Comisie permanentă

Număr membri: 11-41

Date de contact

Email: cp09@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2021 2020 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2021 2020 2019 2018 2017 2015 2013 2012 2011 2010 2009

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2020-prezent

Comisia pentru învățământ

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Intotero Natalia-Elena PSD  
2. Vicepreședinți Atanasiu Onuț Valeriu
vicepreședinte din 23 mar. 2021
PNL  
3.   Nechita Aurel PSD  
4.   Szabó Ödön UDMR  
5. Secretari Havârneanu Filip USR  
6.   Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD  
7. Membri Bulai Oana-Gianina PSD  
8.   Căuș Vasile-Aurel PNL  
9.   Ciofu Cătălina PNL 05.10.2021
10.   Cristian Brian USR  
11.   Crîstici Ognean Minoritati  
12.   Cupșa Ioan PNL 15.09.2021
13.   Damian Romulus-Marius PSD  
14.   Gál Károly UDMR 10.02.2021
15.   Hărătău Elena PNL  
16.   Ivănuță Cristian-Daniel AUR 01.02.2021
17.   Manea Cătălin-Zamfir Minoritati 10.02.2021
18.   Miftode Marius-Andrei USR  
19.   Morar Olivia-Diana PNL 15.09.2021
20.   Piper-Savu Florin PSD  
21.   Polițeanu Mihai-Laurențiu USR 15.12.2021
22.   Popescu Dan-Cristian PSD  
23.   Predescu Ana-Loredana PSD  
24.   Volosatîi Boris AUR 01.02.2021
25.   Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Vicepreședinți Muraru Iulian-Alexandru PNL 24.02.2021

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Alexandru Victoria-Violeta Neafiliați 24.02.2021 15.09.2021
2. Apjok Norbert Neafiliați   10.02.2021
3. Barcari Rodica-Luminița Neafiliați   07.12.2021
4. Dancă Ionel Neafiliați 24.02.2021 28.09.2021
5. Muraru Iulian-Alexandru PNL   24.02.2021
6. Toda Daniel-Liviu USR   15.12.2021