Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 19:48 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 19:48

Subiect vot: Pl 110/2021 - anexa 2/04
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:377 92 90 54 - 20 17 33 37 25 - 9
- voturi pentru (DA):252 - 90 54 - 20 17 - 37 25 - 9
- voturi împotrivă (NU):125 92 - - - - - 33 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD NU
18. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
19. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Barbu Costel deputat PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD NU
26. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
27. Barna Ilie Dan deputat USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
29. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
30. Băltărețu Viorel deputat USR DA
31. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
32. Bende Sándor deputat UDMR DA
33. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
35. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
36. Bica Dănuț senator PNL DA
37. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
38. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
40. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
41. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
42. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
43. Bodea Marius senator USR DA
44. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
45. Bordei Cristian senator USR DA
46. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
47. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
48. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
49. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD NU
50. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
51. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
52. Buican Cristian deputat PNL DA
53. Bulai Iulian deputat USR DA
54. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
55. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
56. Burciu Cristina deputat PNL DA
57. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
58. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
59. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
60. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
61. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
62. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
63. Carp Gheorghe senator PNL DA
64. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
65. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD NU
66. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
67. Cernic Sebastian senator USR DA
68. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD NU
69. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
70. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
71. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
72. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
73. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
74. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
75. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
76. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
77. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
78. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
79. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
80. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
81. Constantin Daniel deputat PNL DA
82. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
83. Crețu Gabriela senator PSD NU
84. Cristea Andi-Lucian deputat PSD NU
85. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
86. Cristian Brian deputat USR DA
87. Cristina Ioan senator PNL DA
88. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
89. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
90. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
91. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
92. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
93. Csoma Botond deputat UDMR DA
94. Cupșa Ioan deputat PNL DA
95. Damian Romulus-Marius deputat PSD NU
96. Dancă Ionel deputat PNL DA
97. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
98. Dehelean Silviu deputat USR DA
99. Deneș Ioan senator PSD NU
100. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
101. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
102. Dogariu Eugen senator PSD NU
103. Dragu Anca Dana senator USR DA
104. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
105. Drulă Cătălin deputat USR DA
106. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
107. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
108. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
109. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
110. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
111. Farago Petru deputat UDMR DA
112. Fădor Angelica deputat PNL DA
113. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
114. Fălcoi Nicu deputat USR DA
115. Fechet Mircea deputat PNL DA
116. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
117. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
118. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
119. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD NU
120. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
121. Firu Stela senator PNL DA
122. Florea Daniel deputat PSD NU
123. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
124. Floroiu Ionel deputat PSD NU
125. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
126. Gál Károly deputat UDMR DA
127. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
128. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
129. Georgescu Laura senator PSD NU
130. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
131. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
132. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
133. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
134. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
135. Ghica Cristian senator USR DA
136. Giugea Nicolae deputat PNL DA
137. Giurgiu Adrian deputat USR DA
138. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
139. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
140. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
141. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD NU
142. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
143. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
144. Gudu Michael deputat PNL DA
145. Guran Virgil senator PNL DA
146. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
147. Halici Nicușor deputat PSD NU
148. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
149. Hatos Adrian senator PNL DA
150. Havârneanu Filip deputat USR DA
151. Hărătău Elena deputat PNL DA
152. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
153. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
154. Humelnicu Marius senator PSD NU
155. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
156. Huțu Alexandra deputat PSD NU
157. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
158. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
159. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
160. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
161. Ilie Victor deputat USR DA
162. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD NU
163. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
164. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
165. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
166. Ionescu George deputat PNL DA
167. Iordache Ion senator PNL DA
168. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
169. Ivan Dan senator USR DA
170. Kelemen Attila deputat UDMR DA
171. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
172. Kiss János deputat PNL DA
173. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
174. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
175. Könczei Csaba deputat UDMR DA
176. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
177. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
178. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
179. László Attila senator UDMR DA
180. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
181. Lazăr Teodor deputat USR DA
182. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
183. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
184. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
185. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD NU
186. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
187. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
188. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
189. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
190. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
191. Mang Ioan deputat PSD NU
192. Manta Claudiu deputat PSD NU
193. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
194. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
195. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
196. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
197. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
198. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
199. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD NU
200. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
201. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
202. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD NU
203. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
204. Mina Marian deputat PSD NU
205. Mircea Florin deputat PSD NU
206. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
207. Mirea Siminica senator PSD NU
208. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
209. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
210. Moagher Laura-Mihaela senator PSD NU
211. Mocioalcă Ion senator PSD NU
212. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
213. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
214. Molnar Ervin deputat PNL DA
215. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
216. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
217. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
218. Munteanu Remus deputat PSD NU
219. Murariu Oana deputat USR DA
220. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
221. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
222. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
223. Mutu Gabriel senator PSD NU
224. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
225. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
226. Nassar Rodica deputat PSD NU
227. Nazare Alexandru senator PNL DA
228. Năcuță Sorin deputat PNL DA
229. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
230. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
231. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
232. Neagu Nicolae senator PNL DA
233. Neață Eugen deputat PSD NU
234. Nechita Aurel deputat PSD NU
235. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
236. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
237. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
238. Oprinoiu Aurel senator USR DA
239. Orban Ludovic deputat PNL DA
240. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
241. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
242. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
243. Panait Radu deputat USR DA
244. Pandea Ciprian senator PNL DA
245. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
246. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
247. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
248. Pălărie Ștefan senator USR DA
249. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
250. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
251. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
252. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
253. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
254. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
255. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
256. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
257. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
258. Polak Tudor deputat PNL DA
259. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
260. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
261. Popa Alexandru deputat PNL DA
262. Popa Maricel senator PSD NU
263. Popa Radu Mihai deputat PSD NU
264. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
265. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
266. Popescu Pavel deputat PNL DA
267. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
268. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD NU
269. Popica Eduard-Andrei deputat PSD NU
270. Postică Andrei senator USR DA
271. Potecă Vasilica senator PNL DA
272. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
273. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
274. Presură Alexandra deputat PSD NU
275. Prioteasa Ion senator PSD NU
276. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
277. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
278. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
279. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
280. Puiu Ovidiu senator PSD NU
281. Rafila Alexandru deputat PSD NU
282. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD NU
283. Răducanu Sebastian senator PSD NU
284. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
285. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
286. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
287. Romașcanu Lucian senator PSD NU
288. Roșca Mircea deputat PNL DA
289. Rujan Dumitru deputat PNL DA
290. Sandu Viorica deputat PSD NU
291. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
292. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
293. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
294. Scarlat George senator PNL DA
295. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
296. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
297. Seres Dénes deputat UDMR DA
298. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
299. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
300. Solomon Adrian deputat PSD NU
301. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
302. Stan Ioan senator PSD NU
303. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
304. Stancu Paul deputat PSD NU
305. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
306. Stănescu Paul senator PSD NU
307. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
308. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
309. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
310. Stoian Maria deputat PNL DA
311. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
312. Stoica Diana deputat USR DA
313. Stoica Elena deputat PSD NU
314. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
315. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
316. Stroe Felix senator PSD NU
317. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
318. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
319. Szabó Ödön deputat UDMR DA
320. Șandru Cosmin deputat PNL DA
321. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
322. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
323. Șișcu George deputat PNL DA
324. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
325. Șoldan Gheorghe deputat PSD NU
326. Șoptică Costel deputat PNL DA
327. Șovăială Constantin deputat PNL DA
328. Ștefan Ion deputat PNL DA
329. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
330. Tánczos Barna senator UDMR DA
331. Tănase Antonel deputat PNL DA
332. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
333. Tătaru Nelu deputat PNL DA
334. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
335. Terente Eugen deputat USR DA
336. Thellmann Christine deputat PNL DA
337. Tîlvăr Angel senator PSD NU
338. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
339. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD NU
340. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
341. Todosiu Beniamin deputat USR DA
342. Toma Ilie deputat PSD NU
343. Toma Vasilică deputat PSD NU
344. Trăilă Cristina deputat PNL DA
345. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
346. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
347. Trufin Lucian senator PSD NU
348. Tudorache Daniel deputat PSD NU
349. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
350. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
351. Turcan Raluca deputat PNL DA
352. Turos Lóránd senator UDMR DA
353. Tușa Adriana Diana deputat PSD NU
354. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
355. Țachianu Marian deputat PSD NU
356. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
357. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD NU
358. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
359. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
360. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
361. Veștea Mihail senator PNL DA
362. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
363. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
364. Vicol Costel senator USR DA
365. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD NU
366. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
367. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
368. Vlașin Sorin senator PSD NU
369. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
370. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
371. Weber Mihai deputat PSD NU
372. Wiener Adrian deputat USR DA
373. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
374. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD NU
375. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD NU
376. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
377. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 4 octombrie 2022, 4:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro