Activitate parlamentară
2000-2004 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Senatul > Vasile Duță > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Vasile DUȚĂ
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1.   L17/25.04.2001 Propunere legislativă privind abrogarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 186/1999 pentru modificarea și completarea Legii nr. 83/1998 privind procedura falimentului băncilor retrasa
de catre Senat
2.   L259/18.06.2003 Propunere legislativă privind regimul juridic al prostituției retrasa
de catre initiator
3. 379/04.07.2002 L179/2002 Proiect de Lege privind declararea ca municipiu a orașului Beiuș, județul Bihor. Lege 391/2003
4.   L412/01.10.2003 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Poliției judiciare retrasa
de catre initiator
5. 483/01.10.2002 L386/2002 Proiect de Lege privind înființarea comunei Paleu, județul Bihor. Lege 28/2003
6. 484/01.10.2002 L387/2002 Proiect de Lege privind înființarea comunei Tămășeu, județul Bihor. Lege 27/2003
7. 591/29.09.2003   Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Poliției Judiciare respinsa
definitiv
8. 626/28.11.2002   Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.42/1990, republicată. respinsa
definitiv
9. 730/28.12.2001 L535/2001 Proiect de Lege privind declararea zilei de 22 decembrie Ziua Libertății României. Lege 258/2002

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 23 ianuarie 2022, 21:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro