Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2014 > 10:55 Versiunea pentru printare
Vineri, 19 decembrie 2014, ora 10:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 458/2012 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.32/2012 privind organismele de plasament colectiv în valori mobiliare și societățile de administrare a investițiilor, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.297/2004 privind piața de capital
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:261 137 40 19 10 10 12 26 7
- voturi pentru (DA):259 136 39 19 10 10 12 26 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PDL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PDL DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bănicioiu Nicolae PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Blănariu Valentin ND DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PDL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
24. Boghicevici Claudia PDL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Chiriță Dumitru PSD -
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel ALDE DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cocei Erland PNL DA
48. Comșa Cornel-George - DA
49. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
50. Constantin Daniel ALDE DA
51. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
52. Costin Gheorghe PNL DA
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cristea Aurelia PSD DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Daea Petre PSD DA
58. Dalca Ștefan-Petru ND DA
59. Dascălu Constantin PDL DA
60. Deaconu Mihai ND DA
61. Delureanu Virgil PSD DA
62. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
63. Diniță Ion ALDE DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Doboș Anton PNL DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dolha Mircea PNL DA
69. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
70. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
71. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Maria ND DA
74. Dragomir Viorel Marian PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
78. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitru Georgică ALDE DA
81. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
82. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
83. Dușa Mircea PSD DA
84. Emacu Gheorghe PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Frăticiu Gheorghe PSD DA
91. Galan Constantin ALDE DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Geantă Florian Daniel - DA
96. Georgescu Laura PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Florin PSD DA
100. Gheorghe Tinel PDL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Gudu Vasile PDL DA
107. Guran Virgil ALDE DA
108. Harbuz Liviu PSD DA
109. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
110. Holban Titi PSD DA
111. Hulea Ioan PSD DA
112. Iacob Ridzi Monica Maria PSD DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
115. Iane Daniel PNL DA
116. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ionescu Aurelian ALDE DA
120. Ionescu George PDL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
123. Iriza Scarlat PSD DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kerekes Károly UDMR DA
127. Kereskényi Gábor UDMR DA
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
131. Lubanovici Mircea PDL DA
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
134. Manolescu Oana Minoritati DA
135. Marcoci Vlad PSD DA
136. Marcu Nicu ALDE DA
137. Marcu Viorica PNL DA
138. Marian Ion Cristinel ND DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Máté András-Levente UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian - DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Militaru Lucian PDL DA
151. Mincă Liliana ND DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL -
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocanu Vasile PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina PDL DA
159. Moisii Constantin PSD DA
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Molnar Zsolt UDMR DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Murgu Neagu PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nichita Cristina PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Florian PSD DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
173. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
174. Nicolicea Eugen PSD DA
175. Niculae Aurel PSD DA
176. Niculescu Dumitru ND DA
177. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Oltean Ioan PDL DA
184. Palașcă Viorel ALDE DA
185. Palăr Ionel PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Paul Maria-Andreea PDL DA
189. Păun Nicolae Minoritati DA
190. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petric Octavian PSD DA
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Ponta Victor-Viorel PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Popa Octavian-Marius PNL DA
197. Popeangă Vasile PSD DA
198. Popescu Dan-Cristian PDL DA
199. Preda Cezar-Florin PDL DA
200. Pușcaș Iacob PSD DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
202. Rădulescu Romeo ALDE DA
203. Rățoi Neculai PSD DA
204. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
205. Reuer Elena-Ramona PNL DA
206. Rizea Cristian PSD DA
207. Roman Gheorghe PSD DA
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Roman Petre PNL DA
210. Roman Victor PSD DA
211. Roșca Lucreția PSD DA
212. Rotaru Răzvan - DA
213. Săpunaru Nini PNL DA
214. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
215. Secară Florin Mihail PSD DA
216. Sefer Cristian-George PSD DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
219. Simedru Dan Coriolan PNL DA
220. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
221. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stanciu Zisu PSD DA
224. Stancu Ionel Minoritati DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
227. Stragea Sorin Constantin PSD DA
228. Stroe Radu ALDE DA
229. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surdu Raluca PNL DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șoptică Costel PNL DA
235. Șova Lucian PSD DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Tabugan Ion PSD DA
238. Tămâian Ioan PNL DA
239. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
240. Teju Sorin ALDE DA
241. Tiuch Cătălin PSD DA
242. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
243. Traicu Rodin PSD DA
244. Tudorache Daniel PSD DA
245. Tudorie Violeta PSD DA
246. Tudose Mihai PSD DA
247. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
248. Uricec Eugen Constantin PSD DA
249. Ursărescu Dorinel ALDE DA
250. Vasilică Radu Costin PSD DA
251. Vladu Iulian PDL DA
252. Vlase Petru Gabriel PSD DA
253. Vlădoiu Aurel PSD DA
254. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
255. Vulpescu Ioan PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Zaharcu Neviser PSD DA
258. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
259. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
261. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 17 ianuarie 2022, 22:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro