Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.05.2021 > 16:16 Versiunea pentru printare
Marți, 11 mai 2021, ora 16:16

Subiect vot: Modificare ordine de zi - punctul 17 devine 3.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:348 92 83 48 27 16 12 1 23 16 23 2 5
- voturi pentru (DA):339 91 83 48 26 16 12 1 20 12 23 2 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1 - - - -
- nu au votat:8 1 - - 1 - - - 2 4 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD DA
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
20. Badiu Georgel deputat AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
29. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
30. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
31. Băltărețu Viorel deputat USR DA
32. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
33. Bende Sándor deputat UDMR DA
34. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
36. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
37. Bica Dănuț senator PNL DA
38. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
40. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
41. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
42. Bodea Marius senator USR DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
44. Bordei Cristian senator USR DA
45. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
46. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
47. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
48. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
49. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
50. Buican Cristian deputat PNL DA
51. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
52. Bulai Iulian deputat USR DA
53. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
54. Bumb Sorin-Ioan senator PNL -
55. Burciu Cristina deputat PNL DA
56. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
57. Busuioc Andrei senator AUR DA
58. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
59. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
60. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
61. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
62. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
63. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
64. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
65. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
66. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
67. Cernic Sebastian senator USR DA
68. Chelaru Mircia deputat AUR DA
69. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
70. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
71. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
72. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
73. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
74. Ciubuc Ciprian deputat AUR DA
75. Cîtea Vasile deputat PSD DA
76. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
77. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
78. Constantin Daniel deputat PNL DA
79. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
80. Crețu Gabriela senator PSD DA
81. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
82. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
83. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
84. Cristian Brian deputat USR DA
85. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
86. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
87. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
88. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
89. Cupșa Ioan deputat PNL DA
90. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
91. Dancă Ionel deputat PNL DA
92. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
93. Dehelean Silviu deputat USR DA
94. Deneș Ioan senator PSD DA
95. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
96. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
97. Dogariu Eugen senator PSD DA
98. Dragu Anca Dana senator USR DA
99. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
100. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD -
101. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
102. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
103. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
104. Enachi Raisa deputat AUR DA
105. Farago Petru deputat UDMR DA
106. Fădor Angelica deputat PNL DA
107. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
108. Fălcoi Nicu deputat USR DA
109. Fechet Mircea deputat PNL DA
110. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
111. Feodorov Lucian deputat AUR DA
112. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
113. Florea Daniel deputat PSD DA
114. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
115. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
116. Floroiu Ionel deputat PSD DA
117. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
118. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
119. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
120. Furtună Mirela deputat PSD DA
121. Gál Károly deputat UDMR DA
122. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
123. Gavrilă Anamaria deputat AUR DA
124. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
125. Genoiu Mihail senator PSD DA
126. Georgescu Laura senator PSD DA
127. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
128. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
129. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
130. Ghica Cristian senator USR DA
131. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
132. Giugea Nicolae deputat PNL DA
133. Giurgiu Adrian deputat USR DA
134. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
135. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
136. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
137. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL -
138. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
139. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
140. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
141. Gudu Michael deputat PNL DA
142. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
143. Halici Nicușor deputat PSD DA
144. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
145. Hatos Adrian senator PNL DA
146. Havârneanu Filip deputat USR DA
147. Hărătău Elena deputat PNL DA
148. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
149. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
150. Humelnicu Marius senator PSD DA
151. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
152. Huțu Alexandra deputat PSD DA
153. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
154. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
155. Ilie Victor deputat USR DA
156. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
157. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
158. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
159. Ionescu George deputat PNL DA
160. Iordache Ion senator PNL -
161. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
162. Ivan Dan senator USR DA
163. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
164. Kelemen Attila deputat UDMR DA
165. Kiss János deputat PNL DA
166. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
167. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
168. Könczei Csaba deputat UDMR DA
169. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
170. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
171. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
172. Lasca Mihai Ioan deputat - DA
173. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
174. Lazăr Teodor deputat USR DA
175. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
176. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
177. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
178. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
179. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
180. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
181. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
182. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
183. Mang Ioan deputat PSD DA
184. Manta Claudiu deputat PSD DA
185. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
186. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
187. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
188. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
189. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
190. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
191. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
192. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
193. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
194. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
195. Mina Marian deputat PSD DA
196. Mircea Florin deputat PSD DA
197. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
198. Mirea Siminica senator PSD DA
199. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
200. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
201. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
202. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
203. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
204. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
205. Molnar Ervin deputat PNL DA
206. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
207. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
208. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
209. Munteanu Remus deputat PSD DA
210. Murariu Oana deputat USR DA
211. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
212. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
213. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
214. Mutu Gabriel senator PSD -
215. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
216. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
217. Nagy Vasile deputat AUR -
218. Năcuță Sorin deputat PNL DA
219. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
220. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
221. Neagu Nicolae senator PNL DA
222. Neață Eugen deputat PSD DA
223. Nechita Aurel deputat PSD DA
224. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
225. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
226. Oprinoiu Aurel senator USR DA
227. Orban Ludovic deputat PNL DA
228. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
229. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
230. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
231. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
232. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
233. Panait Radu deputat USR DA
234. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
235. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
236. Pălărie Ștefan senator USR DA
237. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
238. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
239. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
240. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
241. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
242. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
243. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
244. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
245. Polak Tudor deputat PNL DA
246. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
247. Pop Darius deputat AUR DA
248. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
249. Popa Alexandru deputat PNL DA
250. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
251. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
252. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
253. Popescu Pavel deputat PNL DA
254. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
255. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
256. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
257. Postică Andrei senator USR DA
258. Potecă Vasilica senator PNL DA
259. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
260. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
261. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
262. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
263. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
264. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
265. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
266. Rafila Alexandru deputat PSD DA
267. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
268. Răducanu Sebastian senator PSD DA
269. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
270. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
271. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
272. Roman Nicolae deputat AUR DA
273. Romașcanu Lucian senator PSD DA
274. Roșca Mircea deputat PNL DA
275. Rujan Dumitru deputat PNL DA
276. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
277. Salan Viorel deputat PSD DA
278. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
279. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
280. Scântei Laura-Iuliana senator PNL -
281. Scripnic Lilian deputat AUR DA
282. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
283. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
284. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
285. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
286. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
287. Stan Ioan senator PSD DA
288. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
289. Stancu Paul deputat PSD DA
290. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
291. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
292. Stoian Maria deputat PNL DA
293. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
294. Stoica Diana deputat USR DA
295. Stoica Elena deputat PSD DA
296. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
297. Stroe Felix senator PSD -
298. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
299. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
300. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
301. Szabó Ödön deputat UDMR DA
302. Șandru Cosmin deputat PNL DA
303. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
304. Șerban Gianina deputat AUR DA
305. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
306. Șișcu George deputat PNL DA
307. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
308. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
309. Șoptică Costel deputat PNL DA
310. Șovăială Constantin deputat PNL DA
311. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
312. Tanasă Dan deputat AUR DA
313. Tănase Antonel deputat PNL DA
314. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
315. Tătaru Nelu deputat PNL DA
316. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
317. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
318. Terente Eugen deputat USR DA
319. Thellmann Christine deputat PNL DA
320. Tîlvăr Angel senator PSD DA
321. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
322. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
323. Todosiu Beniamin deputat USR DA
324. Toma Ilie deputat PSD DA
325. Toma Vasilică deputat PSD DA
326. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
327. Trufin Lucian senator PSD Abținere
328. Tudorache Daniel deputat PSD DA
329. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
330. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
331. Turos Lóránd senator UDMR DA
332. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
333. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
334. Țachianu Marian deputat PSD DA
335. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
336. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
337. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
338. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
339. Vicol Costel senator USR DA
340. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
341. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
342. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
343. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
344. Wiener Adrian deputat USR DA
345. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
346. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
347. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
348. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 4 octombrie 2022, 4:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro