Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Marin Almăjanu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Marin ALMĂJANU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 55/19.02.2007 L322/2007 Propunere legislativă privind înființarea, organizarea și funcționarea Autorității Naționale pentru Interceptarea Comunicațiilor respinsa
definitiv
2. 56/19.02.2007 L323/2007 Propunere legislativă "Legea securității naționale a României" respinsa
definitiv
3. 57/19.02.2007 L324/2007 Propunere legislativă privind activitatea de informații, contrainformații și de protecție respinsa
definitiv
4. 58/19.02.2007   Propunere legislativă privind statutul profesional și de carieră al ofițerilor de informații procedura legislativa încetata
5. 59/19.02.2007 L325/2007 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Serviciului Român de Informații respinsa
definitiv
6. 60/19.02.2007 L326/2007 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Serviciului de Informații Externe respinsa
definitiv
7. 98/03.03.2008 L800/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.10 din Legea nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții, republicată, cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
8. 192/14.04.2008 L936/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Decretului - Lege nr. 118/1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri respinsa
definitiv
9. 254/05.05.2008 L956/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.148 din 3 noiembrie 2005 privind susținerea familiei în vederea creșterii copilului Lege 257/2008
10. 336/02.05.2007 L105/2007 Propunere legislativă privind înființarea Biroului Unic pentru depunerea formularelor privind obligațiile declarative ale persoanelor fizice autorizate, persoanelor juridice și ale altor entități care au calitatea de angajator respinsa
definitiv
11. 370/07.05.2007 L150/2007 Propunere legislativă privind reglementarea regimului juridic al unor bunuri imobile aflate în folosința unităților de cult Lege 239/2007
12. 473/12.10.2005 L695/2005 Propunere legislativă privind Zona Metropolitană București-Ilfov respinsa
definitiv
13. 524/03.09.2008 L269/2008 Propunere legislativă privind modificarea și completarea art.29 din Legea nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.1/1991 și ale Legii nr.169/1997 Lege 261/2008
14. 574/29.06.2006   Propunere legislativă privind modiifcarea Legii nr.84 din 24 iulie 1995, Legea învățământului retrasa
de catre initiator
15. 609/24.09.2007 L250/2007 Proiect de Lege privind statutul ofițerilor de informații respins
definitiv
16. 629/04.09.2006 L294/2006 Proiect de Lege privind organizarea activității de expertiză tehnică judiciară și extrajudiciară respins
definitiv
17. 631/04.09.2006 L386/2006 Propunere legislativă pentru modificarea Decretului-Lege 118/1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri respinsa
definitiv
18. 716/03.10.2006 L495/2006 Proiect de Lege privind transportul în regim de taxi respins
definitiv
19. 771/12.11.2007 L485/2007 Propunere legislativă privind interzicerea organizațiilor, simbolurilor, precum și a doctrinei comuniste care a avut la bază lupta de clasă respinsa
definitiv
20. 893/17.12.2007 L642/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și Senatului respins
definitiv
21. 942/11.12.2006 L735/2006 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.213/1998 privind proprietatea publică și regimul juridic al acesteia respinsa
definitiv
22. 947/11.12.2006 L734/2006 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Autorității Naționale pentru Turism respinsa
definitiv

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 august 2022, 18:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro