Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2021 > 19:46 Versiunea pentru printare
Marți, 2 martie 2021, ora 19:46

Subiect vot: Pl 110/2021 - anexa 5/03/01
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:376 95 89 50 - 20 16 34 38 25 - 9
- voturi pentru (DA):248 1 89 50 - 20 16 - 38 25 - 9
- voturi împotrivă (NU):128 94 - - - - - 34 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
16. Azamfirei Leonard senator PSD NU
17. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD NU
18. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
19. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banciu Ionuț-Sorin deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
25. Barbu Costel deputat PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD NU
27. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
28. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
29. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
30. Băltărețu Viorel deputat USR DA
31. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
32. Bende Sándor deputat UDMR DA
33. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
35. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
36. Bica Dănuț senator PNL DA
37. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
38. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
40. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
41. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
42. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
43. Bodea Marius senator USR DA
44. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
45. Bordei Cristian senator USR DA
46. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
47. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
48. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
49. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD NU
50. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
51. Buican Cristian deputat PNL DA
52. Bulai Iulian deputat USR DA
53. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
54. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
55. Burciu Cristina deputat PNL DA
56. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
57. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
58. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
59. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
60. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
61. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
62. Carp Gheorghe senator PNL DA
63. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
64. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD NU
65. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
66. Cernic Sebastian senator USR DA
67. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD NU
68. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
69. Chira Claudiu-Martin deputat PNL DA
70. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
71. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
72. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
73. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
74. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
75. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
76. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
77. Cîtea Vasile deputat PSD NU
78. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
79. Constantin Daniel deputat PNL DA
80. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
81. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
82. Crețu Gabriela senator PSD NU
83. Cristea Andi-Lucian deputat PSD NU
84. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
85. Cristian Brian deputat USR DA
86. Cristina Ioan senator PNL DA
87. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
88. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
89. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
90. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
91. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
92. Csoma Botond deputat UDMR DA
93. Cupșa Ioan deputat PNL DA
94. Damian Romulus-Marius deputat PSD NU
95. Dancă Ionel deputat PNL DA
96. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
97. Dehelean Silviu deputat USR DA
98. Deneș Ioan senator PSD NU
99. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
100. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
101. Dogariu Eugen senator PSD NU
102. Dragu Anca Dana senator USR DA
103. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
104. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
105. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
106. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
107. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
108. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
109. Farago Petru deputat UDMR DA
110. Fădor Angelica deputat PNL DA
111. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
112. Fălcoi Nicu deputat USR DA
113. Fechet Mircea deputat PNL DA
114. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
115. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
116. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
117. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD NU
118. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
119. Firu Stela senator PNL DA
120. Florea Daniel deputat PSD NU
121. Florean Ovidiu-Iosif senator PNL DA
122. Floroiu Ionel deputat PSD NU
123. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
124. Gál Károly deputat UDMR DA
125. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
126. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
127. Georgescu Laura senator PSD NU
128. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
129. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
130. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
131. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
132. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
133. Ghica Cristian senator USR DA
134. Giugea Nicolae deputat PNL DA
135. Giurgiu Adrian deputat USR DA
136. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD NU
137. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
138. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
139. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
140. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD NU
141. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
142. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
143. Gudu Michael deputat PNL DA
144. Guran Virgil senator PNL DA
145. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
146. Halici Nicușor deputat PSD NU
147. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
148. Hatos Adrian senator PNL DA
149. Havârneanu Filip deputat USR DA
150. Hărătău Elena deputat PNL DA
151. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
152. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
153. Humelnicu Marius senator PSD NU
154. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
155. Huțu Alexandra deputat PSD NU
156. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
157. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
158. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
159. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
160. Ilie Victor deputat USR DA
161. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD NU
162. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
163. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
164. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
165. Ionescu George deputat PNL DA
166. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
167. Ivan Dan senator USR DA
168. Kelemen Attila deputat UDMR DA
169. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
170. Kiss János deputat PNL DA
171. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
172. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
173. Könczei Csaba deputat UDMR DA
174. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
175. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
176. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
177. László Attila senator UDMR DA
178. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
179. Lazăr Teodor deputat USR DA
180. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
181. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
182. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
183. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD NU
184. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
185. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
186. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
187. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
188. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
189. Mang Ioan deputat PSD NU
190. Manta Claudiu deputat PSD NU
191. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
192. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
193. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
194. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
195. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
196. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
197. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD NU
198. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
199. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD NU
200. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
201. Mina Marian deputat PSD NU
202. Mircea Florin deputat PSD NU
203. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
204. Mirea Siminica senator PSD NU
205. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
206. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
207. Moagher Laura-Mihaela senator PSD NU
208. Mocioalcă Ion senator PSD NU
209. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
210. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
211. Molnar Ervin deputat PNL DA
212. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
213. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
214. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
215. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
216. Munteanu Remus deputat PSD NU
217. Murariu Oana deputat USR DA
218. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
219. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
220. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
221. Mutu Gabriel senator PSD NU
222. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
223. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
224. Nassar Rodica deputat PSD NU
225. Nazare Alexandru senator PNL DA
226. Năcuță Sorin deputat PNL DA
227. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
228. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
229. Neagu Nicolae senator PNL DA
230. Neață Eugen deputat PSD NU
231. Nechita Aurel deputat PSD NU
232. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
233. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
234. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
235. Oprea Stefan-Radu senator PSD NU
236. Oprinoiu Aurel senator USR DA
237. Orban Ludovic deputat PNL DA
238. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
239. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
240. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
241. Panait Radu deputat USR DA
242. Pandea Ciprian senator PNL DA
243. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
244. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
245. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
246. Pălărie Ștefan senator USR DA
247. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
248. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
249. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
250. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
251. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
252. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
253. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
254. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
255. Plăiașu Gabriel deputat PNL DA
256. Polak Tudor deputat PNL DA
257. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
258. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
259. Popa Maricel senator PSD NU
260. Popa Radu Mihai deputat PSD NU
261. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
262. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
263. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
264. Popescu Pavel deputat PNL DA
265. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
266. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD NU
267. Popica Eduard-Andrei deputat PSD NU
268. Postică Andrei senator USR DA
269. Potecă Vasilica senator PNL DA
270. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
271. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
272. Presură Alexandra deputat PSD NU
273. Prioteasa Ion senator PSD NU
274. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
275. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
276. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
277. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
278. Puiu Ovidiu senator PSD NU
279. Rafila Alexandru deputat PSD NU
280. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD NU
281. Răducanu Sebastian senator PSD NU
282. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
283. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
284. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
285. Romașcanu Lucian senator PSD NU
286. Roșca Mircea deputat PNL DA
287. Rujan Dumitru deputat PNL DA
288. Sandu Viorica deputat PSD NU
289. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
290. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
291. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
292. Scarlat George senator PNL DA
293. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
294. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
295. Seres Dénes deputat UDMR DA
296. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
297. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
298. Solomon Adrian deputat PSD NU
299. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
300. Stan Ioan senator PSD NU
301. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
302. Stancu Paul deputat PSD NU
303. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
304. Stănescu Paul senator PSD NU
305. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
306. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
307. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
308. Stoian Maria deputat PNL DA
309. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
310. Stoica Diana deputat USR DA
311. Stoica Elena deputat PSD NU
312. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
313. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
314. Stroe Felix senator PSD NU
315. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
316. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
317. Szabó Ödön deputat UDMR DA
318. Șandru Cosmin deputat PNL DA
319. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
320. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
321. Șișcu George deputat PNL DA
322. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
323. Șoldan Gheorghe deputat PSD NU
324. Șoptică Costel deputat PNL DA
325. Șovăială Constantin deputat PNL DA
326. Ștefan Ion deputat PNL DA
327. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
328. Tánczos Barna senator UDMR DA
329. Tănase Antonel deputat PNL DA
330. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
331. Tătaru Nelu deputat PNL DA
332. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
333. Terente Eugen deputat USR DA
334. Thellmann Christine deputat PNL DA
335. Tîlvăr Angel senator PSD NU
336. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
337. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD NU
338. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
339. Todosiu Beniamin deputat USR DA
340. Toma Ilie deputat PSD NU
341. Toma Vasilică deputat PSD NU
342. Trăilă Cristina deputat PNL DA
343. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
344. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
345. Trufin Lucian senator PSD NU
346. Tudorache Daniel deputat PSD NU
347. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
348. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
349. Turcan Raluca deputat PNL DA
350. Turos Lóránd senator UDMR DA
351. Tușa Adriana Diana deputat PSD NU
352. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
353. Țachianu Marian deputat PSD NU
354. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
355. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD NU
356. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
357. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD NU
358. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
359. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
360. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
361. Veștea Mihail senator PNL DA
362. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
363. Vicol Costel senator USR DA
364. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD NU
365. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
366. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
367. Vlașin Sorin senator PSD NU
368. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
369. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
370. Weber Mihai deputat PSD NU
371. Wiener Adrian deputat USR DA
372. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
373. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD NU
374. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD NU
375. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
376. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 4 octombrie 2022, 4:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro