Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:23

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 20/2014 pentru completarea art.33 din Ordonanța Guvernului nr.99/2000 privind comercializarea produselor și serviciilor de piață
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:336 156 98 8 13 16 26 19
- voturi pentru (DA):333 156 97 8 13 16 26 17
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PNL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru - -
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel ALDE DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana - DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciuhodaru Tudor ND DA
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu PSD DA
64. Comșa Cornel-George - Abținere
65. Constantin Daniel ALDE DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Culețu Dănuț PNL DA
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND DA
76. Dascălu Constantin PNL DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria - DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR DA
105. Fejér László-Ődőn UDMR DA
106. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
107. Florea Damian ALDE DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Fonta Nuțu PSD DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin ALDE DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Geantă Florian Daniel - DA
116. Georgescu Laura PSD DA
117. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
118. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
119. Gheorghe Florin PSD DA
120. Gheorghe Tinel PNL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria PNL DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Gudu Vasile PNL DA
130. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
131. Guran Virgil - DA
132. Gurzău Adrian - DA
133. Gust Băloșin Florentin - DA
134. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
135. Harbuz Liviu PSD DA
136. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
137. Holban Titi PSD DA
138. Horga Vasile PNL DA
139. Hulea Ioan PSD DA
140. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
141. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
142. Iancu Iulian PSD DA
143. Iane Daniel PNL DA
144. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
145. Ibram Iusein Minoritati DA
146. Ignat Miron Minoritati DA
147. Iliuță Vasile PNL DA
148. Intotero Natalia-Elena PSD DA
149. Ionescu Aurelian ALDE DA
150. Ionescu George PNL DA
151. Iordache Florin PSD DA
152. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
153. Iriza Scarlat - DA
154. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
155. Itu Cornel PSD DA
156. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
157. Kerekes Károly UDMR DA
158. Kereskényi Gábor UDMR DA
159. Khraibani Camelia PSD DA
160. Korodi Attila UDMR DA
161. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
162. Longher Ghervazen Minoritati DA
163. Lupu Mihai PNL DA
164. Man Mircea PNL DA
165. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
166. Manolache Marius PSD DA
167. Manolescu Oana Minoritati DA
168. Marcoci Vlad PSD DA
169. Marcu Viorica PNL DA
170. Marian Ion Cristinel ND DA
171. Marica Petru-Sorin PSD DA
172. Marin Gheorghe PSD DA
173. Marocico Ion Minoritati DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
175. Máté András-Levente UDMR DA
176. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
179. Melinte Ion PSD DA
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
181. Mihai Aurelian PNL DA
182. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
184. Mincă Liliana ND DA
185. Mircovici Niculae Minoritati DA
186. Mîrza Gavril PSD DA
187. Mocanu Adrian PSD DA
188. Mocioi Niculina PNL DA
189. Moisii Constantin PSD DA
190. Moldovan Ioan ALDE DA
191. Molnar Zsolt UDMR DA
192. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
193. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
194. Movilă Petru - DA
195. Munteanu Ioan PSD DA
196. Murgu Neagu PSD DA
197. Nassar Rodica PSD DA
198. Nazare Alexandru PNL DA
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Necula Cosmin PSD DA
201. Negruț Clement - DA
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
204. Nichita Cristina PSD DA
205. Nicoară Romeo Florin PNL DA
206. Nicolae Alexandri PNL DA
207. Nicolae Florian PSD DA
208. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
209. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
210. Nicolicea Eugen PSD DA
211. Niculae Aurel PSD DA
212. Niculescu Dumitru - DA
213. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
214. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara PSD DA
217. Niță Constantin PSD DA
218. Niță Emil PSD DA
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Oajdea Daniel Vasile ND DA
221. Ochi Ion PSD DA
222. Oltean Ioan PNL DA
223. Orban Ludovic PNL DA
224. Oros Nechita-Adrian PNL DA
225. Palașcă Viorel ALDE DA
226. Palăr Ionel PNL DA
227. Paleologu Theodor PNL DA
228. Pambuccian Varujan Minoritati DA
229. Pană Adriana-Doina PSD DA
230. Pardău Dumitru PNL DA
231. Paul Maria-Andreea PNL DA
232. Păun Nicolae Minoritati DA
233. Pârgaru Ion ALDE DA
234. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
235. Petrea Dorin Silviu PSD DA
236. Petrescu Petre - DA
237. Petric Octavian PSD DA
238. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
239. Plumb Rovana PSD DA
240. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
241. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
242. Pop Georgian PSD DA
243. Popa Octavian-Marius PNL DA
244. Popa Radu Mihai - DA
245. Popeangă Vasile PSD DA
246. Popescu Dan-Cristian PNL DA
247. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
248. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
249. Potor Călin PSD DA
250. Preda Cezar-Florin PNL DA
251. Pușcaș Iacob PSD DA
252. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
253. Răducanu Ion PSD DA
254. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
255. Rădulescu Constantin PSD DA
256. Rădulescu Romeo ALDE DA
257. Rățoi Neculai PSD DA
258. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
259. Reuer Elena-Ramona PNL DA
260. Rizea Cristian PSD DA
261. Roman Cristian-Constantin PNL DA
262. Roman Gheorghe PSD DA
263. Roman Victor PSD DA
264. Roșca Lucreția PSD DA
265. Rotaru Răzvan - DA
266. Sava Andrei-Valentin PSD DA
267. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
268. Săpunaru Nini PNL DA
269. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
270. Scarlat George PNL DA
271. Secară Florin Mihail PSD DA
272. Sefer Cristian-George PSD DA
273. Seres Dénes UDMR DA
274. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
275. Simedru Dan Coriolan PNL DA
276. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
277. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
278. Solomon Adrian PSD DA
279. Stan Ioan PSD DA
280. Stan Ion PSD DA
281. Stanciu Zisu PSD DA
282. Stancu Ionel Minoritati DA
283. Stănescu Alexandru PSD DA
284. Stănișoară Mihai ALDE DA
285. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
286. Stragea Sorin Constantin PSD DA
287. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
288. Stroe Radu PSD DA
289. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
290. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
291. Surdu Raluca PNL DA
292. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
293. Șcheau Ion PNL DA
294. Șimon Gheorghe PSD DA
295. Șoptică Costel PNL DA
296. Șova Lucian PSD DA
297. Ștefan Viorel PSD DA
298. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
299. Tabugan Ion PSD DA
300. Taloș Mirel ALDE DA
301. Tararache Mihai - DA
302. Tămâian Ioan PNL DA
303. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
304. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
305. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
306. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
307. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
308. Tiuch Cătălin PSD DA
309. Tîlvăr Angel PSD DA
310. Toader Mircea-Nicu PNL DA
311. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
312. Traicu Rodin PSD DA
313. Tudorache Daniel PSD DA
314. Tudorie Violeta PSD DA
315. Tudose Mihai PSD DA
316. Turcan Raluca PNL DA
317. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
318. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
319. Udriște Gheorghe PNL DA
320. Uricec Eugen Constantin PSD DA
321. Ursărescu Dorinel ALDE DA
322. Vainer Aurel Minoritati DA
323. Varga Lucia-Ana PNL DA
324. Varga Vasile PNL DA
325. Vasilică Radu Costin PSD DA
326. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
327. Vladu Iulian PNL DA
328. Vlădoiu Aurel PSD DA
329. Vreme Valerian PSD DA
330. Vulpescu Ioan PSD DA
331. Weber Mihai PSD DA
332. Zaharcu Neviser PSD DA
333. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
334. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
335. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
336. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 5 octombrie 2022, 23:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro