Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.05.2021 > 18:58 Versiunea pentru printare
Marți, 11 mai 2021, ora 18:58

Subiect vot: Proiectul de Hotarare pentru modificarea anexei la Hotararea Parlamentului Romaniei nr. 14/2021 pentru aprobarea componentei nominale a Comisiei parlamentare a revolutionarilor din decembrie 1989
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:389 83 87 53 22 18 17 32 36 25 7 9
- voturi pentru (DA):389 83 87 53 22 18 17 32 36 25 7 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
6. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
12. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
13. Andronache Gabriel deputat PNL DA
14. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
15. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
16. Antal István-Loránt senator UDMR DA
17. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
18. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
19. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
20. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
21. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
22. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
23. Badiu Georgel deputat AUR DA
24. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
25. Balan Ioan deputat PNL DA
26. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
27. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
28. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
29. Barbu Costel deputat PNL DA
30. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
31. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
32. Barna Ilie Dan deputat USR DA
33. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
34. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
35. Băltărețu Viorel deputat USR DA
36. Bende Sándor deputat UDMR DA
37. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
38. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
39. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
40. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
41. Bica Dănuț senator PNL DA
42. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
43. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
44. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
45. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
46. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
47. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
48. Bodea Marius senator USR DA
49. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
50. Bordei Cristian senator USR DA
51. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
52. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
53. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
54. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
55. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
56. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
57. Bulai Iulian deputat USR DA
58. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
59. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
60. Burciu Cristina deputat PNL DA
61. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
62. Busuioc Andrei senator AUR DA
63. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
64. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
65. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
66. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
67. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
68. Carp Gheorghe senator PNL DA
69. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
70. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
71. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
72. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
73. Cernic Sebastian senator USR DA
74. Chelaru Mircia deputat AUR DA
75. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
76. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
77. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
78. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
79. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
80. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
81. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
82. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
83. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
84. Ciubuc Ciprian deputat AUR DA
85. Cîtea Vasile deputat PSD DA
86. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
87. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
88. Constantin Daniel deputat PNL DA
89. Cosma Dorinel senator AUR DA
90. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
91. Crețu Gabriela senator PSD DA
92. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
93. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
94. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
95. Cristian Brian deputat USR DA
96. Cristina Ioan senator PNL DA
97. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
98. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
99. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
100. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
101. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
102. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
103. Cupșa Ioan deputat PNL DA
104. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
105. Dancă Ionel deputat PNL DA
106. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
107. Dehelean Silviu deputat USR DA
108. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
109. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
110. Dogariu Eugen senator PSD DA
111. Dragu Anca Dana senator USR DA
112. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
113. Drulă Cătălin deputat USR DA
114. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
115. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
116. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
117. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
118. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
119. Enachi Raisa deputat AUR DA
120. Farago Petru deputat UDMR DA
121. Fădor Angelica deputat PNL DA
122. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
123. Fălcoi Nicu deputat USR DA
124. Fechet Mircea deputat PNL DA
125. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
126. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
127. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
128. Feodorov Lucian deputat AUR DA
129. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
130. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
131. Firu Stela senator PNL DA
132. Florea Daniel deputat PSD DA
133. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
134. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
135. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
136. Furtună Mirela deputat PSD DA
137. Gál Károly deputat UDMR DA
138. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
139. Gavrilă Anamaria deputat AUR DA
140. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
141. Genoiu Mihail senator PSD DA
142. Georgescu Laura senator PSD DA
143. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
144. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
145. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
146. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
147. Ghica Cristian senator USR DA
148. Giugea Nicolae deputat PNL DA
149. Giurgiu Adrian deputat USR DA
150. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
151. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
152. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
153. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
154. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
155. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
156. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
157. Gudu Michael deputat PNL DA
158. Guran Virgil senator PNL DA
159. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
160. Halici Nicușor deputat PSD DA
161. Hangan Andrei senator AUR DA
162. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
163. Hatos Adrian senator PNL DA
164. Havârneanu Filip deputat USR DA
165. Hărătău Elena deputat PNL DA
166. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
167. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
168. Humelnicu Marius senator PSD DA
169. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
170. Huțu Alexandra deputat PSD DA
171. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
172. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
173. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
174. Ilie Victor deputat USR DA
175. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
176. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
177. Ionescu George deputat PNL DA
178. Iordache Ion senator PNL DA
179. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
180. Ivan Dan senator USR DA
181. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
182. Kelemen Attila deputat UDMR DA
183. Kiss János deputat PNL DA
184. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
185. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
186. Könczei Csaba deputat UDMR DA
187. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
188. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
189. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
190. László Attila senator UDMR DA
191. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
192. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
193. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
194. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
195. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
196. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
197. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
198. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
199. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
200. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
201. Manta Claudiu deputat PSD DA
202. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
203. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
204. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
205. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
206. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
207. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
208. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
209. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
210. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
211. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
212. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
213. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
214. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
215. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
216. Mina Marian deputat PSD DA
217. Mircea Florin deputat PSD DA
218. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
219. Mirea Siminica senator PSD DA
220. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
221. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
222. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat PNL DA
223. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
224. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
225. Mocioalcă Ion senator PSD DA
226. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
227. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
228. Molnar Ervin deputat PNL DA
229. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
230. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
231. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
232. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
233. Munteanu Remus deputat PSD DA
234. Murariu Oana deputat USR DA
235. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
236. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
237. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
238. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
239. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
240. Nagy Vasile deputat AUR DA
241. Nassar Rodica deputat PSD DA
242. Năcuță Sorin deputat PNL DA
243. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
244. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
245. Neagu Ionuț senator AUR DA
246. Neagu Nicolae senator PNL DA
247. Neață Eugen deputat PSD DA
248. Nechita Aurel deputat PSD DA
249. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
250. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
251. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
252. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
253. Oprinoiu Aurel senator USR DA
254. Orban Ludovic deputat PNL DA
255. Oros Nechita-Adrian senator PNL DA
256. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
257. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
258. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
259. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
260. Panait Radu deputat USR DA
261. Pandea Ciprian senator PNL DA
262. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
263. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
264. Pălărie Ștefan senator USR DA
265. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
266. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
267. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
268. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
269. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
270. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
271. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
272. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
273. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
274. Polak Tudor deputat PNL DA
275. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
276. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
277. Popa Alexandru deputat PNL DA
278. Popa Maricel senator PSD DA
279. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
280. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
281. Popescu Pavel deputat PNL DA
282. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
283. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
284. Postică Andrei senator USR DA
285. Potecă Vasilica senator PNL DA
286. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
287. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
288. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
289. Prioteasa Ion senator PSD DA
290. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
291. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
292. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
293. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
294. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
295. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
296. Rafila Alexandru deputat PSD DA
297. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
298. Răducanu Sebastian senator PSD DA
299. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
300. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
301. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
302. Roșca Mircea deputat PNL DA
303. Rujan Dumitru deputat PNL DA
304. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
305. Salan Viorel deputat PSD DA
306. Sandu Viorica deputat PSD DA
307. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
308. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
309. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
310. Scarlat George senator PNL DA
311. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
312. Scripnic Lilian deputat AUR DA
313. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
314. Seres Dénes deputat UDMR DA
315. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
316. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
317. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
318. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
319. Stancu Paul deputat PSD DA
320. Stănescu Paul senator PSD DA
321. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
322. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
323. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
324. Stoian Maria deputat PNL DA
325. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
326. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
327. Stoica Diana deputat USR DA
328. Stoica Elena deputat PSD DA
329. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
330. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
331. Stroe Felix senator PSD DA
332. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
333. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
334. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
335. Szabó Ödön deputat UDMR DA
336. Șandru Cosmin deputat PNL DA
337. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
338. Șerban Gianina deputat AUR DA
339. Șișcu George deputat PNL DA
340. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
341. Șoptică Costel deputat PNL DA
342. Șovăială Constantin deputat PNL DA
343. Ștefan Ion deputat PNL DA
344. Tánczos Barna senator UDMR DA
345. Tănase Antonel deputat PNL DA
346. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
347. Tătaru Nelu deputat PNL DA
348. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
349. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
350. Terente Eugen deputat USR DA
351. Thellmann Christine deputat PNL DA
352. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
353. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
354. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
355. Todosiu Beniamin deputat USR DA
356. Toma Ilie deputat PSD DA
357. Toma Vasilică deputat PSD DA
358. Trăilă Cristina deputat PNL DA
359. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
360. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
361. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
362. Turcan Raluca deputat PNL DA
363. Turos Lóránd senator UDMR DA
364. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
365. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
366. Țachianu Marian deputat PSD DA
367. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
368. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
369. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
370. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
371. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
372. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
373. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
374. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
375. Veștea Mihail senator PNL DA
376. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
377. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
378. Vicol Costel senator USR DA
379. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
380. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
381. Vlașin Sorin senator PSD DA
382. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
383. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
384. Weber Mihai deputat PSD DA
385. Wiener Adrian deputat USR DA
386. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
387. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
388. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
389. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 4 octombrie 2022, 4:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro