Mihai-Viorel FIFOR
Parliamentary activity in legislature 2016-2020

SENATOR
Constituency no.2 ARAD

Political party:
PSD-Social Democratic Party

Parliamentary group:
The parliamentary group of the Social Democrat Party  Leader - since may 2017
 - until sep. 2017

Inquiry committees - joint
(until oct. 2017) - Chairperson (until jul. 2017)

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Congo 
 Friendship parliamentary group with Republic of Cuba 
 Friendship parliamentary group with Norway 
 Friendship parliamentary group with the Republic of North Macedonia