Activitate parlamentară
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Senatul > Paul Jerbaș Versiunea pentru printare

Paul JERBAȘ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.38 VASLUI
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 13 februarie 1992 - demisie - HS nr.4/1992

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:iun. 1990 - feb. 1992 - Secretar

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Comisii speciale
Comisia de redactare a proiectului de regulament al Senatului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în feb. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei - până în feb. 1992 Vicepreședinte

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 13:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro