Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 19:48 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 19:48

Subiect vot: Pl 110/2021 - anexa 1/04
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:376 95 88 53 - 20 17 33 37 25 - 8
- voturi pentru (DA):247 - 87 53 - 20 17 - 37 25 - 8
- voturi împotrivă (NU):128 95 - - - - - 33 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD NU
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD NU
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD NU
28. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
29. Barna Ilie Dan deputat USR DA
30. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
31. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
32. Băltărețu Viorel deputat USR DA
33. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
34. Bende Sándor deputat UDMR DA
35. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
37. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
38. Bica Dănuț senator PNL DA
39. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
40. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
41. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
42. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
43. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
44. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
45. Bodea Marius senator USR DA
46. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
47. Bordei Cristian senator USR DA
48. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
49. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
50. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD NU
51. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
52. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
53. Buican Cristian deputat PNL DA
54. Bulai Iulian deputat USR DA
55. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
56. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
57. Burciu Cristina deputat PNL DA
58. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
59. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
60. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
61. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
62. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
63. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
64. Carp Gheorghe senator PNL DA
65. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
66. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD NU
67. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
68. Cernic Sebastian senator USR DA
69. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD NU
70. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
71. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
72. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
73. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
74. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
75. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
76. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
77. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
78. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
79. Cîtea Vasile deputat PSD NU
80. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
81. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
82. Constantin Daniel deputat PNL DA
83. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
84. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
85. Crețu Gabriela senator PSD NU
86. Cristea Andi-Lucian deputat PSD NU
87. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
88. Cristian Brian deputat USR DA
89. Cristina Ioan senator PNL DA
90. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
91. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
92. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
93. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
94. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
95. Csoma Botond deputat UDMR DA
96. Damian Romulus-Marius deputat PSD NU
97. Dancă Ionel deputat PNL DA
98. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
99. Dehelean Silviu deputat USR DA
100. Deneș Ioan senator PSD NU
101. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
102. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
103. Dogariu Eugen senator PSD NU
104. Dragu Anca Dana senator USR DA
105. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
106. Drulă Cătălin deputat USR DA
107. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
108. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
109. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
110. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
111. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
112. Farago Petru deputat UDMR DA
113. Fădor Angelica deputat PNL DA
114. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
115. Fălcoi Nicu deputat USR DA
116. Fechet Mircea deputat PNL DA
117. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
118. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
119. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD NU
120. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
121. Firu Stela senator PNL DA
122. Florea Daniel deputat PSD NU
123. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
124. Floroiu Ionel deputat PSD NU
125. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
126. Gál Károly deputat UDMR DA
127. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
128. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
129. Georgescu Laura senator PSD NU
130. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
131. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
132. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
133. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
134. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
135. Ghica Cristian senator USR DA
136. Giugea Nicolae deputat PNL DA
137. Giurgiu Adrian deputat USR DA
138. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD NU
139. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
140. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
141. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
142. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD NU
143. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
144. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
145. Gudu Michael deputat PNL DA
146. Guran Virgil senator PNL DA
147. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
148. Halici Nicușor deputat PSD NU
149. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
150. Hatos Adrian senator PNL DA
151. Havârneanu Filip deputat USR DA
152. Hărătău Elena deputat PNL DA
153. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
154. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
155. Humelnicu Marius senator PSD NU
156. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
157. Huțu Alexandra deputat PSD NU
158. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
159. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
160. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
161. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
162. Ilie Victor deputat USR DA
163. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD NU
164. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
165. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
166. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
167. Ionescu George deputat PNL DA
168. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
169. Ivan Dan senator USR DA
170. Kelemen Attila deputat UDMR DA
171. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
172. Kiss János deputat PNL DA
173. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
174. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
175. Könczei Csaba deputat UDMR DA
176. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
177. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
178. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
179. László Attila senator UDMR DA
180. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
181. Lazăr Teodor deputat USR DA
182. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
183. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
184. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
185. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD NU
186. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
187. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
188. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
189. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
190. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
191. Mang Ioan deputat PSD NU
192. Manta Claudiu deputat PSD NU
193. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
194. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
195. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
196. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
197. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
198. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
199. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD NU
200. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
201. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
202. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD NU
203. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
204. Mina Marian deputat PSD NU
205. Mircea Florin deputat PSD NU
206. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
207. Mirea Siminica senator PSD NU
208. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
209. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
210. Moagher Laura-Mihaela senator PSD NU
211. Mocioalcă Ion senator PSD NU
212. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
213. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
214. Molnar Ervin deputat PNL DA
215. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
216. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
217. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
218. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
219. Munteanu Remus deputat PSD NU
220. Murariu Oana deputat USR DA
221. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
222. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
223. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
224. Mutu Gabriel senator PSD NU
225. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
226. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
227. Nassar Rodica deputat PSD NU
228. Nazare Alexandru senator PNL DA
229. Năcuță Sorin deputat PNL DA
230. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
231. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
232. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
233. Neagu Nicolae senator PNL DA
234. Neață Eugen deputat PSD NU
235. Nechita Aurel deputat PSD NU
236. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
237. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
238. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
239. Oprea Stefan-Radu senator PSD NU
240. Oprinoiu Aurel senator USR DA
241. Orban Ludovic deputat PNL DA
242. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
243. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
244. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
245. Panait Radu deputat USR DA
246. Pandea Ciprian senator PNL DA
247. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
248. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
249. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
250. Pălărie Ștefan senator USR DA
251. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
252. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
253. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
254. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
255. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
256. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
257. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
258. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
259. Plăiașu Gabriel deputat PNL -
260. Polak Tudor deputat PNL DA
261. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
262. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
263. Popa Maricel senator PSD NU
264. Popa Radu Mihai deputat PSD NU
265. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
266. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
267. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
268. Popescu Pavel deputat PNL DA
269. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
270. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD NU
271. Popica Eduard-Andrei deputat PSD NU
272. Postică Andrei senator USR DA
273. Potecă Vasilica senator PNL DA
274. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
275. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
276. Presură Alexandra deputat PSD NU
277. Prioteasa Ion senator PSD NU
278. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
279. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
280. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
281. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
282. Puiu Ovidiu senator PSD NU
283. Rafila Alexandru deputat PSD NU
284. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD NU
285. Răducanu Sebastian senator PSD NU
286. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
287. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
288. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
289. Romașcanu Lucian senator PSD NU
290. Roșca Mircea deputat PNL DA
291. Rujan Dumitru deputat PNL DA
292. Sandu Viorica deputat PSD NU
293. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
294. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
295. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
296. Scarlat George senator PNL DA
297. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
298. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
299. Seres Dénes deputat UDMR DA
300. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
301. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
302. Solomon Adrian deputat PSD NU
303. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
304. Stan Ioan senator PSD NU
305. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
306. Stancu Paul deputat PSD NU
307. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
308. Stănescu Paul senator PSD NU
309. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
310. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
311. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
312. Stoian Maria deputat PNL DA
313. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
314. Stoica Diana deputat USR DA
315. Stoica Elena deputat PSD NU
316. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
317. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
318. Stroe Felix senator PSD NU
319. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
320. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
321. Szabó Ödön deputat UDMR DA
322. Șandru Cosmin deputat PNL DA
323. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
324. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
325. Șișcu George deputat PNL DA
326. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
327. Șoldan Gheorghe deputat PSD NU
328. Șoptică Costel deputat PNL DA
329. Șovăială Constantin deputat PNL DA
330. Ștefan Ion deputat PNL DA
331. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
332. Tánczos Barna senator UDMR DA
333. Tănase Antonel deputat PNL DA
334. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
335. Tătaru Nelu deputat PNL DA
336. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
337. Terente Eugen deputat USR DA
338. Thellmann Christine deputat PNL DA
339. Tîlvăr Angel senator PSD NU
340. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
341. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD NU
342. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
343. Todosiu Beniamin deputat USR DA
344. Toma Ilie deputat PSD NU
345. Toma Vasilică deputat PSD NU
346. Trăilă Cristina deputat PNL DA
347. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
348. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
349. Tudorache Daniel deputat PSD NU
350. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
351. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
352. Turcan Raluca deputat PNL DA
353. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
354. Țachianu Marian deputat PSD NU
355. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
356. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD NU
357. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
358. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
359. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
360. Veștea Mihail senator PNL DA
361. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
362. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
363. Vicol Costel senator USR DA
364. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD NU
365. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
366. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
367. Vlașin Sorin senator PSD NU
368. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
369. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
370. Weber Mihai deputat PSD NU
371. Wiener Adrian deputat USR DA
372. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
373. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD NU
374. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD NU
375. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
376. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 4 octombrie 2022, 4:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro