Comisie permanentă

Număr membri: 11-41Înființare: 04.02.2014

Date de contact

Email: cp26@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2021 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 Înreg.video: 2021 2020

Vizualizare

Pagina fără fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2020-prezent

Comisia pentru transporturi și infrastructură

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ciprian-Constantin Șerban Șerban Ciprian-Constantin PSD  
2. Vicepreședinți Alexandru-Ioan Andrei Andrei Alexandru-Ioan PNL  
3.   Mircea Marius Banias Banias Mircea Marius PNL  
4.   Cristian-Paul Ichim Ichim Cristian-Paul USR  
5.   Marian Mina Mina Marian PSD  
6. Secretari Varol Amet Amet Varol Minoritati  
7.   Zacharie Benedek Benedek Zacharie UDMR  
8.   Vasilică Toma Toma Vasilică PSD  
9. Membri Emil-Florin Albotă Albotă Emil-Florin PSD  
10.   Lucian Nicolae Bode Bode Lucian Nicolae PNL  
11.   Marian Crușoveanu Crușoveanu Marian PNL  
12.   Cătălin Drulă Drulă Cătălin USR  
13.   Cornel-Vasile Folescu Folescu Cornel-Vasile PSD  
14.   Ion-Marian Lazăr Lazăr Ion-Marian USR  
15.   Ștefan-Iulian Lőrincz Lőrincz Ștefan-Iulian USR  
16.   Dumitru-Lucian Lungoci Lungoci Dumitru-Lucian PSD  
17.   Florin Mircea Mircea Florin PSD  
18.   Liviu-Ionuț Moșteanu Moșteanu Liviu-Ionuț USR  
19.   Ștefan Mușoiu Mușoiu Ștefan PSD  
20.   Lucian-Florin Pușcașu Pușcașu Lucian-Florin AUR 03.03.2021
21.   Ciprian-Titi Stoica Stoica Ciprian-Titi AUR 01.02.2021
22.   Ștefan-Bucur Stoica Stoica Ștefan-Bucur PNL  
23.   George Șișcu Șișcu George PNL  
24.   Francisc Tobă Tobă Francisc Neafiliați 24.03.2021

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Dorel-Gheorghe Acatrinei Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR 01.02.2021 24.02.2021
2. Nicolae Pavelescu Pavelescu Nicolae PSD   10.02.2021
3. Dan Tanasă Tanasă Dan AUR 24.02.2021 03.03.2021