Parliamentary activity
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Chamber of Deputies > Paul Ciobanu Versiunea pentru printare

Paul CIOBANU
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

DEPUTY
Constituency no.27 MURES
start of the mandate: 18 june 1990

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:sep. - oct. 1992 - Quaestor
 feb. - aug. 1992 
 jun. 1990 - feb. 1992 

Political party:
 
PUNR-Romanian National Unity Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Unity of Romanians 

Standing committees
Committee for Legal Matters, Discipline, and Immunities

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Republic of Korea 
 Friendship parliamentary group with Australia 
 Friendship parliamentary group with Federal Republic of Germany 
 Friendship parliamentary group with French Republic - National Assembly 

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 9 august 2022, 16:20
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro