Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.04.2015 > 15:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 aprilie 2015, ora 15:28

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 442/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.20/2014 privind înființarea Departamentului pentru Privatizare și Administrarea Participațiilor Statului, stabilirea unor măsuri de eficientizare a activității de privatizare pentru dezvoltarea în condiții de profitabilitate a activității operatorilor economici cu capital de stat, pentru exercitarea drepturilor și îndeplinirea obligațiilor ce decurg din calitatea de actionar a statului la anumiți operatori economici, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:274 128 84 10 12 13 14 13
- voturi pentru (DA):166 128 2 7 2 13 13 1
- voturi împotrivă (NU):87 - 79 3 - - - 5
- abțineri:19 - 3 - 9 - 1 6
- nu au votat:2 - - - 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL NU
26. Bónis István UDMR Abținere
27. Borbély László UDMR Abținere
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buican Cristian PNL NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL NU
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cernea Remus-Florinel - NU
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru - -
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana - Abținere
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciurariu Florin PNL NU
54. Cocei Erland PNL NU
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - Abținere
57. Costin Gheorghe PNL NU
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Crăciunescu Grigore PNL NU
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL NU
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL NU
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PNL NU
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL NU
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL NU
77. Dobrinescu Traian PNL NU
78. Dolha Mircea PNL NU
79. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
80. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
81. Dragomir Gheorghe PNL NU
82. Dragomir Maria - Abținere
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
86. Dumbrăvanu Paul - Abținere
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Geantă Florian Daniel ND DA
102. Georgescu Laura PSD DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
104. Gheorghe Florin PSD DA
105. Gheorghe Tinel PNL NU
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL NU
110. Gudu Vasile PNL NU
111. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
112. Gust Băloșin Florentin - Abținere
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Harbuz Liviu PSD DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL NU
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL NU
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu George PNL NU
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Iriza Scarlat - DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Kerekes Károly UDMR Abținere
132. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Lupu Mihai PNL NU
135. Manda Iulian Claudiu PSD DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Viorica PNL NU
140. Marian Ion Cristinel ND DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR -
144. Máté András-Levente UDMR Abținere
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian PNL NU
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Militaru Lucian PNL NU
151. Mincă Liliana ND DA
152. Mitrea Manuela PSD DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocioi Niculina PNL NU
156. Moisii Constantin PSD DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Moldovan Iosif UDMR Abținere
159. Molnar Zsolt UDMR Abținere
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru ND NU
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Clement ND NU
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL NU
172. Nicolae Alexandri PNL NU
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
175. Niculae Aurel PSD DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND DA
183. Ochi Ion PSD DA
184. Oltean Ioan PNL NU
185. Orban Ludovic PNL NU
186. Oros Nechita-Adrian PNL NU
187. Palașcă Viorel ALDE DA
188. Palăr Ionel PNL NU
189. Paleologu Theodor PNL NU
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Pardău Dumitru PNL NU
193. Paul Maria-Andreea PNL NU
194. Păun Nicolae Minoritati DA
195. Pârgaru Ion PSD DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrescu Petre - NU
198. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Popa Octavian-Marius PNL NU
202. Popeangă Vasile PSD DA
203. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
204. Potor Călin PSD DA
205. Pușcaș Iacob PSD DA
206. Răducanu Ion PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Constantin PSD DA
209. Rădulescu Romeo - NU
210. Rățoi Neculai PSD DA
211. Roman Cristian-Constantin PNL DA
212. Roman Victor PSD DA
213. Roșca Mircea PNL NU
214. Rotaru Răzvan - NU
215. Săpunaru Nini PNL NU
216. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
217. Scarlat George PNL NU
218. Sefer Cristian-George PSD DA
219. Seres Dénes UDMR Abținere
220. Simedru Dan Coriolan PNL NU
221. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stan Ioan PSD DA
224. Stan Ion PSD DA
225. Stanciu Anghel PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
230. Stoica Mihaela - NU
231. Stragea Sorin Constantin PSD DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
233. Stroe Radu PSD DA
234. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șcheau Ion PNL Abținere
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șoptică Costel PNL NU
241. Șova Lucian PSD DA
242. Ștefan Viorel PSD DA
243. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
245. Taloș Mirel ALDE DA
246. Tararache Mihai PNL NU
247. Tămâian Ioan PNL NU
248. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
249. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
250. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
251. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
252. Tîlvăr Angel PSD DA
253. Toader Mircea-Nicu PNL NU
254. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
255. Tomac Eugen ND NU
256. Traicu Rodin PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tudorie Violeta PSD DA
259. Turcan Raluca PNL NU
260. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
261. Udriște Gheorghe PNL NU
262. Uricec Eugen Constantin PSD DA
263. Ursărescu Dorinel ALDE DA
264. Vainer Aurel Minoritati DA
265. Varga Lucia-Ana PNL NU
266. Varga Vasile PNL NU
267. Vasilică Radu Costin PSD DA
268. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
269. Vladu Iulian PNL NU
270. Vlădoiu Aurel PSD DA
271. Vreme Valerian PSD DA
272. Zaharcu Neviser PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
274. Zlati Radu PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 august 2022, 20:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro