Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.09.2020 > 12:14 Versiunea pentru printare
Marți, 8 septembrie 2020, ora 12:14

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 17/2020 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social și Comitetul Regiunilor Conturarea viitorului digital al Europei COM(2020)67
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:236 107 54 22 13 9 15 7 8
- voturi pentru (DA):235 107 53 22 13 9 15 7 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton PSD DA
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Avram Constantin PSD DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Birchall Ana - DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius - DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian PNL DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Cioabă Petre PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP DA
60. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina - DA
64. Cristache Cătălin PMP DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Dan Nicușor Daniel USR DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
73. Dohotaru Adrian-Octavian Neafiliați DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe - DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Georgescu Laura PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
94. Gheorghe Tinel PNL DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Gherman Dumitru PSD DA
98. Ghilea Găvrilă PNL DA
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Gudu Vasile PNL DA
103. Hărătău Elena PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
115. Jivan Luminița-Maria - DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Victoria Minoritati DA
121. Lovin Dumitru - DA
122. Lungu Tudorița PNL DA
123. Lupașcu Costel PSD DA
124. Lupescu Dumitru USR DA
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Marica Petru-Sorin PRO România DA
128. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Meiroșu Marilena-Emilia PNL DA
131. Mihalescul Dumitru PNL DA
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
133. Mircea Florin PSD DA
134. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
135. Moise Costin-Sebastian PMP DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
140. Neagu Nicolae PNL DA
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nicoară Romeo Florin PNL DA
143. Nicolae Andrei PSD DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Niță Mihai PRO România DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Olar Corneliu PNL DA
149. Olteanu Daniel PSD DA
150. Oprea Dumitru PNL DA
151. Oprișcan Mihai Doru PSD DA
152. Oros Nechita-Adrian PNL DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pașcan Emil-Marius PMP DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
162. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
163. Pop Andrei PSD DA
164. Pop Georgian PSD DA
165. Pop Rareș Tudor USR DA
166. Popa Florin PSD DA
167. Popa Mihai Valentin PRO România DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
170. Popescu Pavel PNL DA
171. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
172. Preda Cezar-Florin PNL DA
173. Presură Alexandra PSD DA
174. Prună Cristina-Mădălina USR DA
175. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
176. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
177. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
178. Rădulescu Alexandru PSD DA
179. Rădulescu Dan-Răzvan - DA
180. Rădulescu Gabriel PMP DA
181. Răduț Violeta PSD DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
183. Roman Ioan Sorin PSD DA
184. Romanescu Cristinel PNL DA
185. Roșca Lucreția PSD DA
186. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
187. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
188. Sefer Cristian-George PSD DA
189. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
192. Simion Lucian-Eduard PSD DA
193. Simionca Ionuț PMP DA
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
196. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Spânu Ion PRO România DA
199. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
200. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănescu Alexandru PSD DA
203. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
206. Șarapatin Elvira PSD DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șotcan Theodora PSD DA
210. Șovăială Constantin PNL DA
211. Ștefan Corneliu PSD DA
212. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Teacă Alexandru PMP DA
215. Teiș Alina PRO România DA
216. Terea Ioan PSD DA
217. Trăilă Cristina PNL DA
218. Tudor Beatrice PSD DA
219. Turcan Raluca PNL DA
220. Tușa Adriana Diana PSD DA
221. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
222. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
223. Varga Vasile PNL DA
224. Vasile Daniel Minoritati DA
225. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
226. Vasilică Radu Costin PSD DA
227. Vass Levente UDMR DA
228. Vexler Silviu Minoritati DA
229. Vișan George-Gabriel PSD DA
230. Vîrză Mihăiță PSD DA
231. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
232. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Zainea Cornel USR DA
235. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 30 septembrie 2022, 9:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro