Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2013 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2013, ora 13:00

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 274/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.54/2013 privind unele măsuri pentru reorganizarea prin divizare partială a Regiei Autonome pentru Activități Nucleare Drobeta-Turnu Severin și înființarea Regiei Autonome Tehnologii pentru Energia Nucleară - RATEN
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:334 140 80 41 21 15 15 12 10
- voturi pentru (DA):251 139 79 - - - 15 12 6
- voturi împotrivă (NU):47 - 1 41 3 - - - 2
- abțineri:36 1 - - 18 15 - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL NU
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND Abținere
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
29. Boghicevici Claudia PDL NU
30. Bónis István UDMR Abținere
31. Borbély László UDMR Abținere
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND Abținere
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
41. Canacheu Costică PDL NU
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel - Abținere
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND Abținere
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu ND NU
61. Coman Gheorghe ALDE DA
62. Comșa Cornel-George ND Abținere
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
71. Culețu Dănuț PDL NU
72. Cupă Ion PNL DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Daea Petre PSD DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
76. Deaconu Mihai ND Abținere
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Mircea PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Dolineaschi Andrei PSD DA
89. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Maria ND Abținere
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
103. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
104. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
105. Fenechiu Relu PNL DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Damian ALDE DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Fonta Nuțu ND NU
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin PNL DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Geantă Florian Daniel PDL NU
116. Gheorghe Florin PDL NU
117. Gheorghe Tinel PDL NU
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Giurescu Dinu ALDE DA
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
123. Grama Horia PSD DA
124. Grapini Maria ALDE DA
125. Grecea Maria PNL DA
126. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
127. Grosaru Mircea Minoritati DA
128. Gudu Vasile PDL NU
129. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
130. Guran Virgil PNL DA
131. Gust Băloșin Florentin PSD DA
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Holban Titi PNL DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Hrebenciuc Viorel PSD DA
136. Hulea Ioan ND NU
137. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Intotero Natalia-Elena PSD DA
144. Ionescu Aurelian ALDE DA
145. Ionescu George PDL NU
146. Iordache Florin PSD DA
147. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
148. Iriza Scarlat PSD DA
149. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
150. Itu Cornel PSD DA
151. Kerekes Károly UDMR Abținere
152. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
153. Khraibani Camelia PSD DA
154. Korodi Attila UDMR Abținere
155. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
156. Longher Ghervazen Minoritati DA
157. Lubanovici Mircea PDL NU
158. Lupu Mihai PNL DA
159. Man Mircea PDL NU
160. Manda Iulian Claudiu PSD DA
161. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
162. Manolache Marius PSD DA
163. Manolescu Oana Minoritati DA
164. Marcoci Vlad PSD DA
165. Marcu Viorica PNL DA
166. Marian Ion Cristinel - DA
167. Marin Gheorghe PSD DA
168. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
169. Marocico Ion Minoritati DA
170. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
171. Máté András-Levente UDMR Abținere
172. Mazilu Constantin PSD DA
173. Melinte Ion PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihai Aurelian - DA
176. Mihăilă Ioan PDL NU
177. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
178. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
179. Mincă Liliana ND Abținere
180. Mircovici Niculae Minoritati DA
181. Mitrea Manuela PSD DA
182. Mitrea Miron Tudor PSD DA
183. Mîrza Gavril PSD DA
184. Mocanu Adrian PSD DA
185. Mocanu Vasile PSD DA
186. Mocioalcă Ion PSD DA
187. Mocioi Niculina ND Abținere
188. Moisii Constantin ND Abținere
189. Moldovan Ioan ALDE DA
190. Moldovan Iosif UDMR Abținere
191. Molnar Zsolt UDMR Abținere
192. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
193. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
194. Movilă Petru PDL NU
195. Muntean Mircia PDL NU
196. Munteanu Ioan PSD DA
197. Nassar Rodica PSD DA
198. Nazare Alexandru PDL NU
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Necula Cosmin PSD DA
201. Negruț Clement - NU
202. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
203. Nichita Cristina PSD DA
204. Nicoară Romeo Florin PNL DA
205. Nicolae Alexandri PNL DA
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
208. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
209. Niculae Aurel PNL DA
210. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
211. Nistor Laurențiu PSD DA
212. Nistor Marioara ND Abținere
213. Niță Emil PSD DA
214. Nosa Iuliu PSD DA
215. Ochi Ion PSD DA
216. Oltean Ioan PDL NU
217. Orban Ludovic PNL NU
218. Palașcă Viorel PNL DA
219. Palăr Ionel PNL DA
220. Paleologu Theodor PDL NU
221. Pană Adriana-Doina PSD DA
222. Pardău Dumitru PNL DA
223. Paul Maria-Andreea PDL NU
224. Păun Nicolae Minoritati DA
225. Pârgaru Ion PNL DA
226. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
227. Peia Ninel PSD DA
228. Petrache Adrian-Alin PSD DA
229. Petrea Dorin Silviu PSD DA
230. Petric Octavian PSD DA
231. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
232. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
233. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
234. Pop Georgian PSD DA
235. Popa Octavian-Marius PNL DA
236. Popa Radu Mihai PSD DA
237. Popeangă Vasile PSD DA
238. Popescu Dan-Cristian PDL NU
239. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
240. Popescu Florin Aurelian PDL NU
241. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
242. Potor Călin PNL DA
243. Preda Cezar-Florin PDL NU
244. Pușcaș Iacob - DA
245. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
246. Răducanu Ion PSD DA
247. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
248. Rădulescu Constantin PSD DA
249. Rădulescu Romeo PDL NU
250. Rățoi Neculai PSD DA
251. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
252. Reuer Elena-Ramona PNL DA
253. Rizea Cristian PSD DA
254. Roman Cristian-Constantin PDL NU
255. Roman Gheorghe PSD DA
256. Roman Petre PNL DA
257. Roman Victor PSD DA
258. Roșca Lucreția PSD DA
259. Roșca Mircea PNL DA
260. Rotaru Răzvan ALDE DA
261. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
262. Săpunaru Nini PNL DA
263. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
264. Scarlat George PNL DA
265. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
266. Scutaru Adrian George PNL DA
267. Secară Florin Mihail PDL NU
268. Sefer Cristian-George ND Abținere
269. Seres Dénes UDMR Abținere
270. Simedru Dan Coriolan PNL DA
271. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
272. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
273. Solomon Adrian PSD DA
274. Stan Ioan PSD DA
275. Stanciu Anghel PSD DA
276. Stanciu Zisu PSD DA
277. Stancu Ionel Minoritati DA
278. Stativă Irinel Ioan PSD DA
279. Stănescu Alexandru PSD DA
280. Stănișoară Mihai PNL DA
281. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
282. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
283. Stragea Sorin Constantin PSD DA
284. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
285. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
286. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
287. Surdu Raluca PNL DA
288. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
289. Szabó Ödön UDMR Abținere
290. Șcheau Ion PSD DA
291. Șimon Gheorghe PSD DA
292. Șoptică Costel PNL DA
293. Șova Lucian PSD DA
294. Ștefan Viorel PSD DA
295. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
296. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
297. Tabugan Ion PSD DA
298. Tararache Mihai - DA
299. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
300. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
301. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
302. Teju Sorin PNL DA
303. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
304. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
305. Tiuch Cătălin PSD DA
306. Tîlvăr Angel PSD DA
307. Toader Mircea-Nicu PDL NU
308. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
309. Traicu Rodin PSD DA
310. Tudorie Violeta PSD DA
311. Tudose Mihai PSD DA
312. Turcan Raluca PDL NU
313. Tușa Adriana Diana - Abținere
314. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
315. Udriște Gheorghe PDL NU
316. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
317. Uricec Eugen Constantin PSD DA
318. Ursărescu Dorinel PNL DA
319. Varga Lucia-Ana PNL DA
320. Varga Vasile PNL DA
321. Vasilescu Nicolae PSD Abținere
322. Vasilică Radu Costin PSD DA
323. Vladu Iulian PDL NU
324. Vlase Petru Gabriel PSD DA
325. Vlădoiu Aurel PSD DA
326. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
327. Vreme Valerian - NU
328. Vulpescu Ioan PSD DA
329. Weber Mihai PSD DA
330. Zaharcu Neviser PSD DA
331. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
332. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
333. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
334. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 3 octombrie 2022, 1:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro