Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2006 > 14:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2006, ora 14:21

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
PL 826/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.69/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:211 67 43 23 36 16 9 12 5
- voturi pentru (DA):209 67 42 23 36 16 9 12 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PC DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PRM DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL -
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Giurgiu Mircia - DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Gonțea Ion PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Hellvig Eduard Raul PC DA
82. Iancu Iulian PSD DA
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Igaș Traian Constantin PD-L DA
85. Ignat Miron Minoritati DA
86. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
87. Ionescu Daniel PSD DA
88. Iordache Florin PSD DA
89. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
90. Iriza Marius PRM DA
91. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Kovacs Attila UDMR DA
95. Lakatos Petru UDMR DA
96. Lambrino Radu PD-L DA
97. Lari-Iorga Leonida - DA
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Macaleți Costică PSD DA
100. Magheru Paul PRM DA
101. Man Mircea PD-L DA
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon PC DA
104. Marian Dan Mihai PNL DA
105. Marin Constantin PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Matei Cătălin Lucian PSD DA
109. Mazăre Alexandru PSD DA
110. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
111. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
112. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
113. Mătușa Tudor PRM DA
114. Merce Ilie PRM DA
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
116. Micula Cătălin PNL DA
117. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
118. Mircea Costache PRM DA
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mironescu Laurențiu PD-L DA
121. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
122. Mînzînă Ion PRM DA
123. Mocanu Alexandru PD-L DA
124. Mocanu Vasile PSD DA
125. Mohora Tudor PSD DA
126. Moisoiu Adrian PRM DA
127. Moldovan Emil Radu PSD DA
128. Momanu Corneliu PNL DA
129. Movilă Petru PD-L DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Muscă Monica Octavia - Abținere
132. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
133. Năstase Adrian PSD DA
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Nedelcu Gabriela PSD DA
136. Nica Dan PSD DA
137. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Olarean Aurel PD-L DA
140. Oltean Ioan PD-L DA
141. Olteanu Bogdan PNL DA
142. Ovidenie Costel - DA
143. Palăr Ionel PNL DA
144. Paveliu Marian Sorin PNL DA
145. Petrea Constantin PD-L DA
146. Plumb Rovana PSD DA
147. Pop Claudiu Adrian PSD DA
148. Popa Cornel PNL DA
149. Popa Daniela PC DA
150. Popescu Ionica Constanța PC DA
151. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
152. Preda Ion PNL DA
153. Pruteanu Vasile PNL DA
154. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
155. Pupeză Viorel PSD DA
156. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
157. Pușcaș Vasile PSD DA
158. Pușcă Mircea Valer PNL DA
159. Puzdrea Dumitru PD-L DA
160. Radan Mihai Minoritati DA
161. Rădulescu Cristian PD-L DA
162. Rogin Marius PD-L DA
163. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
164. Rus Ioan Aurel PRM DA
165. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
166. Rușanu Dan Radu PNL DA
167. Sanda Victor PSD DA
168. Sandu Gabriel PNL DA
169. Sasu Ion PSD DA
170. Săpunaru Nini PNL DA
171. Sârb Gheorghe PD-L DA
172. Scutaru Adrian George PNL DA
173. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Sóki Béla UDMR DA
176. Stan Ioan PSD DA
177. Stanciu Anghel PSD DA
178. Stativă Irinel Ioan PSD DA
179. Stănescu Cristian PRM DA
180. Stănișoară Mihai PD-L DA
181. Străchinaru Petre PD-L DA
182. Strungă Emil PNL DA
183. Szekely Levente Csaba UDMR DA
184. Știucă Alecsandru PSD DA
185. Tabără Valeriu PD-L DA
186. Tamás Sándor UDMR DA
187. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
188. Tărniceru Petru PSD DA
189. Timar Liviu PSD DA
190. Timiș Ioan PNL DA
191. Todoran Pavel PSD DA
192. Toma Florentina Marilena PSD DA
193. Toma Horia-Victor PNL DA
194. Toró Tiberiu UDMR DA
195. Tudose Mihai PSD DA
196. Turcan Raluca PNL DA
197. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
198. Ujeniuc Dragoș PNL DA
199. Ungureanu Petre PNL DA
200. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
201. Varga Attila UDMR DA
202. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
203. Vălean Adina Ioana PNL DA
204. Văsioiu Horia PD-L DA
205. Vlase Petru Gabriel PSD DA
206. Vlădoiu Aurel PSD DA
207. Voicu Cătălin PSD DA
208. Voinea Florea PSD DA
209. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
210. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
211. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 23 ianuarie 2022, 7:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro