Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 19:50 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 19:50

Subiect vot: Pl 110/2021 - anexa 4/04
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:377 91 91 53 - 20 17 33 39 24 - 9
- voturi pentru (DA):254 1 91 53 - 20 17 - 39 24 - 9
- voturi împotrivă (NU):123 90 - - - - - 33 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD NU
18. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
19. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
25. Barbu Costel deputat PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD NU
27. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
28. Barna Ilie Dan deputat USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
30. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
31. Băltărețu Viorel deputat USR DA
32. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
33. Bende Sándor deputat UDMR DA
34. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
36. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
37. Bica Dănuț senator PNL DA
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
39. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
41. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
42. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
43. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
44. Bodea Marius senator USR DA
45. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
46. Bordei Cristian senator USR DA
47. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
48. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
49. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
50. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD NU
51. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
52. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
53. Buican Cristian deputat PNL DA
54. Bulai Iulian deputat USR DA
55. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
56. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
57. Burciu Cristina deputat PNL DA
58. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
59. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
60. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
61. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
62. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
63. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
64. Carp Gheorghe senator PNL DA
65. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
66. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD NU
67. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
68. Cernic Sebastian senator USR DA
69. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
70. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
71. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
72. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
73. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
74. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
75. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
76. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
77. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
78. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
79. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
80. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
81. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
82. Constantin Daniel deputat PNL DA
83. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
84. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
85. Crețu Gabriela senator PSD NU
86. Cristea Andi-Lucian deputat PSD NU
87. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
88. Cristian Brian deputat USR DA
89. Cristina Ioan senator PNL DA
90. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
91. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
92. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
93. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
94. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
95. Csoma Botond deputat UDMR DA
96. Cupșa Ioan deputat PNL DA
97. Damian Romulus-Marius deputat PSD NU
98. Dancă Ionel deputat PNL DA
99. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
100. Dehelean Silviu deputat USR DA
101. Deneș Ioan senator PSD NU
102. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
103. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
104. Dogariu Eugen senator PSD NU
105. Dragu Anca Dana senator USR DA
106. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
107. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
108. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
109. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
110. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
111. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
112. Farago Petru deputat UDMR DA
113. Fădor Angelica deputat PNL DA
114. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
115. Fălcoi Nicu deputat USR DA
116. Fechet Mircea deputat PNL DA
117. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
118. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
119. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
120. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD NU
121. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
122. Firu Stela senator PNL DA
123. Florea Daniel deputat PSD NU
124. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
125. Floroiu Ionel deputat PSD NU
126. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
127. Gál Károly deputat UDMR DA
128. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
129. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
130. Georgescu Laura senator PSD NU
131. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
132. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
133. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
134. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
135. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
136. Ghica Cristian senator USR DA
137. Giugea Nicolae deputat PNL DA
138. Giurgiu Adrian deputat USR DA
139. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD NU
140. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
141. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
142. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
143. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
144. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
145. Gudu Michael deputat PNL DA
146. Guran Virgil senator PNL DA
147. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
148. Halici Nicușor deputat PSD NU
149. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
150. Havârneanu Filip deputat USR DA
151. Hărătău Elena deputat PNL DA
152. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
153. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
154. Humelnicu Marius senator PSD NU
155. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
156. Huțu Alexandra deputat PSD NU
157. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
158. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
159. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
160. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
161. Ilie Victor deputat USR DA
162. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD NU
163. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
164. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
165. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
166. Ionescu George deputat PNL DA
167. Iordache Ion senator PNL DA
168. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
169. Ivan Dan senator USR DA
170. Kelemen Attila deputat UDMR DA
171. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
172. Kiss János deputat PNL DA
173. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
174. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
175. Könczei Csaba deputat UDMR DA
176. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
177. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
178. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
179. László Attila senator UDMR DA
180. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
181. Lazăr Teodor deputat USR DA
182. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
183. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
184. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
185. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD NU
186. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
187. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
188. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
189. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
190. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
191. Mang Ioan deputat PSD NU
192. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
193. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
194. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
195. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
196. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
197. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
198. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD NU
199. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
200. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
201. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD NU
202. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
203. Mina Marian deputat PSD NU
204. Mircea Florin deputat PSD NU
205. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
206. Mirea Siminica senator PSD NU
207. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
208. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
209. Moagher Laura-Mihaela senator PSD NU
210. Mocioalcă Ion senator PSD NU
211. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
212. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
213. Molnar Ervin deputat PNL DA
214. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
215. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
216. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
217. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
218. Munteanu Remus deputat PSD NU
219. Murariu Oana deputat USR DA
220. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
221. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
222. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
223. Mutu Gabriel senator PSD NU
224. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
225. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
226. Nassar Rodica deputat PSD NU
227. Nazare Alexandru senator PNL DA
228. Năcuță Sorin deputat PNL DA
229. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
230. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
231. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
232. Neagu Nicolae senator PNL DA
233. Neață Eugen deputat PSD NU
234. Nechita Aurel deputat PSD NU
235. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
236. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
237. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
238. Oprea Stefan-Radu senator PSD NU
239. Oprinoiu Aurel senator USR DA
240. Orban Ludovic deputat PNL DA
241. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
242. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
243. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
244. Paladi George-Adrian deputat PSD NU
245. Panait Radu deputat USR DA
246. Pandea Ciprian senator PNL DA
247. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
248. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
249. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
250. Pălărie Ștefan senator USR DA
251. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
252. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
253. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
254. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
255. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
256. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
257. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
258. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
259. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
260. Polak Tudor deputat PNL DA
261. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
262. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
263. Popa Alexandru deputat PNL DA
264. Popa Maricel senator PSD NU
265. Popa Radu Mihai deputat PSD NU
266. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
267. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
268. Popescu Pavel deputat PNL DA
269. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
270. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD NU
271. Postică Andrei senator USR DA
272. Potecă Vasilica senator PNL DA
273. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
274. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
275. Presură Alexandra deputat PSD NU
276. Prioteasa Ion senator PSD NU
277. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
278. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
279. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
280. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
281. Puiu Ovidiu senator PSD NU
282. Rafila Alexandru deputat PSD NU
283. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD NU
284. Răducanu Sebastian senator PSD NU
285. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
286. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
287. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
288. Romașcanu Lucian senator PSD NU
289. Roșca Mircea deputat PNL DA
290. Rujan Dumitru deputat PNL DA
291. Sandu Viorica deputat PSD NU
292. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
293. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
294. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
295. Scarlat George senator PNL DA
296. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
297. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
298. Seres Dénes deputat UDMR DA
299. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
300. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
301. Solomon Adrian deputat PSD NU
302. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
303. Stan Ioan senator PSD NU
304. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
305. Stancu Paul deputat PSD NU
306. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
307. Stănescu Paul senator PSD NU
308. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
309. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
310. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
311. Stoian Maria deputat PNL DA
312. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
313. Stoica Diana deputat USR DA
314. Stoica Elena deputat PSD NU
315. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
316. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
317. Stroe Felix senator PSD NU
318. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
319. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
320. Szabó Ödön deputat UDMR DA
321. Șandru Cosmin deputat PNL DA
322. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
323. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
324. Șișcu George deputat PNL DA
325. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
326. Șoldan Gheorghe deputat PSD NU
327. Șoptică Costel deputat PNL DA
328. Șovăială Constantin deputat PNL DA
329. Ștefan Ion deputat PNL DA
330. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
331. Tánczos Barna senator UDMR DA
332. Tănase Antonel deputat PNL DA
333. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
334. Tătaru Nelu deputat PNL DA
335. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
336. Terente Eugen deputat USR DA
337. Thellmann Christine deputat PNL DA
338. Tîlvăr Angel senator PSD NU
339. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
340. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
341. Todosiu Beniamin deputat USR DA
342. Toma Ilie deputat PSD NU
343. Toma Vasilică deputat PSD NU
344. Trăilă Cristina deputat PNL DA
345. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
346. Trufin Lucian senator PSD NU
347. Tudorache Daniel deputat PSD NU
348. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
349. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
350. Turcan Raluca deputat PNL DA
351. Turos Lóránd senator UDMR DA
352. Tușa Adriana Diana deputat PSD NU
353. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
354. Țachianu Marian deputat PSD NU
355. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
356. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD NU
357. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
358. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
359. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
360. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
361. Veștea Mihail senator PNL DA
362. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
363. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
364. Vicol Costel senator USR DA
365. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD NU
366. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
367. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
368. Vlașin Sorin senator PSD NU
369. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
370. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
371. Weber Mihai deputat PSD NU
372. Wiener Adrian deputat USR DA
373. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
374. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD NU
375. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD NU
376. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
377. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 4 octombrie 2022, 4:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro