Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Cipru Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru

Dumitru Dragomir
Dumitru Dragomir
deputat
Președinte
din 18 dec. 2007
Ovidiu Rădoi
Ovidiu Rădoi
senator PD-L
Vicepreședinte
Ion Vărgău
Ion Vărgău
senator PSD
Secretar
Cristian Mihai Adomniței George Băeșu György Frunda Ștefan Glăvan
Cristian Mihai Adomniței
deputat PNL
membru
George Băeșu
deputat PSD
membru
György Frunda
senator UDMR
membru
Ștefan Glăvan
deputat PC
membru
Vasile Ion Dorel Jurcan Ilie Merce Laurențiu Mironescu
Vasile Ion
senator PSD
membru
Dorel Jurcan
senator PD-L
membru
Ilie Merce
deputat PRM
membru
Laurențiu Mironescu
deputat PD-L
membru
Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz Ilie Petrescu Emil Strungă Florentina Marilena Toma
Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz
deputat PSD
membru
Ilie Petrescu
senator PC
membru
din 23 mar. 2006
Emil Strungă
deputat PNL
membru
din 3 apr. 2007
Florentina Marilena Toma
deputat PSD
membru
Aurelia Vasile Attila Verestóy
Aurelia Vasile
deputat PSD
membru
Attila Verestóy
senator UDMR
membru

Fosti membri ai biroului grupului de prietenie

Liviu Codîrlă
Liviu Codîrlă
deputat PD-L
Președinte
până în 18 dec. 2007

Fosti membri ai grupului de prietenie

Adrian Emanuil Semcu Liviu-Doru Bindea Romică Andreica
Adrian Emanuil Semcu
deputat PNL
până în 8 iul. 2008
Liviu-Doru Bindea
senator PRM
până în 4 ian. 2006
Romică Andreica
deputat PD-L
până în 3 apr. 2007
Liviu Codîrlă
Liviu Codîrlă
deputat PD-L
Sotiris Fotopolos Dorin-Liviu Nistoran
Sotiris Fotopolos
deputat Minoritati
până în 5 aug. 2008
Dorin-Liviu Nistoran
deputat
până în 16 sep. 2008

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 26 septembrie 2022, 22:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro