Aurel PANĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.19 GIURGIU

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2001 - feb. 2002 - Secretar

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat - până în feb. 2004
 
independent  - din feb. 2004

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat  Secretar - din sep. 2003
 - până în feb. 2004

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială - Președinte (din sep. 2004)

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (iun. 2001 - sep. 2004)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Cooperării Economice a Mării Negre - din oct. 2003 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia și Herțegovina