Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Turcia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia

Romeo Gheorghe Leonard Cazan
Romeo Gheorghe Leonard Cazan
deputat PDSR
Președinte
din 21 feb. 1997
Haralambie Irimescu
Haralambie Irimescu
deputat PNȚCD
Vicepreședinte
din 21 feb. 1997
Nusfet Șaganai
Nusfet Șaganai
deputat Minoritati
Secretar
din 21 feb. 1997
Niculae Napoleon Antonescu Octavian Bot Cristian-Sorin Dumitrescu Dumitru Ifrim
Niculae Napoleon Antonescu
deputat PDSR
membru
din 21 feb. 1997
Octavian Bot
deputat
membru
din 21 feb. 1997
Cristian-Sorin Dumitrescu
senator PD
membru
din 21 feb. 1997
Dumitru Ifrim
deputat USD-PSDR
membru
din 21 feb. 1997
Petru Juravlea Ilie Neacșu Fedbi Osman Ștefan Marian Popescu Bejat
Petru Juravlea
senator
membru
din 21 feb. 1997
Ilie Neacșu
deputat PRM
membru
din 21 feb. 1997
Fedbi Osman
deputat Minoritati
membru
din 21 feb. 1997
Ștefan Marian Popescu Bejat
deputat USD-PD
membru
din 21 feb. 1997
Ioan Roșca Ulm Nicolae Spineanu Mihai-Sorin Stănescu Károly Ferenc Szabó
Ioan Roșca
deputat PNȚCD
membru
din 21 feb. 1997
Ulm Nicolae Spineanu
senator PNȚCD
membru
din 21 feb. 1997
Mihai-Sorin Stănescu
deputat PNL
membru
din 21 feb. 1997
Károly Ferenc Szabó
senator UDMR
membru
din 21 feb. 1997
Petre Țurlea Mihai Vitcu
Petre Țurlea
deputat PUNR
membru
din 21 feb. 1997
Mihai Vitcu
deputat PDSR
membru
din 21 feb. 1997

Fosti membri ai grupului de prietenie

Marcu Burtea Dan Ghibernea George-Iulian Stancov
Marcu Burtea
senator PDSR
din 21 feb. 1997
până în 28 iun. 2000
Dan Ghibernea
deputat PDSR
din 21 feb. 1997
până în 22 feb. 2000
George-Iulian Stancov
deputat USD-PD
din 21 feb. 1997
până în 18 oct. 1999

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 7 octombrie 2022, 2:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro