Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.02.2021 > 13:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 februarie 2021, ora 13:03

Poziție pe
ordinea de zi:
27
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 431/2018 pentru completarea Legii 265/2004 privind regimul armelor și al munițiilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:310 96 91 55 31 20 17
- voturi pentru (DA):310 96 91 55 31 20 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
25. Banias Mircea Marius PNL DA
26. Barbu Costel PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
29. Barna Ilie Dan USR DA
30. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benedek Zacharie UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR DA
36. Berescu Monica-Elena USR DA
37. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
39. Bîrcă Constantin PSD DA
40. Blaga Daniel-Codruț USR DA
41. Bode Lucian Nicolae PNL DA
42. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
43. Bota Călin-Ioan PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bulai Oana-Gianina PSD DA
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra USR DA
57. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR DA
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chira Claudiu-Martin PNL DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD DA
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor USR DA
68. Ciubuc Ciprian AUR DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician PNL DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristea Andi-Lucian PSD DA
75. Cristian Brian USR DA
76. Crîstici Ognean Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian PNL DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Dancă Ionel PNL DA
82. Dehelean Silviu USR DA
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Drancă Andrei-Iulian USR DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
88. Dumitru Florian-Emil PNL DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Enachi Raisa AUR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Fădor Angelica PNL DA
93. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
94. Fălcoi Nicu USR DA
95. Fechet Mircea PNL DA
96. Feodor Silviu Minoritati DA
97. Feodorov Lucian AUR DA
98. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Flucuș Dumitru PNL DA
104. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
105. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
106. Furtună Mirela PSD DA
107. Gál Károly UDMR DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilă Anamaria AUR DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
111. Georgescu Nicolae PSD DA
112. Gheba Daniel-Sorin USR DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghiu Bogdan PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
117. Giugea Nicolae PNL DA
118. Giurgiu Adrian USR DA
119. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
120. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
121. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Michael PNL DA
125. Hajdu Gábor UDMR DA
126. Halici Nicușor PSD DA
127. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
128. Havârneanu Filip USR DA
129. Hărătău Elena PNL DA
130. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
131. Horga Maria-Gabriela PNL DA
132. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
133. Huțu Alexandra PSD DA
134. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
135. Iancu Marius-Ionel PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ichim Cristian-Paul USR DA
138. Ilie Victor USR DA
139. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ion Stelian-Cristian USR DA
142. Ionescu George PNL DA
143. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
144. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
145. Kelemen Attila UDMR DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kiss János PNL DA
148. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
149. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
150. Könczei Csaba UDMR DA
151. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
152. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
153. Lasca Mihai Ioan AUR DA
154. Lazăr Ion-Marian USR DA
155. Lazăr Teodor USR DA
156. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
159. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
160. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
161. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
162. Macovei Silviu Nicu PSD DA
163. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
164. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
165. Mang Ioan PSD DA
166. Manta Claudiu PSD DA
167. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
168. Mărculescu Dumitru PNL DA
169. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Miftode Marius-Andrei USR DA
172. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
173. Miklós Zoltán UDMR DA
174. Mina Marian PSD DA
175. Mircea Florin PSD DA
176. Miruță Radu-Dinel USR DA
177. Mitrea Dumitrina AUR DA
178. Moisin Radu-Marin PNL DA
179. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
180. Molnar Ervin PNL DA
181. Molnar Radu-Iulian USR DA
182. Morar Olivia-Diana PNL DA
183. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
184. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
185. Munteanu Remus PSD DA
186. Murariu Oana USR DA
187. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
188. Mușoiu Ștefan PSD DA
189. Nacov Gheorghe Minoritati DA
190. Nagy Szabolcs UDMR DA
191. Nagy Vasile AUR DA
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Năcuță Sorin PNL DA
194. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
195. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
196. Neagu Denisa-Elena USR DA
197. Neață Eugen PSD DA
198. Niță Nicu PSD DA
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
201. Oteșanu Daniela PSD DA
202. Özmen Oana-Marciana USR DA
203. Paladi George-Adrian PSD DA
204. Pambuccian Varujan Minoritati DA
205. Panait Radu USR DA
206. Paraschiv Rodica PSD DA
207. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
208. Pecingină Gheorghe PNL DA
209. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
210. Piper-Savu Florin PSD DA
211. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
212. Plăiașu Gabriel PNL DA
213. Polak Tudor PNL DA
214. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
215. Pop Darius AUR DA
216. Pop Rareș Tudor USR DA
217. Popa Alexandru PNL DA
218. Popa Radu Mihai PSD DA
219. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PSD DA
221. Popescu Pavel PNL DA
222. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
223. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
224. Popica Eduard-Andrei PSD DA
225. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
226. Presură Alexandra PSD DA
227. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
228. Prună Cristina-Mădălina USR DA
229. Prunean Alin-Costel USR DA
230. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
231. Rafila Alexandru PSD DA
232. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
233. Rizea Cristina Camelia USR DA
234. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
235. Roman Florin-Claudiu PNL DA
236. Roman Nicolae AUR DA
237. Roșca Mircea PNL DA
238. Rujan Dumitru PNL DA
239. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
240. Salan Viorel PSD DA
241. Sandu Viorica PSD DA
242. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
243. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
244. Scripnic Lilian AUR DA
245. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
246. Seres Dénes UDMR DA
247. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
248. Simion George-Nicolae AUR DA
249. Simonis Alfred - Robert PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stancu Paul PSD DA
252. Stativă Irinel Ioan PSD DA
253. Stănescu Vetuța PNL DA
254. Stângă George-Cătălin PNL DA
255. Stoian Maria PNL DA
256. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
257. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
258. Stoica Diana USR DA
259. Stoica Elena PSD DA
260. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
261. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
262. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Szabó Ödön UDMR DA
265. Șandru Cosmin PNL DA
266. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
267. Șerban Gianina AUR DA
268. Șimon Gheorghe PSD DA
269. Șișcu George PNL DA
270. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
271. Șoldan Gheorghe PSD DA
272. Șoptică Costel PNL DA
273. Șovăială Constantin PNL DA
274. Ștefan Ion PNL DA
275. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
276. Tanasă Dan AUR DA
277. Tănase Antonel PNL DA
278. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
279. Tătaru Nelu PNL DA
280. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
281. Terente Eugen USR DA
282. Thellmann Christine PNL DA
283. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
284. Toda Daniel-Liviu USR DA
285. Todosiu Beniamin USR DA
286. Toma Ilie PSD DA
287. Toma Vasilică PSD DA
288. Trăilă Cristina PNL DA
289. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
290. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
291. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
292. Turcan Raluca PNL DA
293. Tușa Adriana Diana PSD DA
294. Tuță George-Cristian PNL DA
295. Țachianu Marian PSD DA
296. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
297. Țoiu Oana-Silvia USR DA
298. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
299. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
300. Varga Glad-Aurel PNL DA
301. Vexler Silviu Minoritati DA
302. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
303. Vîlceanu Dan PNL DA
304. Volosatîi Boris AUR DA
305. Vulpescu Ioan PSD DA
306. Weber Mihai PSD DA
307. Wiener Adrian USR DA
308. Zakarias Zoltán UDMR DA
309. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
310. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 21 ianuarie 2022, 16:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro