Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.05.2021 > 18:15 Versiunea pentru printare
Marți, 11 mai 2021, ora 18:15

Subiect vot: Proiectul de Hotarare privind constituirea grupurilor parlamentare de prietenie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:341 73 82 51 21 15 15 20 27 23 9 5
- voturi pentru (DA):341 73 82 51 21 15 15 20 27 23 9 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
6. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
18. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
19. Badiu Georgel deputat AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Barbu Costel deputat PNL DA
25. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
26. Barna Ilie Dan deputat USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
28. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
29. Băltărețu Viorel deputat USR DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
32. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
33. Bica Dănuț senator PNL DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
35. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
36. Boancă Rodica senator AUR DA
37. Bodea Marius senator USR DA
38. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
39. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
40. Bordei Cristian senator USR DA
41. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
43. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
44. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
46. Buican Cristian deputat PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
48. Bulai Iulian deputat USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
50. Burciu Cristina deputat PNL DA
51. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
52. Busuioc Andrei senator AUR DA
53. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
54. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
55. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
56. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
58. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
59. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
61. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
62. Cernic Sebastian senator USR DA
63. Chelaru Mircia deputat AUR DA
64. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
65. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
66. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
67. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
68. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
69. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
70. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
71. Ciubuc Ciprian deputat AUR DA
72. Cîtea Vasile deputat PSD DA
73. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
74. Constantin Daniel deputat PNL DA
75. Cosma Dorinel senator AUR DA
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
77. Crețu Gabriela senator PSD DA
78. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
79. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
80. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
81. Cristian Brian deputat USR DA
82. Cristina Ioan senator PNL DA
83. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
84. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
85. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
86. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
87. Cupșa Ioan deputat PNL DA
88. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
89. Dancă Ionel deputat PNL DA
90. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
91. Dăneasă Mircea senator AUR DA
92. Dehelean Silviu deputat USR DA
93. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
94. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
95. Dragu Anca Dana senator USR DA
96. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
97. Drulă Cătălin deputat USR DA
98. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
99. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
100. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
101. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
102. Enachi Raisa deputat AUR DA
103. Farago Petru deputat UDMR DA
104. Fădor Angelica deputat PNL DA
105. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
106. Fălcoi Nicu deputat USR DA
107. Fechet Mircea deputat PNL DA
108. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
109. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
110. Feodorov Lucian deputat AUR DA
111. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
112. Firu Stela senator PNL DA
113. Florea Daniel deputat PSD DA
114. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
115. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
116. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
117. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
118. Furtună Mirela deputat PSD DA
119. Gál Károly deputat UDMR DA
120. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
121. Gavrilă Anamaria deputat AUR DA
122. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
123. Genoiu Mihail senator PSD DA
124. Georgescu Laura senator PSD DA
125. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
126. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
127. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
128. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
129. Ghica Cristian senator USR DA
130. Giugea Nicolae deputat PNL DA
131. Giurgiu Adrian deputat USR DA
132. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
133. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
134. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
135. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
136. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
137. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
138. Gudu Michael deputat PNL DA
139. Guran Virgil senator PNL DA
140. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
141. Hangan Andrei senator AUR DA
142. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
143. Havârneanu Filip deputat USR DA
144. Hărătău Elena deputat PNL DA
145. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
146. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
147. Humelnicu Marius senator PSD DA
148. Huțu Alexandra deputat PSD DA
149. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
150. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
151. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
152. Ilie Victor deputat USR DA
153. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
154. Ionescu George deputat PNL DA
155. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
156. Ivan Dan senator USR DA
157. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
158. Kelemen Attila deputat UDMR DA
159. Kiss János deputat PNL DA
160. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
161. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
162. Könczei Csaba deputat UDMR DA
163. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
164. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
165. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
166. Lazăr Teodor deputat USR DA
167. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
168. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
169. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
170. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
171. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
172. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
173. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
174. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
175. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
176. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
177. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
178. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
179. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
180. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
181. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
182. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
183. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
184. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
185. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
186. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
187. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
188. Mina Marian deputat PSD DA
189. Mircea Florin deputat PSD DA
190. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
191. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
192. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
193. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat PNL DA
194. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
195. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
196. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
197. Molnar Ervin deputat PNL DA
198. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
199. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
200. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
201. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
202. Munteanu Remus deputat PSD DA
203. Murariu Oana deputat USR DA
204. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
205. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
206. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
207. Mutu Gabriel senator PSD DA
208. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
209. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
210. Nagy Vasile deputat AUR DA
211. Nassar Rodica deputat PSD DA
212. Năcuță Sorin deputat PNL DA
213. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
214. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
215. Neagu Ionuț senator AUR DA
216. Neagu Nicolae senator PNL DA
217. Neață Eugen deputat PSD DA
218. Nechita Aurel deputat PSD DA
219. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
220. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
221. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
222. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
223. Oprinoiu Aurel senator USR DA
224. Orban Ludovic deputat PNL DA
225. Oros Nechita-Adrian senator PNL DA
226. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
227. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
228. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
229. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
230. Panait Radu deputat USR DA
231. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
232. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
233. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
234. Pălărie Ștefan senator USR DA
235. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
236. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
237. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
238. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
239. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
240. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
241. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
242. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
243. Polak Tudor deputat PNL DA
244. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
245. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
246. Popa Alexandru deputat PNL DA
247. Popa Maricel senator PSD DA
248. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
249. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
250. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
251. Popescu Pavel deputat PNL DA
252. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
253. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
254. Postică Andrei senator USR DA
255. Potecă Vasilica senator PNL DA
256. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
257. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
258. Prioteasa Ion senator PSD DA
259. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
260. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
261. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
262. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
263. Rafila Alexandru deputat PSD DA
264. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
265. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
266. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
267. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
268. Rujan Dumitru deputat PNL DA
269. Salan Viorel deputat PSD DA
270. Sandu Viorica deputat PSD DA
271. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
272. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
273. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
274. Scarlat George senator PNL DA
275. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
276. Scripnic Lilian deputat AUR DA
277. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
278. Seres Dénes deputat UDMR DA
279. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
280. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
281. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
282. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
283. Stan Ioan senator PSD DA
284. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
285. Stancu Paul deputat PSD DA
286. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
287. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
288. Stoian Maria deputat PNL DA
289. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
290. Stoica Diana deputat USR DA
291. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
292. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
293. Stroe Felix senator PSD DA
294. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
295. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
296. Szabó Ödön deputat UDMR DA
297. Șandru Cosmin deputat PNL DA
298. Șerban Gianina deputat AUR DA
299. Șișcu George deputat PNL DA
300. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
301. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
302. Șoptică Costel deputat PNL DA
303. Șovăială Constantin deputat PNL DA
304. Ștefan Ion deputat PNL DA
305. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
306. Tănase Antonel deputat PNL DA
307. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
308. Tătaru Nelu deputat PNL DA
309. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
310. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
311. Terente Eugen deputat USR DA
312. Thellmann Christine deputat PNL DA
313. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
314. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
315. Todosiu Beniamin deputat USR DA
316. Toma Vasilică deputat PSD DA
317. Trăilă Cristina deputat PNL DA
318. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
319. Trufin Lucian senator PSD DA
320. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
321. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
322. Turcan Raluca deputat PNL DA
323. Turos Lóránd senator UDMR DA
324. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
325. Țachianu Marian deputat PSD DA
326. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
327. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
328. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
329. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
330. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
331. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
332. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
333. Vicol Costel senator USR DA
334. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
335. Vlașin Sorin senator PSD DA
336. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
337. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
338. Weber Mihai deputat PSD DA
339. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
340. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
341. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 4 octombrie 2022, 5:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro