Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
legislative initiatives
speaches
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Senate > Puiu Hașotti > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Puiu HAȘOTTI
Legislative proposals initiated in legislature 2004-2008

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 55/19.02.2007 L322/2007 Propunere legislativa privind infiintarea, organizarea si functionarea Autoritatii Nationale pentru Interceptarea Comunicatiilor respinsa
definitiv
2. 56/19.02.2007 L323/2007 Propunere legislativa "Legea securitatii nationale a Romaniei" respinsa
definitiv
3. 57/19.02.2007 L324/2007 Propunere legislativa privind activitatea de informatii, contrainformatii si de protectie respinsa
definitiv
4. 58/19.02.2007   Propunere legislativa privind statutul profesional si de cariera al ofiterilor de informatii procedura legislativa încetata
5. 59/19.02.2007 L325/2007 Propunere legislativa privind organizarea si functionarea Serviciului Roman de Informatii respinsa
definitiv
6. 60/19.02.2007 L326/2007 Propunere legislativa privind organizarea si functionarea Serviciului de Informatii Externe respinsa
definitiv
7. 120/12.03.2008 L914/2007 Proiect de Lege privind taxarea si incasarea taxelor pentru servicii consulare la misiunile diplomatice si oficiile consulare ale Romaniei in strainatate Lege 198/2008
8. 163/08.04.2008 L71/2008 Proiect de Lege pentru completarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.100/2005 privind asigurarea respectarii drepturilor de proprietate industriala Lege 214/2008
9. 230/22.04.2008 L106/2008 Propunere legislativa privind completarea si modificarea OUG 202/2002 privind gospodarirea integrata a zonei costiere cu modificarile si completarile aduse de Legea 280/2003 retrimis
la comisii
10. 315/18.04.2006 L210/2006 Proiect de Lege pentru modificarea si completarea Legii voluntariatului nr.195/2001 Lege 339/2006
11. 347/02.05.2007 L84/2007 Propunere legislativa pentru completarea si modificarea OUG nr.50/2005 privind infiintarea, organizarea si functionarea Comisiei de Supraveghere a Sistemului de Pensii Private respinsa
definitiv
12. 379/25.04.2006 L675/2005 Propunere legislativa "Codul electoral" respinsa
definitiv
13. 383/17.06.2008 L267/2008 Proiect de Lege pentru modificarea art.1 din Legea nr.137/2000 privind regimul juridic al terenului aferent Palatului Parlamentului Romaniei Lege 226/2008
14. 396/23.05.2007 L507/2007 Propunere legislativa privind schimbarea denumirii orasului Basarabi, judetul Constanta, in "Murfatlar" Lege 370/2007
15. 405/17.06.2008 L111/2008 Proiect de Lege privind instituirea pensiei de fidelitate pentru cercetatorii stiintifici din sistemul Academiei Romane respins
definitiv
16. 476/17.05.2006 L600/2006 Propunere legislativa pentru completarea Legii nr.128/1997 privind Statutul personalului didactic Lege 481/2006
17. 490/17.05.2006 L363/2006 Proiect de Lege privind modificarea Legii nr.97/2005 pentru acordarea de compensatii cetatenilor romani care n-au beneficiat de prevederile Legii nr.9/1998 privind acordarea de compensatii cetatenilor romani pentru bunurile trecute in proprietatea statului bulgar in urma aplicarii Tratatului dintre Romania si Bulgaria, semnat la Craiova la 7 septembrie 1940 Lege 348/2006
18. 609/24.09.2007 L250/2007 Proiect de Lege privind statutul ofiterilor de informatii respins
definitiv
19. 688/18.09.2006 L422/2006 Proiect de Lege pentru modificarea si completarea Legii nr.9/1998 privind acordarea de compensatii cetatenilor romani pentru bunurile trecute in proprietatea statului bulgar in urma aplicarii Tratatului dintre Romania si Bulgaria, semnat la Craiova la 7 septembrie 1940, republicata Lege 403/2006
20. 721/09.10.2006 L874/2006 Propunere legislativa privind modificarea Legii 504/11 iulie 2002, Legea audio-vizualului respinsa
definitiv
21. 800/01.11.2006 L568/2006 Proiect de Lege privind reorganizarea si functionarea Academiei Oamenilor de Stiinta din Romania Lege 31/2007
22.   L890/14.11.2006 Propunere legislativa pentru abrogarea Legii nr.556/2004 privind infiintarea Institutului Revolutiei Romane din Decembrie 1989 retrasa
de catre initiator
23. 893/17.12.2007 L642/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputatilor si Senatului respins
definitiv
24. 914/19.12.2007 L459/2007 Proiect de Lege privind modificarea si completarea Legii nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole si celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.18/1991 si ale Legii nr.169/1997 respins
definitiv
25.   L915/04.12.2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.269/2003 privind Statutul Corpului diplomatic si consular al Romaniei retrasa
de catre initiator
26.   L916/04.12.2007 Propunere legislativa privind organizarea serviciului extern al diplomatiei romane retrasa
de catre initiator
27. 925/04.12.2006 L664/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Decretului-lege nr.118/1990 republicat privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurata cu incepere de la 6 martie 1945, precum si celor deportate in strainatate ori constituite in prizonieri respinsa
definitiv

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 13 august 2022, 12:15
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro