Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:41 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:41

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 621/2011 privind producerea și comercializarea produselor de morărit, a pâinii, a produselor de panificație și a produselor făinoase
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:268 111 69 24 30 11 14 9
- voturi pentru (DA):235 111 69 21 2 11 13 8
- voturi împotrivă (NU):27 - - 2 25 - - -
- abțineri:5 - - 1 3 - 1 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL Abținere
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bucur Constantin-Alin ND NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND NU
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PDL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel PNL DA
45. Cioată Cezar ND NU
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND NU
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciuhodaru Tudor ND NU
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu ND NU
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cupă Ion PDL DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dalca Ștefan-Petru ND NU
64. Dascălu Constantin PDL DA
65. Deaconu Mihai ND NU
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
68. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
73. Dragomir Gheorghe PNL DA
74. Dragomir Maria ND NU
75. Dragomir Viorel Marian PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
78. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
79. Dumbrăvanu Paul PNL DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitru Georgică ALDE -
82. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
83. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
84. Dușa Mircea PSD DA
85. Emacu Gheorghe PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu ND Abținere
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin PNL DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic PNL DA
101. Gheorghe Florin PDL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiveciu Marian PSD DA
104. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
105. Giurescu Dinu ALDE DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
110. Grosaru Mircea Minoritati DA
111. Guran Virgil PNL DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
114. Holban Titi PNL DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati Abținere
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu Aurelian ALDE DA
121. Ionescu George PDL DA
122. Iriza Scarlat PSD DA
123. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Kerekes Károly UDMR DA
126. Kereskényi Gábor UDMR DA
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
129. Lubanovici Mircea PDL DA
130. Lupu Mihai PNL DA
131. Man Mircea PDL DA
132. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
133. Manolescu Oana Minoritati DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marcu Nicu PNL DA
136. Marcu Viorica PNL DA
137. Marin Gheorghe PSD DA
138. Markó Attila-Gabor UDMR DA
139. Marocico Ion Minoritati DA
140. Martin Eduard-Stelian PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Máté András-Levente UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Mazilu Constantin PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Melinte Ion ND NU
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian ND NU
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Militaru Lucian PDL DA
151. Mincă Liliana ND NU
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocanu Vasile PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina ND NU
159. Moisii Constantin ND NU
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Moldovan Iosif UDMR DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru PDL DA
164. Muntean Mircia PDL DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Nazare Alexandru PDL DA
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Nechita Aurel PSD DA
170. Necula Cosmin PSD DA
171. Nichita Cristina PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Alexandri PNL DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Niculae Aurel PNL DA
178. Niculescu Dumitru ND NU
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara ND NU
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND NU
183. Ochi Ion PSD DA
184. Oltean Ioan PDL DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Palașcă Viorel PNL DA
188. Peia Ninel PSD DA
189. Petrea Dorin Silviu PSD DA
190. Petrescu Petre PSD DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
193. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
194. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
197. Potor Călin PNL DA
198. Preda Cezar-Florin PDL DA
199. Pușcaș Iacob ND NU
200. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
201. Răducanu Ion PSD DA
202. Rădulescu Constantin PSD DA
203. Rățoi Neculai PSD DA
204. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
205. Rizea Cristian PSD DA
206. Roman Victor PSD DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rotaru Răzvan ND NU
210. Sava Andrei-Valentin PSD DA
211. Săpunaru Nini PNL DA
212. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
213. Scarlat George PNL DA
214. Scutaru Adrian George PNL DA
215. Secară Florin Mihail PDL DA
216. Sefer Cristian-George ND NU
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
219. Smarandache Miron Alexandru ND NU
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stan Ioan PSD DA
222. Stan Ion PSD DA
223. Stanciu Anghel PSD DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
227. Stoica Mihaela PDL DA
228. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șoptică Costel PNL DA
235. Șova Lucian PSD DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Tabugan Ion PSD DA
239. Taloș Mirel PNL DA
240. Tararache Mihai ND Abținere
241. Tămâian Ioan PNL DA
242. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
243. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
244. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
245. Teju Sorin PNL DA
246. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
247. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
248. Tiuch Cătălin PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
251. Tudose Mihai PSD DA
252. Tușa Adriana Diana PNL DA
253. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
254. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
255. Uricec Eugen Constantin PSD DA
256. Ursărescu Dorinel PNL DA
257. Vainer Aurel Minoritati DA
258. Vasilescu Nicolae PSD DA
259. Vladu Iulian PDL DA
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Vlădoiu Aurel PSD DA
262. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
263. Vulpescu Ioan PSD DA
264. Weber Mihai PSD DA
265. Zaharcu Neviser PSD DA
266. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
267. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 6 octombrie 2022, 10:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro