Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.05.2021 > 18:26 Versiunea pentru printare
Marți, 11 mai 2021, ora 18:26

Subiect vot: Proiectul de Hotarare pentru aprobarea bugetului de venituri si cheltuieli al Autoritatii Nationale pentru Administrare si Reglementare in Comunicatii pe anul 2021
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:384 87 86 52 21 16 15 31 33 25 10 7 1
- voturi pentru (DA):350 87 85 52 - 16 15 31 32 25 - 7 -
- voturi împotrivă (NU):32 - - - 21 - - - - - 10 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
6. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
12. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
13. Andronache Gabriel deputat PNL DA
14. Antal István-Loránt senator UDMR DA
15. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
19. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
21. Badiu Georgel deputat AUR NU
22. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
23. Balan Ioan deputat PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
25. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
29. Barna Ilie Dan deputat USR DA
30. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
31. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
32. Băltărețu Viorel deputat USR DA
33. Bende Sándor deputat UDMR DA
34. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
36. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
37. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
38. Bica Dănuț senator PNL DA
39. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
41. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
43. Boancă Rodica senator AUR NU
44. Bode Lucian Nicolae deputat PNL -
45. Bodea Marius senator USR DA
46. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
47. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
48. Bordei Cristian senator USR DA
49. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
50. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
51. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
52. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
53. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
54. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
55. Buican Cristian deputat PNL DA
56. Bulai Iulian deputat USR DA
57. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
58. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
59. Burciu Cristina deputat PNL DA
60. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
61. Busuioc Andrei senator AUR NU
62. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
63. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
64. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
65. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
66. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
67. Carp Gheorghe senator PNL DA
68. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
69. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR NU
70. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
71. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
72. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
73. Cernic Sebastian senator USR DA
74. Chelaru Mircia deputat AUR NU
75. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
76. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
77. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
78. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
79. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
80. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
81. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
82. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
83. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
84. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
85. Cîtea Vasile deputat PSD DA
86. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
87. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
88. Constantin Daniel deputat PNL DA
89. Cosma Dorinel senator AUR NU
90. Costea Adrian senator AUR NU
91. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
92. Crețu Gabriela senator PSD DA
93. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
94. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
95. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
96. Cristian Brian deputat USR DA
97. Cristina Ioan senator PNL DA
98. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
99. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
100. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
101. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
102. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
103. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
104. Cupșa Ioan deputat PNL DA
105. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
106. Dancă Ionel deputat PNL DA
107. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
108. Dăneasă Mircea senator AUR NU
109. Dehelean Silviu deputat USR DA
110. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
111. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
112. Dogariu Eugen senator PSD DA
113. Dragu Anca Dana senator USR DA
114. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
115. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
116. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
117. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
118. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
119. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
120. Enachi Raisa deputat AUR NU
121. Farago Petru deputat UDMR DA
122. Fădor Angelica deputat PNL DA
123. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
124. Fălcoi Nicu deputat USR DA
125. Fechet Mircea deputat PNL DA
126. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
127. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
128. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
129. Feodorov Lucian deputat AUR NU
130. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
131. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
132. Firu Stela senator PNL DA
133. Florea Daniel deputat PSD DA
134. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
135. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
136. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
137. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
138. Furtună Mirela deputat PSD DA
139. Gál Károly deputat UDMR DA
140. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
141. Gavrilă Anamaria deputat AUR NU
142. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
143. Genoiu Mihail senator PSD DA
144. Georgescu Laura senator PSD DA
145. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
146. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
147. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
148. Ghica Cristian senator USR DA
149. Giugea Nicolae deputat PNL DA
150. Giurgiu Adrian deputat USR DA
151. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
152. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
153. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
154. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
155. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
156. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
157. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
158. Gudu Michael deputat PNL DA
159. Guran Virgil senator PNL DA
160. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
161. Hangan Andrei senator AUR NU
162. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
163. Hatos Adrian senator PNL DA
164. Havârneanu Filip deputat USR DA
165. Hărătău Elena deputat PNL DA
166. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
167. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
168. Humelnicu Marius senator PSD DA
169. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
170. Huțu Alexandra deputat PSD DA
171. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
172. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
173. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
174. Ilie Victor deputat USR DA
175. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
176. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
177. Ionescu George deputat PNL DA
178. Iordache Ion senator PNL DA
179. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
180. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
181. Ivan Dan senator USR DA
182. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
183. Kelemen Attila deputat UDMR DA
184. Kiss János deputat PNL DA
185. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
186. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
187. Könczei Csaba deputat UDMR DA
188. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
189. László Attila senator UDMR DA
190. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
191. Lazăr Teodor deputat USR DA
192. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
193. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
194. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
195. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
196. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
197. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
198. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
199. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
200. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
201. Manta Claudiu deputat PSD DA
202. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
203. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
204. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
205. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
206. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
207. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
208. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
209. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
210. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
211. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
212. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
213. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
214. Mina Marian deputat PSD DA
215. Mircea Florin deputat PSD DA
216. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
217. Mirea Siminica senator PSD DA
218. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
219. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
220. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat PNL DA
221. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
222. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
223. Mocioalcă Ion senator PSD DA
224. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
225. Molnar Ervin deputat PNL DA
226. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
227. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
228. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
229. Munteanu Remus deputat PSD DA
230. Murariu Oana deputat USR DA
231. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
232. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
233. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
234. Mutu Gabriel senator PSD DA
235. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
236. Nagy Vasile deputat AUR NU
237. Nassar Rodica deputat PSD DA
238. Năcuță Sorin deputat PNL DA
239. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
240. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
241. Neagu Ionuț senator AUR NU
242. Neagu Nicolae senator PNL DA
243. Neață Eugen deputat PSD DA
244. Nechita Aurel deputat PSD DA
245. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
246. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
247. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
248. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
249. Oprinoiu Aurel senator USR DA
250. Orban Ludovic deputat PNL DA
251. Oros Nechita-Adrian senator PNL DA
252. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
253. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
254. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
255. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
256. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
257. Panait Radu deputat USR DA
258. Pandea Ciprian senator PNL DA
259. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
260. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
261. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
262. Pălărie Ștefan senator USR DA
263. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
264. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
265. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
266. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
267. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
268. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
269. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
270. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
271. Polak Tudor deputat PNL DA
272. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
273. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
274. Popa Alexandru deputat PNL DA
275. Popa Maricel senator PSD DA
276. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
277. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
278. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
279. Popescu Pavel deputat PNL DA
280. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
281. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
282. Postică Andrei senator USR DA
283. Potecă Vasilica senator PNL DA
284. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
285. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
286. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
287. Prioteasa Ion senator PSD DA
288. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
289. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
290. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
291. Pufu Vlad-Mircea senator PNL -
292. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
293. Rafila Alexandru deputat PSD DA
294. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
295. Răducanu Sebastian senator PSD DA
296. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
297. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
298. Romașcanu Lucian senator PSD DA
299. Roșca Mircea deputat PNL DA
300. Rujan Dumitru deputat PNL DA
301. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
302. Salan Viorel deputat PSD DA
303. Sandu Viorica deputat PSD DA
304. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
305. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
306. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
307. Scarlat George senator PNL DA
308. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
309. Scripnic Lilian deputat AUR NU
310. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
311. Seres Dénes deputat UDMR DA
312. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
313. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
314. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
315. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
316. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
317. Stancu Paul deputat PSD DA
318. Stănescu Paul senator PSD DA
319. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
320. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
321. Stoian Maria deputat PNL DA
322. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
323. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
324. Stoica Diana deputat USR DA
325. Stoica Elena deputat PSD DA
326. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
327. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
328. Stroe Felix senator PSD DA
329. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
330. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
331. Szabó Ödön deputat UDMR DA
332. Șandru Cosmin deputat PNL DA
333. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
334. Șerban Gianina deputat AUR NU
335. Șișcu George deputat PNL DA
336. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
337. Șoptică Costel deputat PNL DA
338. Șovăială Constantin deputat PNL DA
339. Ștefan Ion deputat PNL DA
340. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
341. Tănase Antonel deputat PNL DA
342. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
343. Tătaru Nelu deputat PNL DA
344. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
345. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
346. Terente Eugen deputat USR DA
347. Thellmann Christine deputat PNL DA
348. Tîlvăr Angel senator PSD DA
349. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
350. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
351. Todosiu Beniamin deputat USR DA
352. Toma Ilie deputat PSD DA
353. Toma Vasilică deputat PSD DA
354. Trăilă Cristina deputat PNL DA
355. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
356. Trufin Lucian senator PSD DA
357. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
358. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
359. Turcan Raluca deputat PNL DA
360. Turos Lóránd senator UDMR DA
361. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
362. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
363. Țachianu Marian deputat PSD DA
364. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
365. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
366. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
367. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
368. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
369. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
370. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
371. Veștea Mihail senator PNL DA
372. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
373. Vicol Costel senator USR DA
374. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
375. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
376. Vlașin Sorin senator PSD DA
377. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
378. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
379. Weber Mihai deputat PSD DA
380. Wiener Adrian deputat USR DA
381. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
382. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
383. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
384. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 4 octombrie 2022, 5:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro