Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.05.2021 > 16:25 Versiunea pentru printare
Marți, 11 mai 2021, ora 16:25

Subiect vot: Programul de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:395 97 86 52 26 18 17 1 31 26 25 9 7
- voturi pentru (DA):392 96 86 52 25 18 17 1 31 26 25 8 7
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - 1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
6. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Amet Varol deputat Minoritati DA
12. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
13. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
14. Andronache Gabriel deputat PNL DA
15. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
16. Antal István-Loránt senator UDMR DA
17. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
18. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
19. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
20. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
21. Azamfirei Leonard senator PSD DA
22. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
23. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
24. Badiu Georgel deputat AUR DA
25. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
26. Balan Ioan deputat PNL DA
27. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
28. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
29. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
30. Barbu Costel deputat PNL DA
31. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
32. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
33. Barna Ilie Dan deputat USR DA
34. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
35. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
36. Băltărețu Viorel deputat USR DA
37. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
38. Bende Sándor deputat UDMR DA
39. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
40. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
41. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
42. Bica Dănuț senator PNL DA
43. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
44. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
45. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
46. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
47. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
48. Boancă Rodica senator AUR DA
49. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
50. Bodea Marius senator USR DA
51. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
52. Bordei Cristian senator USR DA
53. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
54. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
55. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
56. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
57. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
58. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
59. Buican Cristian deputat PNL DA
60. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
61. Bulai Iulian deputat USR DA
62. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
63. Burciu Cristina deputat PNL DA
64. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
65. Busuioc Andrei senator AUR DA
66. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
67. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
68. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
69. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
70. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
71. Carp Gheorghe senator PNL DA
72. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
73. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
74. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
75. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
76. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
77. Cernic Sebastian senator USR DA
78. Chelaru Mircia deputat AUR DA
79. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
80. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
81. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
82. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
83. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
84. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
85. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
86. Ciubuc Ciprian deputat AUR DA
87. Cîtea Vasile deputat PSD DA
88. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
89. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
90. Constantin Daniel deputat PNL DA
91. Corlățean Titus senator PSD DA
92. Cosma Dorinel senator AUR DA
93. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
94. Crețu Gabriela senator PSD DA
95. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
96. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
97. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
98. Cristian Brian deputat USR DA
99. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
100. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
101. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
102. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
103. Cupșa Ioan deputat PNL DA
104. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
105. Dancă Ionel deputat PNL DA
106. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
107. Dehelean Silviu deputat USR DA
108. Deneș Ioan senator PSD DA
109. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
110. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
111. Dogariu Eugen senator PSD DA
112. Dragu Anca Dana senator USR DA
113. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
114. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
115. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
116. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
117. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
118. Enachi Raisa deputat AUR DA
119. Farago Petru deputat UDMR DA
120. Fădor Angelica deputat PNL DA
121. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
122. Fălcoi Nicu deputat USR DA
123. Fechet Mircea deputat PNL DA
124. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
125. Feodorov Lucian deputat AUR DA
126. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
127. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
128. Firu Stela senator PNL DA
129. Florea Daniel deputat PSD DA
130. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
131. Floroiu Ionel deputat PSD DA
132. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
133. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
134. Furtună Mirela deputat PSD DA
135. Gál Károly deputat UDMR DA
136. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
137. Gavrilă Anamaria deputat AUR DA
138. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
139. Genoiu Mihail senator PSD DA
140. Georgescu Laura senator PSD DA
141. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
142. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
143. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
144. Ghica Cristian senator USR DA
145. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
146. Giugea Nicolae deputat PNL DA
147. Giurgiu Adrian deputat USR DA
148. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
149. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
150. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
151. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
152. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
153. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
154. Gudu Michael deputat PNL DA
155. Guran Virgil senator PNL DA
156. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
157. Halici Nicușor deputat PSD DA
158. Hangan Andrei senator AUR DA
159. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
160. Hatos Adrian senator PNL DA
161. Havârneanu Filip deputat USR DA
162. Hărătău Elena deputat PNL DA
163. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
164. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
165. Humelnicu Marius senator PSD DA
166. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
167. Huțu Alexandra deputat PSD DA
168. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
169. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
170. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
171. Ilie Victor deputat USR DA
172. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
173. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
174. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
175. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
176. Ionescu George deputat PNL DA
177. Iordache Ion senator PNL DA
178. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
179. Ivan Dan senator USR DA
180. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
181. Kelemen Attila deputat UDMR DA
182. Kiss János deputat PNL DA
183. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
184. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
185. Könczei Csaba deputat UDMR DA
186. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
187. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
188. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
189. Lasca Mihai Ioan deputat - DA
190. László Attila senator UDMR DA
191. Lavric Sorin senator AUR DA
192. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
193. Lazăr Teodor deputat USR DA
194. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
195. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
196. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
197. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
198. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
199. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
200. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
201. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
202. Mang Ioan deputat PSD DA
203. Manta Claudiu deputat PSD DA
204. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
205. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
206. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
207. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
208. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
209. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
210. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
211. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
212. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
213. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
214. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
215. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
216. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
217. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
218. Mina Marian deputat PSD DA
219. Mircea Florin deputat PSD DA
220. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
221. Mirea Siminica senator PSD DA
222. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
223. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
224. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat PNL DA
225. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
226. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
227. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
228. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
229. Molnar Ervin deputat PNL DA
230. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
231. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
232. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
233. Munteanu Remus deputat PSD DA
234. Murariu Oana deputat USR DA
235. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
236. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
237. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
238. Mutu Gabriel senator PSD DA
239. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
240. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
241. Nagy Vasile deputat AUR DA
242. Nassar Rodica deputat PSD DA
243. Năcuță Sorin deputat PNL DA
244. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
245. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
246. Neagu Ionuț senator AUR -
247. Neagu Nicolae senator PNL DA
248. Neață Eugen deputat PSD DA
249. Nechita Aurel deputat PSD DA
250. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
251. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
252. Niță Nicu deputat PSD DA
253. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
254. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
255. Oprinoiu Aurel senator USR DA
256. Orban Ludovic deputat PNL DA
257. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
258. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
259. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
260. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
261. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
262. Panait Radu deputat USR DA
263. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
264. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
265. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
266. Pălărie Ștefan senator USR DA
267. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
268. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
269. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
270. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
271. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
272. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
273. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
274. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
275. Polak Tudor deputat PNL DA
276. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
277. Pop Darius deputat AUR DA
278. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
279. Popa Alexandru deputat PNL DA
280. Popa Maricel senator PSD DA
281. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
282. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
283. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
284. Popescu Pavel deputat PNL DA
285. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
286. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
287. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
288. Postică Andrei senator USR DA
289. Potecă Vasilica senator PNL DA
290. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
291. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
292. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
293. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
294. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
295. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
296. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
297. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
298. Rafila Alexandru deputat PSD DA
299. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
300. Răducanu Sebastian senator PSD DA
301. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
302. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
303. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
304. Roman Nicolae deputat AUR DA
305. Romașcanu Lucian senator PSD DA
306. Roșca Mircea deputat PNL DA
307. Rujan Dumitru deputat PNL DA
308. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
309. Salan Viorel deputat PSD DA
310. Sandu Viorica deputat PSD DA
311. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
312. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
313. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
314. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
315. Scripnic Lilian deputat AUR DA
316. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
317. Seres Dénes deputat UDMR DA
318. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
319. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
320. Solomon Adrian deputat PSD NU
321. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
322. Stan Ioan senator PSD DA
323. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
324. Stancu Paul deputat PSD DA
325. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
326. Stănescu Paul senator PSD DA
327. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
328. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
329. Stoian Maria deputat PNL DA
330. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
331. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR -
332. Stoica Diana deputat USR DA
333. Stoica Elena deputat PSD DA
334. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
335. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
336. Stroe Felix senator PSD DA
337. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
338. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
339. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
340. Szabó Ödön deputat UDMR DA
341. Șandru Cosmin deputat PNL DA
342. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
343. Șerban Gianina deputat AUR DA
344. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
345. Șișcu George deputat PNL DA
346. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
347. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
348. Șoptică Costel deputat PNL DA
349. Șovăială Constantin deputat PNL DA
350. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
351. Tanasă Dan deputat AUR DA
352. Tănase Antonel deputat PNL DA
353. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
354. Tătaru Nelu deputat PNL DA
355. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
356. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
357. Terente Eugen deputat USR DA
358. Thellmann Christine deputat PNL DA
359. Tîlvăr Angel senator PSD DA
360. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
361. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
362. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
363. Todosiu Beniamin deputat USR DA
364. Toma Ilie deputat PSD DA
365. Toma Vasilică deputat PSD DA
366. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
367. Trufin Lucian senator PSD DA
368. Tudorache Daniel deputat PSD DA
369. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
370. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
371. Turcan Raluca deputat PNL DA
372. Turos Lóránd senator UDMR DA
373. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
374. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
375. Țachianu Marian deputat PSD DA
376. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
377. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
378. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
379. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
380. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
381. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
382. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
383. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
384. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
385. Vicol Costel senator USR DA
386. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
387. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
388. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
389. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
390. Weber Mihai deputat PSD DA
391. Wiener Adrian deputat USR DA
392. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
393. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
394. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
395. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 4 octombrie 2022, 4:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro