. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
92. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
93. Gudu Michael deputat PNL DA
94. Guran Virgil senator PNL DA
95. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
96. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
97. Hatos Adrian senator PNL DA
98. Havârneanu Filip deputat USR DA
99. Hărătău Elena deputat PNL DA
100. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
101. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
102. Ilie Victor deputat USR DA
103. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL -
104. Ionescu George deputat PNL DA
105. Iordache Ion senator PNL DA
106. Ivan Dan senator USR DA
107. Kelemen Attila deputat UDMR DA
108. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
109. Kiss János deputat PNL DA
110. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
111. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
112. Könczei Csaba deputat UDMR DA
113. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
115. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
116. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
117. Lazăr Teodor deputat USR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
119. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
120. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
121. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
122. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
123. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
124. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
125. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
126. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
127. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
128. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
129. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat PNL DA
130. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
131. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
132. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
133. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
134. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
135. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
136. Murariu Oana deputat USR DA
137. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
138. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
139. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
140. Năcuță Sorin deputat PNL DA
141. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
142. Neagu Nicolae senator PNL DA
143. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
144. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
145. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
146. Olar Corneliu deputat PNL DA
147. Orban Ludovic deputat PNL DA
148. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
149. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
150. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
151. Pălărie Ștefan senator USR DA
152. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
153. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
154. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
155. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
156. Polak Tudor deputat PNL DA
157. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
158. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
159. Popa Alexandru deputat PNL DA
160. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
161. Popescu Pavel deputat PNL DA
162. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
163. Postică Andrei senator USR DA
164. Potecă Vasilica senator PNL DA
165. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
166. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
167. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
168. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
169. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
170. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
171. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
172. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
173. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
174. Roșca Mircea deputat PNL DA
175. Rujan Dumitru deputat PNL DA
176. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
177. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
178. Scarlat George senator PNL -
179. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
180. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
181. Seres Dénes deputat UDMR DA
182. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
183. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
184. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
185. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
186. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
187. Stoian Maria deputat PNL DA
188. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
189. Stoica Diana deputat USR DA
190. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
191. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
192. Szabó Ödön deputat UDMR DA
193. Șandru Cosmin deputat PNL DA
194. Șișcu George deputat PNL DA
195. Șoptică Costel deputat PNL DA
196. Șovăială Constantin deputat PNL DA
197. Ștefan Ion deputat PNL NU
198. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
199. Tănase Antonel deputat PNL DA
200. Tătaru Nelu deputat PNL DA
201. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
202. Terente Eugen deputat USR DA
203. Thellmann Christine deputat PNL DA
204. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
205. Todosiu Beniamin deputat USR DA
206. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
207. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
208. Turcan Raluca deputat PNL DA
209. Turos Lóránd senator UDMR DA
210. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
211. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
212. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
213. Veștea Mihail senator PNL DA
214. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
215. Vicol Costel senator USR DA
216. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
217. Wiener Adrian deputat USR DA
218. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
219. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 30 septembrie 2022, 14:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro