Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.02.2021 > 12:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 februarie 2021, ora 12:59

Poziție pe
ordinea de zi:
21
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 154/2018 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34 din 23 aprilie 2013 privind organizarea, administrarea și exploatarea pajiștilor permanente și pentru modificarea și completarea Legii fondului funciar nr.18/1991
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:309 100 88 53 31 20 17
- voturi pentru (DA):308 99 88 53 31 20 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR DA
37. Berescu Monica-Elena USR DA
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bota Călin-Ioan PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bulai Oana-Gianina PSD DA
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra USR DA
57. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR DA
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chira Claudiu-Martin PNL DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD DA
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor USR DA
68. Ciubuc Ciprian AUR DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician PNL DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristea Andi-Lucian PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
76. Cristian Brian USR DA
77. Crîstici Ognean Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian PNL DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Damian Romulus-Marius PSD -
83. Dancă Ionel PNL DA
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Drancă Andrei-Iulian USR DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
90. Dumitru Florian-Emil PNL DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Enachi Raisa AUR DA
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL DA
95. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
96. Fălcoi Nicu USR DA
97. Fechet Mircea PNL DA
98. Feodor Silviu Minoritati DA
99. Feodorov Lucian AUR DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Flucuș Dumitru PNL DA
105. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
106. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Gál Károly UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Anamaria AUR DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheba Daniel-Sorin USR DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
118. Giugea Nicolae PNL DA
119. Giurgiu Adrian USR DA
120. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
121. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
122. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
125. Gudu Michael PNL DA
126. Hajdu Gábor UDMR DA
127. Halici Nicușor PSD DA
128. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
129. Havârneanu Filip USR DA
130. Hărătău Elena PNL DA
131. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
132. Horga Maria-Gabriela PNL DA
133. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
134. Huțu Alexandra PSD DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
136. Iancu Marius-Ionel PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ichim Cristian-Paul USR DA
139. Ilie Victor USR DA
140. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ionescu George PNL DA
143. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
144. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
145. Kelemen Attila UDMR DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kiss János PNL DA
148. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
149. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
150. Könczei Csaba UDMR DA
151. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
152. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
153. Lasca Mihai Ioan AUR DA
154. Lazăr Ion-Marian USR DA
155. Lazăr Teodor USR DA
156. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
159. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
160. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
161. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
162. Macovei Silviu Nicu PSD DA
163. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
164. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
165. Mang Ioan PSD DA
166. Manta Claudiu PSD DA
167. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
168. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Miftode Marius-Andrei USR DA
171. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
172. Miklós Zoltán UDMR DA
173. Mina Marian PSD DA
174. Mircea Florin PSD DA
175. Miruță Radu-Dinel USR DA
176. Mitrea Dumitrina AUR DA
177. Moisin Radu-Marin PNL DA
178. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
179. Molnar Ervin PNL DA
180. Molnar Radu-Iulian USR DA
181. Morar Olivia-Diana PNL DA
182. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
183. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
184. Munteanu Remus PSD DA
185. Murariu Oana USR DA
186. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
187. Mușoiu Ștefan PSD DA
188. Nacov Gheorghe Minoritati DA
189. Nagy Szabolcs UDMR DA
190. Nagy Vasile AUR DA
191. Nassar Rodica PSD DA
192. Năcuță Sorin PNL DA
193. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
194. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
195. Neagu Denisa-Elena USR DA
196. Neață Eugen PSD DA
197. Niță Nicu PSD DA
198. Orban Ludovic PNL DA
199. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
200. Oteșanu Daniela PSD DA
201. Özmen Oana-Marciana USR DA
202. Paladi George-Adrian PSD DA
203. Panait Radu USR DA
204. Paraschiv Rodica PSD DA
205. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
206. Pecingină Gheorghe PNL DA
207. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
208. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
209. Piper-Savu Florin PSD DA
210. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
211. Plăiașu Gabriel PNL DA
212. Polak Tudor PNL DA
213. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
214. Pop Darius AUR DA
215. Pop Rareș Tudor USR DA
216. Popa Alexandru PNL DA
217. Popa Radu Mihai PSD DA
218. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
219. Popescu Dan-Cristian PSD DA
220. Popescu Pavel PNL DA
221. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
222. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
223. Popica Eduard-Andrei PSD DA
224. Predescu Ana-Loredana PSD DA
225. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
226. Presură Alexandra PSD DA
227. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
228. Prună Cristina-Mădălina USR DA
229. Prunean Alin-Costel USR DA
230. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
231. Rafila Alexandru PSD DA
232. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
233. Rizea Cristina Camelia USR DA
234. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
235. Roman Florin-Claudiu PNL DA
236. Roman Nicolae AUR DA
237. Roșca Mircea PNL DA
238. Rujan Dumitru PNL DA
239. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
240. Salan Viorel PSD DA
241. Sandu Viorica PSD DA
242. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
243. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
244. Scripnic Lilian AUR DA
245. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
246. Seres Dénes UDMR DA
247. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
248. Simion George-Nicolae AUR DA
249. Simonis Alfred - Robert PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stancu Paul PSD DA
252. Stativă Irinel Ioan PSD DA
253. Stănescu Vetuța PNL DA
254. Stângă George-Cătălin PNL DA
255. Stoian Maria PNL DA
256. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
257. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
258. Stoica Diana USR DA
259. Stoica Elena PSD DA
260. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
261. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
262. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Szabó Ödön UDMR DA
265. Șandru Cosmin PNL DA
266. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
267. Șerban Gianina AUR DA
268. Șimon Gheorghe PSD DA
269. Șișcu George PNL DA
270. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
271. Șoldan Gheorghe PSD DA
272. Șoptică Costel PNL DA
273. Șovăială Constantin PNL DA
274. Ștefan Ion PNL DA
275. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
276. Tanasă Dan AUR DA
277. Tănase Antonel PNL DA
278. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
279. Tătaru Nelu PNL DA
280. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
281. Terente Eugen USR DA
282. Thellmann Christine PNL DA
283. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
284. Toda Daniel-Liviu USR DA
285. Todosiu Beniamin USR DA
286. Toma Ilie PSD DA
287. Toma Vasilică PSD DA
288. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
289. Tudorache Daniel PSD DA
290. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
291. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
292. Turcan Raluca PNL DA
293. Tușa Adriana Diana PSD DA
294. Tuță George-Cristian PNL DA
295. Țachianu Marian PSD DA
296. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
297. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
298. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
299. Varga Glad-Aurel PNL DA
300. Vexler Silviu Minoritati DA
301. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
302. Vîlceanu Dan PNL DA
303. Volosatîi Boris AUR DA
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Weber Mihai PSD DA
306. Wiener Adrian USR DA
307. Zakarias Zoltán UDMR DA
308. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
309. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 25 ianuarie 2022, 6:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro