Comisie permanentă

Număr membri: 11-41Înființare: 04.02.2014

Date de contact

Email: cp.mediu@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2021 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 Înreg.video: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2020-prezent

Comisia pentru mediu și echilibru ecologic

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Stângă George-Cătălin PNL  
2. Vicepreședinți Dumitrache Ileana Cristina PSD  
3.   Farago Petru UDMR  
4.   Fechet Mircea PNL  
5. Secretari Bola Bogdan-Alexandru Neafiliați  
6.   Terente Eugen USR  
7. Membri Buzoianu Diana-Anda USR  
8.   Ghiță Daniel-Florin PSD  
9.   Giurgiu Adrian USR  
10.   Huțu Alexandra PSD 10.02.2021
11.   Ilișanu Claudiu-Augustin PSD  
12.   Ionescu George Neafiliați  
13.   Lasca Mihai Ioan Neafiliați 24.03.2021
14.   Molnar Ervin PNL  
15.   Nagy Vasile AUR 21.04.2021
16.   Șerban Gianina AUR 01.02.2021
17.   Varga Glad-Aurel PNL  

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Banciu Ionuț-Sorin PNL   08.03.2021
2. Cîtea Vasile PSD   24.03.2021
3. Hurduzeu Florin-Silviu PSD   24.02.2021
4. Lasca Mihai Ioan Neafiliați 01.02.2021 10.03.2021
5. Munteanu Remus PSD   10.02.2021
6. Țachianu Marian PSD   10.02.2021