Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.05.2021 > 14:36 Versiunea pentru printare
Marți, 11 mai 2021, ora 14:36

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final - PL-x 499/2019 - Vot final
Respingere PL 499/2019 privind preluarea de către bugetul de stat a datoriilor aferente implementării "Programului Utilități și Mediu la standarde europene" în județul Suceava
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:305 105 90 52 25 18 14 1
- voturi pentru (DA):299 103 87 52 25 18 13 1
- voturi împotrivă (NU):4 - 3 - - - 1 -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL NU
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
38. Bîrcă Constantin PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bulai Oana-Gianina PSD DA
50. Burciu Cristina PNL DA
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda USR DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
58. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR DA
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chira Claudiu-Martin PNL DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD DA
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor USR DA
68. Ciubuc Ciprian AUR DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Coarnă Dumitru PSD DA
71. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
72. Constantin Daniel PNL DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristea Andi-Lucian PSD DA
75. Cristian Brian USR DA
76. Crîstici Ognean Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian PNL DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Damian Romulus-Marius PSD DA
81. Dancă Ionel PNL DA
82. Dămureanu Ringo AUR DA
83. Dehelean Silviu USR DA
84. Dinu Cristina-Elena PSD DA
85. Drancă Andrei-Iulian USR DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
88. Dumitru Florian-Emil PNL DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Enachi Raisa AUR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Fădor Angelica PNL NU
93. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
94. Fălcoi Nicu USR DA
95. Fechet Mircea PNL DA
96. Feodor Silviu Minoritati DA
97. Feodorov Lucian AUR DA
98. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Flucuș Dumitru PNL DA
102. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
103. Furtună Mirela PSD DA
104. Gál Károly UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Anamaria AUR DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
108. Gheba Daniel-Sorin USR DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL NU
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Giurgiu Adrian USR DA
115. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
116. Gliga Dumitrița PSD DA
117. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
118. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Michael PNL DA
122. Hajdu Gábor UDMR DA
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
125. Havârneanu Filip USR DA
126. Hărătău Elena PNL DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Horga Maria-Gabriela PNL DA
129. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
130. Huțu Alexandra PSD DA
131. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ichim Cristian-Paul USR DA
134. Ilie Victor USR DA
135. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
139. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
140. Kelemen Attila UDMR DA
141. Kiss János PNL DA
142. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
143. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
144. Könczei Csaba UDMR DA
145. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
146. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
147. Lazăr Ion-Marian USR DA
148. Lazăr Teodor USR DA
149. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati NU
151. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
152. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
154. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
155. Macovei Silviu Nicu PSD DA
156. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
157. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
158. Mang Ioan PSD DA
159. Manta Claudiu PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
161. Mărculescu Dumitru PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
163. Miftode Marius-Andrei USR DA
164. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Miklós Zoltán UDMR DA
167. Mina Marian PSD DA
168. Mircea Florin PSD DA
169. Miruță Radu-Dinel USR DA
170. Mitrea Dumitrina AUR DA
171. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
172. Moisin Radu-Marin PNL DA
173. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
174. Molnar Ervin PNL DA
175. Molnar Radu-Iulian USR DA
176. Morar Olivia-Diana PNL DA
177. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
178. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
179. Munteanu Remus PSD DA
180. Murariu Oana USR DA
181. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
182. Mușoiu Ștefan PSD DA
183. Nagy Szabolcs UDMR DA
184. Nagy Vasile AUR DA
185. Nassar Rodica PSD DA
186. Năcuță Sorin PNL DA
187. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
188. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
189. Neagu Denisa-Elena USR DA
190. Neață Eugen PSD DA
191. Nechita Aurel PSD DA
192. Niță Nicu PSD DA
193. Olar Corneliu PNL DA
194. Orban Ludovic PNL DA
195. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
196. Oteșanu Daniela PSD DA
197. Özmen Oana-Marciana USR DA
198. Paladi George-Adrian PSD DA
199. Panait Radu USR DA
200. Paraschiv Rodica PSD DA
201. Pavelescu Nicolae PSD DA
202. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
203. Pecingină Gheorghe PNL DA
204. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
205. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
206. Piper-Savu Florin PSD DA
207. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
208. Plăiașu Gabriel PNL DA
209. Polak Tudor PNL DA
210. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
211. Pop Darius AUR DA
212. Pop Rareș Tudor USR DA
213. Popa Alexandru PNL DA
214. Popa Radu Mihai PSD DA
215. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PSD DA
217. Popescu Pavel PNL DA
218. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
219. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
220. Popica Eduard-Andrei PSD DA
221. Predescu Ana-Loredana PSD DA
222. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
223. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
224. Prună Cristina-Mădălina USR DA
225. Prunean Alin-Costel USR DA
226. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
227. Rafila Alexandru PSD DA
228. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
229. Rizea Cristina Camelia USR DA
230. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
231. Roman Florin-Claudiu PNL DA
232. Roman Nicolae AUR DA
233. Rujan Dumitru PNL DA
234. Salan Viorel PSD DA
235. Sandu Viorica PSD DA
236. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
237. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
238. Scripnic Lilian AUR DA
239. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
240. Seres Dénes UDMR DA
241. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
242. Simonis Alfred - Robert PSD DA
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stancu Ionel Minoritati DA
245. Stancu Paul PSD DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Stănescu Vetuța PNL DA
248. Stângă George-Cătălin PNL DA
249. Stoian Maria PNL DA
250. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
251. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
252. Stoica Diana USR DA
253. Stoica Elena PSD -
254. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
255. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
256. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
257. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
258. Szabó Ödön UDMR DA
259. Șandru Cosmin PNL DA
260. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
261. Șerban Gianina AUR DA
262. Șimon Gheorghe PSD DA
263. Șișcu George PNL DA
264. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
265. Șoldan Gheorghe PSD DA
266. Șoptică Costel PNL DA
267. Șovăială Constantin PNL DA
268. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
269. Tanasă Dan AUR DA
270. Tănase Antonel PNL DA
271. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
272. Tătaru Nelu PNL DA
273. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
274. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
275. Terente Eugen USR DA
276. Thellmann Christine PNL DA
277. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
278. Tobă Francisc - DA
279. Toda Daniel-Liviu USR DA
280. Todosiu Beniamin USR DA
281. Toma Ilie PSD DA
282. Toma Vasilică PSD DA
283. Trăilă Cristina PNL DA
284. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
285. Tudorache Daniel PSD DA
286. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
287. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
288. Turcan Raluca PNL DA
289. Tușa Adriana Diana PSD DA
290. Tuță George-Cristian PNL DA
291. Țachianu Marian PSD DA
292. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
293. Țoiu Oana-Silvia USR DA
294. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
295. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
296. Varga Glad-Aurel PNL DA
297. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
298. Vexler Silviu Minoritati DA
299. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
300. Vîlceanu Dan PNL DA
301. Vulpescu Ioan PSD DA
302. Weber Mihai PSD DA
303. Zakarias Zoltán UDMR DA
304. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
305. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 23 ianuarie 2022, 2:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro